גילוי תסמונת דאון במי שפיר

dafinqua

New member
גילוי תסמונת דאון במי שפיר

שלום,
בשקיפות מצאו לעובר שלי 4 ציסטות וAVSD בלב. המליצו לי לעשות מי שפיר והתוצאות חזרו: תסמונת דאון. כבר הלכתי לועדה להפסקת הריון והגרידה מתוכננת לעוד שבוע וחצי. כשכתבתי את זה בפורום, הרבה נשים קפצו ואמרו לי ששמעו על טעויות בזה. נשים שאמרו להן שיש לעובר שלהן תסמונת דאון, ובסוף ילדו והעובר היה בריא לחלוטין. איך חיים עם האי ודאות הזו ? האם יש סיכוי שהעובר שלי בעצם בסדר ? בסקירה המכוונת ראו שכל הציסטות נעלמו אך הלב עדיין לא תקין. קראתי שאפשר לעשות לתינוק ניתוח בלב וזה כמעט 100% הצלחה. לא יודעת מה לעשות...

חיפאית88

New member
עד כמה שאני יודעת מי שפיר זו בדיקה אבחנתית אמינה ביותר

אישית לא שמעתי על מכרים כאלו של טעויות ורוב המוחלט של סיכויים לצערי שהבדיקה צודקת.
זו החלטה שלך האם תשמחי לגדל ילד עם תסמונת דאון.
&nbsp
הרבה חיבוקים ותמיכה.

a morph

New member
מי שפיר זו בדיקה אבחנתית מדויקת מאוד

אולי אותן נשים שענו לך דיברו על ממצאים באולטרסאונד - כגון הציסטות והבעיה בלב - שלא תמיד מעידים על תסמונת דאון, או על ממצאים בבדיקות סקר למיניהן, באלו אחוזי חיובי כוזב הרבה יותר גבוהים ובהחלט תיתכן לידה של תינוק\ת בריא\ה.
אבל אם קריוטיפ העובר נבדק בבדיקת מי שפיר ונמצא כבעל טריזומיה 21, הסיכוי שמדובר בחיובי כוזב הוא נמוך ביותר עד לא קיים.
מצטערת מאוד לקרוא על הדילמה הכואבת והטלטלה הרגשית.

מצטערת מאוד לשמוע

כפי שכתבו לך, מי שפיר זו בדיקה אבחנתית. בניגוד לסקירות, שקיפות עורפית או בדיקות NIPT, אין כאן סטטיסטיקה - זה אומר שלעובר אכן יש תסמונת דאון.
מקרים שבהם "אמרו שיש דאון והעובר היה בריא" הם מקרים בהם לא התבססו על מי שפיר אלא סקירות או שקיפות, שיש בהן טעויות.

guya72

New member
תסמונת

עצם זה שמצאו גם AVSD, מחזק את המצאות תסמונת דאון מאחר וזאת בעיה שמאפיינת את בעלי התסמונת.
&nbsp

למעלה