גידול צמחי מים

macro

New member
גידול צמחי מים

ניסיתי כבר כמה פעמים לקנות צמחי מים טבעיים כמו אלודיאה ולגדל אותם באקווריום אבל תמיד לאחר כחודש הצמחים נרקבים ואני נאלץ להעיף אותם ולנקות את כל הג'יפה. בסוף הלכתי על פתרון של צמחי פלסטיק אבל הם בכל זאת פחות יפים. האקווירום של הוא 80 ס"מ פנורמי והאור דולק בערך מ-08:00 עד 24:00 בלילה רצוף. מדובר בנורת פלורוסנט. רציתי לדעת מה הסיבה שהצמחים נרקבים תמיד והאם יש משהו שאני לא עושה טוב, ניסיתי גם לשתול אותם בקרקעית וגם לתת להם לצוף ושום דבר לא עוזר.

dz108

New member
צמחים

היתרונות של הצמחים האמיתיים הם רבים - הם תורמים לאיזון האקולוגי של המים ומורידים את הסטרס של הדגים. גידול צמחים דומה לגידול הדגים עצמם - אתה צריך לראות מה מתאים למה. דבר ראשון - תקפיד לנטרל את הכלור במים לפני שאתה שם צמחים. תוודא שהפלורסנט מתאים לצמחים (יש כאלה שלא). תדאג לדשן את הצמחים (בנוזל או בטבליות אחת לשבוע-שבועיים). עוד רעיונות? צמח שלא מצליח - תעיף אותו ישר ותביא אחר. בלי שום קשר, אני חושב שהאור שלך דלוק קצת יותר מדי, אולי תוריד שעה? - אין לך בעיה של מים עכורים? (=אצות בגלל התאורה).

macro

New member
ממש לא - המים צלולים

לא נראה לי שזה קטע של תאורה כי האלודיאה ידוע כצמח חזק יחסית שצריך הרבה אור. דשן לצמחים אף פעם לא שמתי, חשבתי שהם אמורים להיות ניזונים מהשאריות של הדגים וכל מה שמתרכז בקרקעית

varda

New member
יש כמה סיבות

איזה צמחים מתים לך? העדינים והבהירים או הכהים והגסים יותר? מה שעולה לי בראש: תאורה לא מספקת. לא מספיק חזקה. אצות שחונקות את השורשים. קרקעית שלא מזינה. גם לי היו כמה צמחים שנקלטו וכמה שלא. מה שהחזיק אצלי טוב זה אנוביוס (כל סוג) שמתאים גם לתאורה בינונית-נמוכה. ג'אווה פרן - מתאים לתאורה נמוכה.

macro

New member
יש לי פלורוסנט ורדרד

והצמח היחיד שניסיתי הוא אלודיאה, אולי מישהו יכול להעלות פה תמונות של הצמחים

varda

New member
אם רגיל - תחליף תאורה

לא צריך להשקיע המון. יש נורות פלורסנט מיוחדות שיספיקו בהחלט. תשאל בחנות דגים רצינית. לא כזאת חאפרית. ואז הרבה סוגים של צמחים יגדלו אצלך. ועוד משהו: אור לאקווריום לא צריך לדלוק יותר מ 8-10 שעות ביום.

הערה קטנה

מומלץ לא לקנות פלורוסנטים בחנויות דגים אלא בחנויות תאורה בלבד. הפער במחירים יכול לעלות על מאתיים אחוזים!

duel

New member
יש מספר סיבות והמלצות

האלודיאות הם צמח צף(לרוב) וכאשר המרחק ממנו לתאורה נמוך הוא פשוט נשרף... ונרק כתוצאה מכך. אם קיימת זכוכית המפרידה בין הנורה לאקווריום זה לא טוה, הזכוכית מסננת קרני אור הנחוצים לצמחים. תחליף תאורה או שפשוט תחליף את הזכוכית בפלסטיק(לא מסנן). הסוד בגידול צמחים הוא תאורה נכונה, תאורה המתאימה לעומקים שונים (גלי אור שוני)- שני פלואוריסנטים מתאימים הם : Flora ו Grulux (לא יקרים). לגבי דשן, יש לך דגים->אתה מאכיל אותם->הם מחרבנים->דשן טבעי. ריענוני מים תקופתיים חשובים - מוסיף מינרלים ואף הכלורמין טוב לצמחים. לגבי השתילה, צמחים שבאים בעציץ, מומלץ להפריד מהצמר ולשתול אותם. לגבי זמן התאורה, לא יותר מ-10 שעות ביום ואם יש דגים אז לא להרוס להם את השעון הביולוגי כך שאת האור מכבים בחשיכה. היה חסר לי פרט אחד והוא אילו דגים אתה מגדל? פשוט, זול, עובדה. בברכה, דודי

macro

New member
התאורה היא מנורה שנקנתה עם

האקווריום..אור פלורוסנט ורדרד, אכן קיימת זכוכית אבל את האלודיאה שתלתי בקרקעית והעלים דווקא הרקיבו קרוב לקרקעית ולא נשרפו. כשאתה אומר פלסטיק אתה מתכוון לפרספקס או סוג אחר?..נראה לי קצת תמוה הקטע של סינוןהאור ע"י הזכוכית. הפלורסנטים שציינת האם הם שמות יצרנים של מנורות או סוג התאורה ואיפה ניתן למצוא אותם? האם צריך לשים 2 מנורות שונות של פלורוסנט ואיך עושים את זה? יש כרגע גוף תאורה 1 בלבד של מנורה 60 ס"מ לא נראה לי שיש מקום שם לעוד אחת. ד"א הדגים שגדלים הם דגי זהב, לאחר נסיונות שונים עם דגים טרופים ותמותה די מהירה שלהם החלטתי ללכת על דגי זהב החזקים. 7 דגים עולים 10 ש"ח לעומת הטרופים היקרים יותר... זהו כרגע..מחכה לתשובות. עוד שאלה לגבי הפילטרים..יש לי פילטר תת קרקעי שמחובר לפילטר פינתי. כלומר הפילטר הפינתי בנוי כך שיש לו חיבור תחתון לגוף התת קרקעי ואז פילטרים של ספוג וראש כוח חזק..האם הדבר ימנע לשים חול בקרקעית? כרגע יש אבני חצץ קטנות.

duel

New member
OK

יש לך אקווריום סטנדרטי עם דקורציה וכיסוי מוכנים מראש - כדי להוסיף תאורה (שתי נורות) תצטרך לאלתר - אך נורה אחת תספיק. ציינתי שמות של יצרנים אמינים ומעולים - בקש נורות מותאמות לצמחים מהיצרנים הנ"ל, ניתן למצוא נורות מותאמות לצמחיה בכל חנות - אך ממליץ אני ללכת לחנות מקצועית. דגי זהב וצמחים חיים לא הולכים יחד, דגי הזהב פשוט סוסי עבודה ואוכלים את הצמחים. לגבי תחליף הפלסטיק - נסה ניסוי וקח כל זכוכית ןתסתכל לה על הפרופיל(העוכי) ואתה תראה אור ירקרק - זהו סינון של קרני אור - נסה אותו דבר עם פלסטיק ואתה תראה שקוף. לגבי הפילטר שיש לך, פילטר תת קרקעי זו שיטה מיושנת ומורכבת לטיפול ןיש כיום בשוק מערכות פילטרציה טובות יותר (וזולות יותר) אך מה שחשוב שהן לא מגבילות אותך. כמה דגשים (ליצירת אפקטיביות הסינון) לגבי פילטרציה תת קרקעית: 1. אמורים להיות שני ראשי כח משני צידי המשטח התת קרקעי. 2. עוצמת ראשי הכח לא תעבור את פעמיים נפח המים יסחוף את הבקטריות. 3. הניקוי של הפילטרציה דורש הפיכת כל האקווריום - מסובך. 4. שתילת צמחים - כאשר יושרשו שורשים ותרצה לדוגמה לנקות - מורכב ומסובך. 5. גובה החצץ מעל המשטח מריך להיות מינימום 5 ס"מ - ע"מ לבסס מצע בקטריאלי. בגדול לא הייתי ממליץ להתעסק עם פילטר כזה - עולה קצת יקר והטיפול בו מאוד מורכב ובמיוחד שיש תחליפים טובים יותר. בברכה, דודי

גידול צמחי מים

דגי זהב אוהבים לאכול כל הזמן ומה שיש הם אוכלים כולל חצץ הבעיה היא גודל האקווריום אנחנו מכניסים דגים שרגילים לחיות ב 10 מטר מרובע לאקווריום שהוא בקושי חצי מטר מרובע יש גם התאמה של צמחים שאפשר לשתול עם עציץ והדגים לא יאכלו אותם רק צריך לדעת היכן לקנות

למעלה