גועל נפש

Anna Vasserman

New member
גועל נפש

ממש מגעיל.
הונם של עשירי ישראל רק עולה בשלושה העשורים האחרונים, וכבר 12 שנה ברציפות, עולה הונם של עשירי ישראל בשיעור קבוע של 11%. השנה הם שברו שיא והגיעו ל-18% גידול בהון שלהם. כל הכבוד! מחיאות כפיים!! ככה זה כשעושקים את הציבור, מביאים את המחירים לרמה שגורמת לישראל להיות אחת המדינות היקרות ביותר בעולם המערבי, ומצד שני משלמים לעובדים הפשוטים שכר מינימום שהוא אחד הנמוכים במדינות המפותחות. ככה יש להם אפשרות להגדיל את הרווחים שלהם מידי שנה על חשבוננו, ולאף אחד לא איכפת. אנחנו יכולים לצעוק "יוקר המחיה" מהיום עד מחרתיים - ואף אחד לא יעשה עם זה שום דבר...
חייבת להיות חקיקה נוקשה!!! מיסים הרבה יותר גבוהים לעשירים! תקרת רווח לבעלי החברה, שמעליה כל הרווחים מחולקים כדיבידנד לעובדים הפשוטים של החברה! לא למנהלים ולמנכ"לים, אלא לעובדים הפשוטים! לקופאיות, למנקות והמנקים, לעובדי ייצור, לאלה שעושים באמת את העבודה! את העבודה השחורה שאף אחד מאותם מנהלים ומנכ"לים לא היה מוכן לעשות גם אם יציעו להם בתמורה כפול משכר המנהל שהם מקבלים!
פשוט בושה!!!!!!!!!

וגם כאן אומר לך - מתחיל מהאזרחים.

למה? כי
אם היו שמים לב שמחירי הקוטג' היום עלו חזרה לאיפה שהיו ב2011 ,
אם לא היו לוקחים דירות במחירים מופקעים
אם לא היו קונים כל דבר בכל מחיר
אם לא היו עובדים בשחור
אם לא היו מציעים ומבקשים לעבוד בשחור
אם היו קמים וצועקים ומשביתים את המשק כי לא יתכן שמחירי הדלק כל כך גבוהים במדינה שבה התחבורע הציבורית כל כך גרועה
אז הבעיה לא היתה בהם.
כל זמן שכל הנ"ל לא מתקיים - הבעיה היא באזרחים.
גם באזרחים הטיפשים שממשיכים לבחור שוב ושוב את אותם ראשי ערים שלא מזיזים כלום בעיר שלהם, או שמזיזים עם שוחד וכו'.

את לא יכולה להאשים את החמדן בחמדנות שלו.
את כן יכולה להאשים את האנשים שמוכנים לשלם כל מחיר רק כדי שיוכלו להגיד "שופוני יש לי ג'יפ".
מי בדיוק מכריח את מי שקונה ג'יפ לקנות ג'יפ?
מי מכריח את האנשים להמשיך לקנות מוצרים בסופר בכל מכיר?
מכיר מישהו שסיפר לי שכשמחירי העגבניות חצו רף מסויים הוא ואשתו החליטו שלא קונים יותר עגבניות עד שיירד המחיר.
אבל הבעיה בארץ היא שכולם אומרים "מה? לא נקנה? " וקונים וזה מזין את העלאת המחירים הבאה.

יש מבינה?

דידי 9

New member
בילבלת הכל.......שנעשה סדר?

על פי לפחות איך שאני רואה את זה.

מי הביא את המדינה הזו למצב הזה?
אלו שבחרנו בהם באופן כללי. אלו שכביכול סמכנו עליהם. וקח את זה קצת לאחור, לא רק מהיום
מכיוון שהרבה דברים השתנו פה בדרך.
אבל אם אתה שואל אותי-התעוררנו לתוך המצב הזה די בבת אחת.
אני חושבת שאחרי רצח רבין-משהו נשבר כאן לחלוטין.
לפני-ואחרי מהרבה מאוד בחינות.

אני לגמרי מסכימה איתך לגבי האדישות שגובלת בטיפשות של עדר על העובדה שהכל
כאן פשוט מתקבל....אף אחד לא עושה כלום!
הייתה מבחינת איך שאני רואה את זה הזדמנות ענקית בהפגנת המיליון ללחוץ באמת על הדברים החשובים-אבל גם זה פוספס בגלל
פלצנות של זרם שרב שם על אגו ויוקרה.

מה שקורה יקירי-זה כבר הרבה הרבה הרבה מעבר לקוטג':).
תפתח ת'עיניים.

דידי 9

New member
דא זה מה שאמרתי בדיוק!תפסיקי לחשוב בקטן.

מה זה עוזר לך כרגע? שמורידים את הקוטג' ב20 אג'?

מ ה פ כ ה צרכנית, מוסרית, חברתית-
זה מה שנשאר. אם בכלל.

dori78

New member
לא ממש...

את מדברת כל הזמן על אחריות הממשלה, הכנסת, ה"חברה" (גוף ערטילאי שלא ברור בדיוק למי את מתכוונת).
את מדברת על לבחור אנשים אחרים, שיקבלו החלטות נכונות עבורך.
למה את לא מדברת על לקחת אחריות אישית (נדמה לי שעדיין מרבית האנשים פה לא מבינים על מה אני מדברת) בנושאים שחשובים לך?
אני מצטטת לך את הפסקה האחרונה:
"דמוקרטיה ללא מעורבות אישית ויומיומית של כל אחד ואחד מהאזרחים אינה דמוקרטיה, והמעורבות האישית לא יכולה להתמצות בהצבעה אחת ביום הבחירות. אם לנו לא אכפת מזכויותינו ומהכסף שאנו מרוויחים בעמל רב, ואנו מוכנים לתת לשרינו, חברי הכנסת שלנו ובעלי העסקים השונים לזלזל בהם ולבטל אותם במחי יד תוך כדי שאנו שותקים וממשיכים לקנות, אז למה שלמישהו אחר יהיה אכפת."

מבינה?
אני צמחונית כי אני מאמינה שזה מה שנכון ומוסרי לעשות.
אני לא משלה את עצמי שכולם מסוגלים להבין את זה ולעמוד בזה.
אני בטח לא משלה את עצמי, שבזכותי עוד פרה תינצל.

אני לא קונה במקומות, שמוכרים ביוקר מוצרים שנמכרים במחיר זול יותר במקום אחר.
אני לא משלה את עצמי שזה חלק מ"מהפכה צרכנית". אני עושה את החלק הקטן שלי, בתקווה לעתיד טוב יותר.

אני לא קונה מותגים, לא מתכננת לשלוח את ילדי העתידיים לארבעה חוגים במקום לחנך אותם ולהעשיר אותם בעצמי.
לא מעניין אותי באיזה רכב אני נוסעת או על איזה אופנוע אני רוכבת, כל עוד הביצועים שלו מספקים אותי.
אני לא מרגישה צורך להיות הכי כוסית, להחזיק ג'יפ יוקרתי (איפה סוקי חובב המזדות של אבא?), ללבוש טי-שירט של מעצבת בחמש מאות שקל או להתעסק ב"איזה צבע לק נמרח היום" ו"כמה שווה טבעת האירוסים של X".

אני עושה בבית שלי מה שנראה לי נכון, מכל הבחינות. גם מבחינה צרכנית.
ואת?

דידי 9

New member
קראתי עכשיו חלק ממה שכתבת, וזה מפחיד!

אז במילה-

ההבדל בינך לביני הוא כפי שאמרתי-
את חושבת בקטן, באישי. זה בעצם מה שעושים פה כולם לצערי/לצערינו.
כל הפוסט שלך-אני ואני ואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואניואני

אני-לא שם כרגע, אני במקום קצת יותר רחב מזה. מסתכלת קצת מסביבי.

קיבלת?

אם הממשלה והמוסדות של המדינה הזו הם מבחינתך "דבר ערטילאי" כפי שכתבת-
אין ביננו שיח. :)

יום קסום

dori78

New member
זה בדיוק מה שהאדון מפוחד מנסה להגיד לך

מה את עושה באופן אישי כדי לשנות את המצב?

לדבר על "המצב", "אחריות השלטון" - אפשר עד מחר.
מה את עושה כדי לשנות?

או שאם לא מדובר בהפגנה אלימה את לא בעניין של שינוי?

dori78

New member
ומה אני אמורה להבין מזה?

(חוץ מהעובדה הברורה שאת מזלזלת בגסות בדעות שלא נראות לך)

דידי 9

New member
שאחרי שנתת את הרצאת ה"אני" שלך-

את חוזרת להגיד את מה שאמרתי מזמן.

אין לי כח אלייך האמת, דורי.

לא ברע-בטוב:)

מותר לי, נכון?

dori78

New member
ואני לתומי

חשבתי שאת אשכרה מנהלת פה דיון אמיתי על משהו.

ביי.

מנומשת30

New member
בסדר

אז עם ההפרש תוכלי לקנות לילדיך ולעצמך חינוך, בריאות ותשתיות כשהמדינה תחליט שאין לה עוד עניין לממן את כל אלה עבור האזרח הקטן.

dori78

New member
ומה את מציעה לעשות?

חוץ מלצאת להפגנות חסרות תוכן אמיתי, שעשויות להגמר במעצר מנהלתי כי לשוטרים מתחשק.

אם הרבה אנשים יקנו את הקוטג' שלהם בסופר שמוכר יותר בזול - לרשת היקרנית לא תהיה ברירה, אלא להוריד את המחיר.
אם הרבה אנשים יסרבו לשכור חורבה שמכונה דירה במחיר מופקע - למשכירים לא תהיה ברירה, אלא להוריד את המחיר.

מחאה צרכנית אמיתית, מתבצעת בעיניי אצל כל אחד מאיתנו, בבית הפרטי שלו.
דידי טוענת שהראייה שלי מצומצמת, אבל לא נותנת תשובה לשאלה מה זה ראייה רחבה.
נתתי כמה דוגמאות פשוטות לאחריות כלכלית וצרנית אישית, כשבעיניי - אם כולם יגלו את אותה אחריות, יכול להיות שמשהו יזוז פה.
לטעמי - כל 'אני' הוא אור קטן והרבה 'אני'ים - יכולים להיות אור איתן, כח צרכני שיש לו מילה.
מלדבר על זה לא קורה כלום. צריך להתחיל במשהו.
וכידוע לך - אלימות היא לא כוס הפטל שלי.

מנומשת30

New member
אני רק רוצה

לוודא שברור לך שמדינה שבה מותר לשוטרים לשים אותך במעצר מנהלי כי מתחשק להם היא לא מדינת חוק. במדינה שאין בה דין ואין דיין לא משנה מה תקני או לא תקני ואם תחרימי או לא תחרימי.

דידי 9

New member
בדיוק!

ולא רק זה-
המחאה שבהתחלה הפחידה את כל אלו שם למעלה, וגם את החברות הגדולות-
הביאה למצב הפוך שאף אחד כבר לא מפחד.....כי מהר מאוד זה נגמר, וכזו הפגנה-
כבר לא תשפיע בגדול. רק זמנית.

העיקר שמנהיגי המחאה נכנסו לכנסת

ויושבים על סיר הבשר
מה רע לקבל שכר של 39 אל"ש ולהעמיד פנים שעובדים קשה?

למעלה