בר מים לדירה

eranra

New member
שלום
מרכז תל אביב-איך מי השתיה בברז???
האם יש ערך בהתקנת בר מים?
יש המלצות לחברה מסויימת?
תודה
ערן

רשר

Well-known member
מנהל
יש ערך כלכלי מאוד גבוה ליצרן ולמשווק,
לצרכן אין כל ערך אמיתי כי מי השתיה בארץ מסופקים במערכת מפוקחת היטב על איכות המים,
אם יש קצת טעם לא נעים של כלור אפשר ע"י אגירת כמות מים בבקבוק (צריך לחטא את הבקבוק מדי פעם - מסימנים שחורים של עובש) במקרר לסלק את הטעם,
חשוב להבין שסילוק הטעם ע"י מסנן משמעו אין יותר הגנה על המים נגד התפתחות מזיקים, זה קורה בכל המכשירים המכילים ציוד סינון עם פחם פעיל או אוסמוזה הפוכה שגם מבזבזת כ30% בשטיפות,
מנורת קרינה לא עושה דבר כשאין מזיקים פעילים בגלל הכלור במערכת המרכזית

eranra

New member
תודה על התשובה
אתה כותב שאיכות המים בארץ טובה, אבל כל פעם שיש הפסקת מים או שבגלל תיקון סוגרים צאת ברז המים הראשי של הדירה\בניין, כשתותחים שוב-המים בכל הברזים יוצאים בצבע חום כהה למספר שניות. מה זה אומר על איכות הצנרת העירונית? איכות המים?
תודה
ערן

אבי בן 1231

Well-known member
תודה על התשובה
אתה כותב שאיכות המים בארץ טובה, אבל כל פעם שיש הפסקת מים או שבגלל תיקון סוגרים צאת ברז המים הראשי של הדירה\בניין, כשתותחים שוב-המים בכל הברזים יוצאים בצבע חום כהה למספר שניות. מה זה אומר על איכות הצנרת העירונית? איכות המים?
תודה
ערן
לדעתי זה לא אומר כלום לגבי איכות המים או הצנרת אלא פשוט שבעת פתיחת הצנרת ותיקון חודרת מעט אדמה לצנרת.

רשר

Well-known member
מנהל
תודה על התשובה
תודה
ערן
לתופעה יכולות להיות כמה סיבות ורובן דווקא מהבית שלך ואין בתופעה כל נזק כי המים אומנם נראים חומים אך זו חלודה מהצנרת שבגלל ירידת לחץ ואף חדירת אויר לצינור זזה ממקומה ואצה רצה לברז - שת רק לאחר שהמים חזרו להיות נקיים אך גם טעות לא תגרום נזק בריאותי,
כשסוגרים מים בגלל תיקון צנרת עירונית שוטפים את קטע הצינור לפני שליחת מים לתושבים,

eranra

New member
תודה על התשובות
כנראה שאני במיעוט בבית....יש המלצות על חברה-יצרן?
ערן

רשר

Well-known member
מנהל
לקנות מכשיר שיש לו חלקי חילוף זולים מיצרנים אחרים (לבדוק בגוגל וזאפ)
המקוריים תמיד יותר יקרים ולרוב לא יותר טובים

בינא

Member
איכות המים בברזים תלויה באיכות המסנן שיש לכם אחרי השעון. ההמלצה שלי להתקין כזה של "עמיעד" בכל מקרה בכל אזור המרכז +++
המיני ברים טובים לחסכון בחשמל של קומקום למי שאינו חייב מים רותחים ב-100 מעלות לקפה שחור ולמניעת פתיחת דלתות מקרר לכל לגימה של מים קרים ע"י דיירי הדירה, בעיקר של התלמידים ש"לומדים" ב-"זום".

רשר

Well-known member
מנהל
איכות המים בברזים תלויה באיכות המסנן שיש לכם אחרי השעון. ההמלצה שלי להתקין כזה של "עמיעד" בכל מקרה בכל אזור המרכז +++
המיני ברים טובים לחסכון בחשמל של קומקום למי שאינו חייב מים רותחים ב-100 מעלות לקפה שחור ולמניעת פתיחת דלתות מקרר לכל לגימה של מים קרים ע"י דיירי הדירה, בעיקר של התלמידים ש"לומדים" ב-"זום".
אם מסנן עדיף https://www.tipatech.co.il/product/לוטוס-סופר/

בינא

Member
אשמח לדעת למה רשר המליץ על מה שהמליץ... :unsure:
אם בגלל שאצלו יש כזה או שמבחינה טכנית יש לו יתרונות על מסנך "עמיעד"?

Sanchez

Member
יש ויכוח עתיק יומין בין "אבני לשם" לבין "סיליפוס".
כל אחד מספר סיפור אחר ולמה הוא יותר טוב והשני גרוע.

כל מי שטוען שמוצר כזה או אחר מונע אבנית, אני מוכן לשלוח לו תמונות של אלקטרודת מכשיר המלח שלי בבריכה.
מילוי המים לבריכה שלי עוברים בין היתר דרך מסנן עמיעד.
היום בבוקר עשיתי ניקוי אבנית לאלקטרודה, שהיתה סתומה כולה באבנית...כל זה בערך חודשיים וחצי אחרי הניקוי האחרון.
אז שלא יעבדו עליכם !

רשר

Well-known member
מנהל
שלח את התמונה למומחה לברכות שחיה כמו https://n-nataf.co.il/
בצרוף סוג המכשיר,
סוג האלקטרודה,
נפח מי הברכה,
סוג המלח שהוכנס למים,
כי משהו בהחלט לא בסדר אם כל 3 חודשים צריך להמיס אבנית מהאלקטרודה,
לגבי הסיבות תן למומחה לומר,
לגבי המים זה ממש לא אותם המים שהכנסת לברכה כי נכנסו אליה:
אנשים,
מלח,
אבק (באזורים מסוימים יש הרבה ממנו שכולל הרבה סידן),
,
,

Sanchez

Member
בהוראות של מכשיר המלח רשום במפורש שיש "לטפל באבנית" לפי הצורך.
אז כנראה שהם יודעים משהו...

ולגבי ההערות האחרונות שלך...
ראית בריכה שלא נכנסים אליה אנשים ? כנראה יצרני מכשירי המלח לקחו את הנתון הזה בחשבון.
ראית בריכה (עם מכשיר מלח) שלא מכניסים לתוכה מלח ?

נ.ב.
אגב, אתה מכיר הרבה סוגי מלח ? כי אני חשבתי שמלח הוא יסוד NaCl.

נערך לאחרונה ב:

רשר

Well-known member
מנהל
כצפוי ממך אתה מתחיל בהתחכמות במקום לנסות להבין את העצה שנכתבה למענך,
חבל אך זו זכותך,
אני יודע שמשווקים בארץ כמה סוגי מלח ובין היתר בגלל זה הפנתי אותך ליעוץ עם מומחה לבריכות
זה עתה התקבל אישור ממת"י על מכשיר מלח שממעטים מאוד להמיס בו את האבנית כי הוא קצת יותר מתוחכם מהסטנדרט המקובל בשוק,

Sanchez

Member
מלח יש רק אחד ! מגיע בשקים של 25 ק"ג.
אתה מוזמן להראות לי כמה סוגים, אם המציאו כאלה.

על איזה מכשיר מדובר ? כי כולם עושים בדיוק את אותה העבודה...הזרמת זרם גבוה (שגורמת לחימום) בין פלטות מתכת, כשביניהן זורמים מים בריכוז מסויים של מלח. בגלל אותו החום מצטברת אבנית.
הזרם גורם למלח שבמים- "להתפרק" לכלור.
התהליך בתיאוריה "אינסופי", מכיון שלאחר מכן הכלור "מתפרק" חזרה למלח וחוזר חלילה...

את הפטנט הזה המציאו לפני עשרות רבות של שנים. אין במכשירים הללו שום דבר משוכלל. כולם עושים בדיוק את אותה הפעולה !

כמובן ש PH גבוה מדי גורם גם הוא להצטברות מואצת של אבנית, אבל זה מטופל באופן קבוע בבריכה.
בדרך כלל מכשירי מלח גורמים לעליית ה PH, שאותו מורידים עם חומצת מלח לנורמה הנדרשת.

נערך לאחרונה ב:

רשר

Well-known member
מנהל
טוב בסדר, אתה באמת יודע הכל יותר טוב מכולם - תמשיך להנות מבעיותך רק אל תשליך אותן על כל השאר,

Sanchez

Member
שכחת לציין את סוג המלח שכדאי לי להשתמש.
אני ממתין...

למעלה