גלעד שליט

גלעד שליט

במסגרת הבקשות שלי מהקדוש ברוך הוא אני מבקשת בזה הלשון"גלעד שליט חוזר הביתה למשפחתו "בזה הלשון .הרי רק הקדוש ברוך הוא יעשה נס ויחזיר אותו לחיק משפחתו אני מציע לכל אותם גולשים וחברים לומר את המשפט הזה ולחזור על משפט זה הרבה פעמים ביום משום שחכמינו אמרו שלמילה יש כח ואנו בעזת משפט אחד נביא את המציאות . הקדוש ברוך הוא יעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר

../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

רעיון חסר ערך לחלוטין- כך שהוא אמנם לא יועיל כלל, אבל גם לא יזיק כמו ההפגנות ההמוניות שעלולות להביא לשחרור אלף מחבלים.

tomw

New member
גם בצפון אירלנד הנוצרים מתפללים ושרים לגלעד

תראו איזה יופי - שיר לגלעד שליט מזמר מצפון אירלנד

ישMצב

New member
אז מה כן יועיל?

אין לי טענות ספציפיות כלפיך, אני רואה כל כך הרבה אנשים אומרים את אותם הדברים שכתבת - זה לא יועיל וזה לא יועיל. אז כולנו חכמים, אבל מה כן יועיל, ולמה ביבי לא עושה את זה?

מה כן יועיל?

קודם כל, מצד הציבור- להפסיק ללחוץ על ביבי. שניתף מצד ביבי- להפסיק את המו"מ. אם לא יועיל (יביא להחלטה של חמאס לשחרר את שליט הרבה יותר בזול) לפחות לא יזיק (המחבלים ישארו בכלא). אה, כן. בשביל זה צריך גם להסכים שחיי אזרחים רבים חשובים הרבה יותר מחיי חיי אחד. שזה בעצם ההגיון מאחורי קיומו של הצבא.

קמנצינד

New member
"לפחות לא יזיק"

לדעתי דווקא כן יש איזשהו נזק מוסרי למדינה, כשמפקירים חייל בשבי, במקום למצוא דרכים לשיחרורו.

הנזק שב"הפקרת" החיל

הוא כאין וכאפס לעומת הנזק, גם המוסרי, שבהפקרת חיי אזרחים כדי להצילו. ומה עם הנזק המוסרי שבויתור על הישגים שנקנו בחיי חיילים, מה שיוביל לצורך להקריב שוב חיילים כדי להשיב את אותם הישגים?

קמנצינד

New member
לא הבנתי

אתה עונה לשאלה למה לא לשחרר מחבלים, ואני שואל למה לא למצוא דרכים לשחרר חייל צה"ל מהשבי.

אה

אז אתה חושב שניתן לשחרר את שליט מהשבי בלי לשחרר מחבלים? אם יש לך רעיון אופרטיבי, למה שלא תציע אותו לראש הממשלה?

אז אתה לא יודע איך לשחרר אותו

אבל אתה מניח שראש הממשלה הנוכחי יודע מה שאלה שקדמו לו לא ידעו- איך לשחרר שבוי בידי ארגון טרור בלי לשחרר מחבלים. אתה גם מניח כנראה שהוא יודע אבל לא רוצה לבצע. אם ראש הממשלה הנוכחי וזה שקדם לו כאלה אדישים, למה אתה לא בורח מהארץ?

קמנצינד

New member
תראה, אני לא מכיר אותך

אבקש לא לשאול אותי שאלות אישיות על גבי הפורום.

קמנצינד

New member
ועוד משהו...

אבקש ממך לא להכניס לי מלים לפה, ולומר בשמי מה אני מניח, ומה לא.

ישMצב

New member
אני לא רואה פה מצב של הפקרת חיי אזרחים

גם אם שחרור מחבלים מעלה את הסיכון לפיגועי טרור, עדיין יש לנו מערכת ביטחון שיודעת מה היא עושה ושידעה איומים גדולים בעבר.

יש לנו מערכת בטחון

שנכשלה שוב ושוב בעבר ותכשל שוב ושוב בעתיד. זה לא בגלל שהיא גרועה. זה בגלל שכל מערכת בטחון חייבת להכשל לפעמים. ושחרור סיטוני של מחבלים יגדיל את מספר הכשלונות.

קמנצינד

New member
אנ'לא מבין ת'קדוש ברוך הוא הזה

אם הוא יכול לעשות ת'עבודה בצורה הטובה ביותר, אז למה הוא צריך שאני יאמר משפטי בקשה מספר פעמים ביום? מה, לא מספיק אכפת לו מגלעד?

למעלה