גידול נקבת קוקוטייל לאחר שבן הזוג נפטר

saroriandrosin

New member
גידול נקבת קוקוטייל לאחר שבן הזוג נפטר

שמי נופר מזה 6 שנים אני מגדלת(קשה לי לדבר בלשון עבר אני מבקשת סליחה מראש) זוג קוקוטילים בני 6.5 שנים.שניהם אהובים מאוד בבית.הם מהבוקר משחקים מחוץ הכלוב.יש להם כוס מים משלהם,יש להם אוכל בכל מקום ותמיד שהם רואים אחד מאיתנו עם צלחת אוכל,הם עפים להתכבד,אני עובדת מהבית אז הם יושבים לידי בזמן העבודה או מפרעים לי ללמוד בשיעורי וידאיו של האוניברסיטה הפתוחה,הם מצאו אחד בשני תעסוקה ואחרי יום עמוס היו הולכים לישון יחד בלילה בכלוב.קבעתי להם את 22.00 בלילה כשעת שינה.הם לא תוכים אלא משפחה.
לצערי הרב נלחמו עם הקוקטיל הזכר ממאי 16 בשפעת חזקה.לקחנו אותו לוטרינר בפעם הראשונה.נתנו לו דוקסילין וערכו לו בדיקות דם נגד כלמדיה.הדוקסילין לא עזר והתוכי החל לפצוע את עצמו.הנשימות הפכו כבידות עם סיום התרופה,אז החלפנו וטרינר ועברנו לבית החולים הוטרינר בבית דגן שם קבעה הוטרינרית שלא מדבר בכלמדיה אלא בתזונה לקויה ומחסור בויטמין A אז החלפנו תערובת גריעינים לכופתיות ואף נתנו לקוקטייל פעם בשבוע ויטמין A הקוקוטייל באמת החל להתאושש אבל במקביל החל לצמוח לו גידול באף.שוב חזרנו לוטרינרית שוב אמרה שהכל תזונה ובבדיקות דם שנעשו בנוב 2016 הראו שהכל תקין.אין לנו רכב ובאמת התייאשנו לשגע את הקוקוטייל בנסיעות במונית הלוך ושוב.בטיפשותי שחזרנו אחי ואני מהוטרינרית הרגעתי את אבי שלא מדובר בגידול אלא בתזונה לקויה.
כך מנוב 16 עברו החודשים עד שבחודש האחרון הנפיחות במקור החלה לתפוח.חזרנו לבית החולים הוטרינרי וגילנו שהוטרינרית עברה לחול ובא אחד אחר.הוא נתן בלי שום הבחנה זריקה נגדם קרציות ובייטריל ל-10 ימים.הנפיחות ירדה אבל מיום שני הקוקטייל סבל מכאבי רגליים.הוא ניסה להכניס שני רגליים ולשבת כמו הנקבה בזמן דגירה.בלחץ פנינו לוטרינר והוא אמר שהוא חלש ואין מה לעשות עד ביום ביקור ביום ה.לצערי הרב ביום ג הקוקוטייל לא עמד על הרגליים.הוא לא יכול היה לישון על העמוד בכלוב.אז במר יגוני וחששות כבדים לעתיד סדרתי לו פינה חמה בתחתית הכלוב.כיבתי את האור אבל בשארית כוחותיו הוא בא לכיוון הדלת.רצה שאפתח לו את הכלוב.הוא נצמד לי ישר לחזה אז לקחתי אותו למיטה,כיסתי אותו בשמיכה והחלתי לשכב שם וללטוף אותו.ראיתי שנהיה לו נעים וחם.במשך הלילה העברתי אותו לכרית שלי שיהיה לו נוח,שנרדמתי שניה הוא נשך אותי שאקום אז חשבתי ככל שמתקדם הלילה הגרוע מכל חלף.התפללתי.לצערי הרב לחיים היו תוכניות אחרות עבורי ובתוך שניות הוא נפטר לי ביום ד בשבע בבוקר בידיים.אני מרגישה שחלק בחיים שלי מת,אבדתי חבר שהיה איתי בכל רגע ורגע.אני לא רוצה לחשוב מי היה לא בסדר.הלב שלי שבור ומבעצם מאתמול התחלתי לרכז את הכוחות שלי בטיפול בנקבה.שזקוקה לטיפול מקיף ורציתי לשאול לדעתכם כיצד נכון להתמודד איתה?האם אני עושה נכון בכך שאני שמה רעשי רקע ביוטיוב של ציפורים?במשך חודשים הם שתו מאותה כוס מים עם ויטמין A.האם צריך להפסיק לה את הויטמין?הנקבה הטילה ביצה ביום ג ועכשיו עוד ביצה.בדרך כלל היינו זורקים להם את זה כי בשבילם זה היה משחק או הם היו דוגרים שעתיים ועוזבים את זה,עכשיו היא דוגרת האם לזרוק?האם אפשר להוציא מזה משהו?
בשביל לא לבכות אני מדברת איתה המון,הקראתי לה סיפורים דברתי ללא הפסקה,הכנתי לה פינת משחקים עם חוטים צבועניים,שרשרת,ירקות וכופתיות.הבעיה היא שהם היו עצמאיים במשך שנים,אוכלים ושותים לבד,משחקים אחד עם השני כי בבוקר כשאני עבדתי על המחשב הם העסיקו את עצמם עד שהתעייפו ובאו לשבת לידי.האם יותר מדיי תשומת לב רצויה?חשוב לי לציין בחודשיים האחרונים הזכר ישב רוב לידי,האכלתי אותו אותו והבאתי לו לשתות.בזמן זה הנקבה העסיקה עצמה לבד וחקרה פינות בבית אבל השוני הוא שראתה אותו.
כמו שנלחמתי עם הזכר עד הדקה ה-90 אני אתן הכל בשביל הנקבה.השאלה היא מה הדבר הנכון לעשות?ואשמח להצעות\רעיונות עד שתירגע בי הסערת רגשות.

קוקוטייל

שלום רב
משתתף בצער . נשמע שאת מאוד נסערת ובצדק .

לא הייתי זורק את הביצים - הייתי נותן לה לדגור בזמן שלה בקצב שלה בלי להפריע - תוכים כמו רוב העופות נוטים במשך מספר ימים להטיל מספר ביצים ורק כשהקן מלא בביצים מתחילה הדגירה . לכן עד שהקן לא מלא הדגירה תהיה קצרה יחסית ולא עקבית .

אם לא ייצא כלום מהביצים , לא קרה כלום , אבל אם יפקעו גוזלים זו חוויה נהדרת .
הייתי ממליץ לך לפנות לדר' עדי גנץ - הוא מומחה לציפורים אקזוטיות והוא יוכל לעזור לך בכל מה שקשור לממשקי האכלה ולצרכים הבריאותיים .

למעלה