בתי המשפט והעונשים המגוחכים שלהם

shlish2004

New member
בתי המשפט והעונשים המגוחכים שלהם

היום קראתי כתבה ולא יכולתי שלא להתמלא בעצב כי בתי המשפט גוזרים את עונשם של עברייני הכביש בצורה סלחנית שלא נאמר רחמנית. במשפט של הנהג שהרג את אחותי, גילי ברקאי ז"ל, נגזרו על הנהג הקטלני בסה"כ 6 חודשי מאסר שייתכן שיומרו לעבודות שירות, ושלילה של 15 שנה. אינני מבין את הלוגיקה של בתי המשפט, כיצד יכול אדם שהרג אדם אחר, ואפילו בגזר הדין מצויין כי הוא האחראי הבלעדי על התאונה וכי לרוכב האופנוע שהאכיב את אחותי לא הייתה בכלל תרומה להתרחשות התאונה, אותו נהג קטלן פרץ לכביש מדרך צדדית, הוא נהג על רכב שהורד מהכביש על ליקויי בטיחות חמורים, רכב שהיה ללא ביטוח וללא רישוי שנתי. אינני מבין כיצד רושם שופט כי על בתי המשפט מוטלת חובה להשתתף במלחמה בתאונות הדרכים ומצד שני הוא נותן לנהג שהרג אדם אחר על הכביש, ובכך הפך סדרי חיים במעגל גדול של אחרים, כלומר המשפחה הקרובה, החברים ומכרים, עונש מגוחך שכזה.

בלתי נתפס , ואוזלת היד שלנו עצובה מאוד, יש

אפשרות לערער ולצעוק את הצעקה? לקחת את התמונה של היפהפיה החייכנית הזו ולשלוח לשופט הביתה להראות לו שמחיר החיים שלה בעיניו הוא 6 חודשי מאסר (וגם זה לא בטוח) ולשאול אותו בלי בושה האם כך היה רוצה שינהגו ברוצח (כן הוא רוצח
) לו זו היתה בתו או אחותו או אפילו הבת של השכנים שלו? מזעזע . ושלילה ל-15 שנים זה אומר שבעוד 15 שנים עשויה להיות עוד ילדה אחת מתחת לגלגים שלו...... אנחנו צריכים לצעוק את הצעקה הזו בקול
ולא להשלים עם מוות מיותר שכזה ועונשים שהם בגדר בדיחה לדעתי

פנינה שלום

אני מזמין אותך ואחרים לצעוק את הצעקה בקול רם, גבוה ובפני הציבור. בואי אלינו לזעוק את מחאתנו (ראי ידיעה להלן לגבי הפגנה ליד ביהמ"ש בת"א) ואת כאבנו. ההתבטאות בפורום חשובה ומביאה בפני הגולשים את הנושא, אולם זה לא מספיק ומעט מידי. אנו האיכפתיים ובעלי המודעות מחוייבים לעשות יותר ולהביא את הנושא בפני כלל הציבור.

ElinorL

New member
ומעבר לזה...

היום אנשים ששוללים להם את הרישיון פשוט צוחקים על זה וממשיכים לנהוג עם רשיון פסול אז מה זה באמת שווה? ממש עצוב שיש פרסומות ברדיו שצריכות להסביר למה זה אסור לנהוג עם רשיון שנשלל...

ארזS

New member
מצטרף להרגשה שלך

ואני באופן אישי כמתנדב במשטרת התנועה ממורמר מאוד כשאני תופס נהג עבריין ומגלה בבדיקה שהוא לא סתם עבריין תנועה פשוט אלא עבריין תנועה כבד, ומלבד רישום דו''ח נוסף אין ביכולתי לעשות מאומה. זה ממש מתסכל !

כאב וצער מיותרים

עוד קורבן לשווא עקב תאונה מיותרת אשר נגרמה על ידי נהג עבריין ומסוכן. אני מביע את צערי על הריגתה הפושעת והרשלנית של אחותך והמום מהפרס שהנהג הדורסן קיבל. הרי לא מדובר כאן בנהג נורמטיבי אשר עקב הסחת הדעת או טעות גרם לתאונה.קשה להבין את הדינמיקה של השופט - מה צריך עוד לקרות על הכביש כדי שנהג עבריין יורחק מהכביש ? ? ? פשוט לא יאומן כי יסופר ! אנו הפעילים למען צמצום הקטל, הגברת המודעות לנושא, והרחקת עברייני תנועה מהכבישים נמשיך ללא לאות לפעול לקידום הבטיחות בכבישים וליישום מטרות אלה. מאחל לך ולמשפחתך שלא תדעו יותר צער אלא רק בריאות אושר שמחה ונחת !

shlish2004

New member
הבהרה

הכתבה שצירפתי להודעה הקודמת שלי איננה נוגעת למשפט שהתנהל כנגד הנהג שהרג את אחותי. העלתי את הכתבה הזו כדי להשוות בין גזר דין של גנבי בקר שבמקרה גם נהגו בצורה פרועה, לבין גזר דין של נהג שגרם לתאונת דרכים קטלנית.

ElinorL

New member
כ"כ משתתפת בצערך ובתיסכול שלך

במיוחד כי אני מכירה את הסיפור קצת מקרוב הדבר היחידי שאפשר לעשות זה לערער, לא לתת לנהג הזה לצאת מזה בכזאת קלות! מחזיקה לך אצבעות שהוא יקבל את מה שמגיע לו.......

למעלה