גימגום לבן שנתיים

גימגום לבן שנתיים

שלום, הבן שלי בן שנתיים וחצי התחיל ללכת למעון לכיתת הבוגרים ומאז הוא כל הזמן מגמגם ונתקעים לו המשפטים. הוא היה בגמגום קל ודי לא מורגש לפני המעון אבל לאחרונה זה ממש בולט מה ניתן לעשות? לעזור לו במשפט? איך ניתן לעצור/למנוע את זה? זה יעבור לבד? מתי עליי להיות מודאגת? אשמח לכל התשובות האפשריות, תודה רבה

החרפת הגימגום

פעמים רבות אנו מגיבים ב"היחלשות התחום החלש" - כלומר אם היה קושי שפתי קודם לכן, הוא התגבר. , חשוב לחזק אותו ולבדוק האם יש כיום דברים שמדאיגים אותו? האם יכול לאמר אותם במילים? אפשר לספר סיפור ולשאול באמצע אם גם הוא דואג...לספר לו שלפעמים את דואגת לסבתא/לאבא האם גם הוא חושב כך לפעמים? לדובב אותו ולהעביר את המסר שאת מאד רוצה לדעת מה מעיק עליו. במקביל, אם הדברים לא משתנים, ממליצה לשקול טיפול פסיכולוגי ממוקד בהיפטרות מהסימפטום

האמת שזה די התחיל

מהמעון. ברגע שנכנס לשם הוא מגמגם בצורה חריפה. יכול להיות שברגע שיקבל את זה שהוא במעון הוא יפסיק? והאם באמת ילד בן שנתיים יכול להגיד לי מה מציק לו כאשאר אני מדברת איתו על דאגה? איך עושים את זה? הוא לא קטן מידי? תודה רבה!

לנשמה אין גיל

כן, כדאי לדבר כמו למבוגר בכל גיל, הוא מבין, ואולי כדאי גם לתת לו להתאקלם קצת במעון ולראות...

למעלה