גבר חדש בחיים

vg04285

New member
גבר חדש בחיים

נשואה + 1, אני ובעלי החלטנו להתגרש.
כרגע בהסכמה גרים בנפרד ואני עם הילד.
אם אני אפגש עם גבר חדש האם זה יכול לפגוע בי מבחינה משפטית או משמורת על הילד או כספית בתהליך הגירושין שיבוא בהמשך?

ע נאמן

New member
לא מחייב

על פניו במידה ואכן תגיעו לגירושין לא עלול לגרום נזק.

מלבד אם תרצי לתבוע כתובה שאז מן הסתם לא תוכלי לקבל אם הבעל יטען כי בגדת בו בעודך נשואה.

בנוגע למשמורת אם לא מדובר על "השתוללות" שפוגעת בילד לא תהיה משמעות.

מבחינת חלוקת רכוש אין משמעות לבגידה כיון שחוק יחסי ממון קובע כי הנכסים שנרכשו במהלך הנישואין יחולקו שווה בשווה. ללא קשר ליחסים בין בני הזוג.

למיטב ידיעתי כך היחס גם בבית המשפט.

איני יודע מה טיב היחסים בניכם היום אבל חשוב לזכור כי הדבר כן יכול לפגוע בך במידה ואולי תחליטו משום לחזור ולנסות לשקם את חיי הנישואין.

(חייב לציין, שבהיבט ההלכתי אין משמעות לפירוד וכל זמן שלא התגרשתם הינך נחשבת נשואה ואין היתר להליכה עם גבר אחר.)

עקיבא נאמן, מייצג בבתי דין רבניים בדיני משפחה
0548389428 יעוץ חינם

גבר חדש בחיים

התשובה היא כן . זה יכול לפגוע בכמה מישורים.
הפסד כתובה
הפסד מזונות אישה אם את לא עובדת וזכאית למזונות וזה גם יכול לפגוע ביכולת שלך להינשא לאותו גבר בעתיד. יש משפםט שהוא "אסורה על בעלה ובועלה " . תהיי אסורה עליו ויכולה להיות גם בעיית ממזרות אם בעתיד אפילו רק תחיי איתו ותירצי להביא ילדים.
אם מדובר ביחסים רציניים כדאי לפעול לסידור גט [ בהנחה שהגעתם להסכם כולל של שאר העניינים ].
לעניין המשמורת זה לא אמור לפגוע. כספית גם לא [ תלוי גם באיזה ערכאה התיק ידון , בבהמ"ש או בבד"ר ].
כדאי לפעול לסיים בהסכם ובכל מיקרה כדאי לקבל ייעוץ מיקצועי מעו"ד לדיני משפחה מאחר ויש היבטים רחבים לכל דבר.

סיכון

תאבדי את הכתובה
עפ"י ההלכה לא תוכלי להתחתן כדמ"י עם אותו אדם.
עדיף קודם להתגרש, נשמע שאתם כמעט שם.

למעלה