גיטריסטים של רגאיי

SV Design

New member
גיטריסטים של רגאיי

שלום כולם אני לא ממש גולש פה ברגיל אבל רציתי לקבל ממכם המלצות אם יש אלבומים ספציפיים או אמנים ספציפיים שבשירים שלהם יש תפקידי גיטרה מגניבים\מיוחדים\שונים.. (רגאיי כמובן) כאילו אני לא יודע אם יש משהו כזה.. כי רוב השירי רגאיי שאני שמעתי עד עכשיו היו פשוט גיטרה על האוף ביט פשוט..או פשוט מוסיפים דיליי לגיטרה.. וזה מגניב אבל רציתי לדעת אם זה כל מה שהגיטריסטים עושים ברגאיי או שיש פיתוח,שיפור,שינוי והוספה על התפקידים הבסיסיים והמוכרים האלה.. אני לא מכיר ממש הרבה חוץ מבוב מארלי..ושם זה דיי מונוטוני התפקיד גיטרה לרוב לפי מה שאני זוכר אבל אני גם אקשיב לשירים שלו שוב.. תודה :)

SV Design

New member
מגניב !

תודה, שחכתי לציין שגם גיטריסטים של סקא מתקבלים בברכה..

DuBsYs

New member
Lynn Taitt - האבא של הרוקסטדי וגיטריסט ענק!!!

Lynn Taitt נולד בטרינידד, לפני שהחל לנגן בגיטרה הוא ניגן בלהקות סטיל דראמס מקומיות. בגיל צעיר הוא היגר לג'מייקה ובשנות ה50 וה60 עבד עם מוזיקאים ג'מייקנים מובילים בינהם Baba Brooks, Skatalites,ו Tommy McCook וה- Supersonics. ב1964 הוא הקים הרכב משלו בשם Lynn Taitt and the Comets, הרכב זה לא הצליח להחזיק מעמד וב1966 הוא הקים להקה חדשה בשם Lynn Taitt and the Jets. יחד עם הבסיסט Jackie Jackson הוא עיצב את הסאונד היחודי לסגהון הרוקסטדי, בייסליין כבד שחוזר על עצמו בלופ כאשר הגיטרה מנגנת יחד עם הבאס את אותו התפקיד. נגינת הגיטרה היצירתית של LT מאופיינת בצליל חד וטרבלי, סאונד שייחד אותו מיתר הגיטריסטים הג'מייקנים של התקופה. יחד עם ה Jets ניגן LT במאות סשנים ועבד עם כל המפיקים החשובים של התקופה, Bunny Lee, Duke Reid, Joe Gibbs, Coxsone Dodd. מלבד היותו גיטריסט מוביל וחדשני אחראי LT לעיבודים של שירים רבים. כאמור הוא הייה הראשון שהביא את הבייסליינים של שירי הרוקסטדי הראשונים ובעצם הוביל את המוזיקה הג'מייקנית מתקופת הסקא אל עידן הרוקסטדי. Take It Easy של Hopeton Lewis Girl I've Got a Date של Alton Ellis ו Tougher Than Tough של Derrick Morgan, כולם טוענים להיות "שיר הרוקסטדי הראשון שהוקלט", המשותף לכל השירים האלה הוא העיבוד ונגינת הגיטרה של Lynn Taitt. בסוף 1968 קצת לפני שהרגאיי הפך לסגנון הדומיננטי במוזיקה הג'מייקנית עזב LT את ג'מייקה והיגר לקנדה. הוא השפיע על מוזיקאים רבים שבאו אחריו, במיוחד על Hux Brown שעבד יחד איתו ושימר את הסטייל והכניס אותו לתוך הרגאיי. בין השנים 1962-1968 הקליט ועיבד LT יותר מ1500 טיונים בג'מייקה. הוא עבד בין היתר עם Derrick Morgan, Desmond Dekker, Lee Perry, Ken Boothe, Bob Marley and Joe Higgs. לפני כמה חודשים הוא נפטר בקנדה. עד למותו הוא המשיך להופיע וליצור. ו Lynn Taitt & The Jets - Hold Me Tight Anthology שני אלבומי אוסף אינסטרומנטלים שנותנים תמונה מייצגת לסאונד של הג'טס. יש באלבומים הרבה סולואים של LYNN TAITT ועיבודי בראס מעולים שלו. כמה טיונים שאני אהבתי באלבום: Soul Shot Unity- במקור של Desmond Dekker Only A Smile- במקור של ה Paragons Rock Steady - במקור של אלטון אליס כמה אינסטרומנטלס לקלאסיקות של סטודיו 1 Pressure And Slide Solomon Why Did You Leave Napoleon Solo LT עבד הרבה עם אומנים אחרים, אחרי שמכירים את הסאונד של הג'אטס אפשר לזהות אותו בהרבה הפקות רוקסטדי וארלי רגאיי, הנה כמה טיונים מומלצים: Johnny & The Attractions- Let's Get Together Derrick Morgan - conquering ruler Alton Ellis - Girl I've Got A Date Ken Parker - Kiss An Angel Good Morning Rain From The Skies (studio one) hopeton lewis - let's get together hopeton lewis - take it easy My Best Girl - The Paragons the paragons - island in the sun - my girl wears my crown Stop That Train - Derrick Harriott בכלל הג'טס מנגנים כמעט בכל ההפקות המוקדמות של Derrick Harriott (יש אלבום אוסף מעולה The Sensational Derrick Harriott Sings Jamaican Rock Steady Reggae) אוסף גדול שמקיף הרבה מהעבודות של LT ב60S הוא Trojan Sixties Box Set - Gladstone Anderson / Lyn Taitt / The Jets אפשר למצוא באוסף הזה טיונים של כל האומנים החשובים של התקופה יחד עם Baba Brooks הקליט LT גם קליפסו, אפשר לשמוע את הכיוון הזה שלו באוסף Trojan Calypso Box Set Hard Time In The Park Bam Bam 'Mufridite Teddy Boy Calypso The Weed

SV Design

New member
תודה זבולון!

נשמע מגניב יש לך המלצות לאלבומים של הגיטריסט השני שנתת?

DuBsYs

New member
אלבומי מופת בהם מנגן צ'ינה

תעבור על הרשימה, רוב האלבומים שם שווים האזנה, הנה כמה שאהבתי במיוחד: Abyssinians - Satta Massagana African Brothers - Want Some Freedom [1970-78] African Brothers & King Tubby - The African Brothers Meets King Tubby In Dub [197X] Augustus Pablo - King Tubbys Meets Rockers Uptown [1972-75] Dennis Brown - Dennis [197X] Dennis Brown - Joseph's Coat Of Many Colours [1979] Earl Zero - In The Right Way [1979] Fred Locks - Black Star Liner [1975] Freddie McGregor - Mr McGregor [1979] Linval Thompson - I Love Marijuana אלה רק מתחילת הרשימה, בקיצור הוא ניגן במלא אלבומים מעולים

DuBsYs

New member
Chinna Smith

גיטריסט הרוטס רגאיי הגדול מכולם! מנגן עד היום בכ"כ הרבה הפקות עם כל האומנים הגדולים בג'מייקה. הנה רשימה חלקית. יש לו כמה אלבומי סולו אבל הם פחות עשו לי את זה. אבל הנגינה שלו בכל ההפקות מה70S פשוט מדהימה.

למעלה