גן משלב

גן משלב

אני חושבת לפתוח שנה הבאה גן משלב. יש לי נסיון של 10 שנים בחינוך המיוחד ובא לי לעשות את זה אחרת יותר התנסויות, יותר הבנה, יותר הכלה. הרעיון הוא גן יחסית קטן המכיל ילדים רגילים וכמה ילדים עם קשיים (איחור התפתחותי) מה אתם אומרים ? נראה לכם? הייתם רושמים את הילד שלכם לגן כזה? אני מאוד מתרגשת מהרעיון אבל הייתי שמחה לשמוע את דעתכם...

בגדול הרעיון מצויין.

ראיתי כמה גני שילוב שחלקם היו מצויינים. אחד שהיה מוצלח במיוחד היה גן ששולבו ביו ילדים שומעים וילדים חרשים. ה"בונוס" לילדים השומעים, חוץ מהיכרות אישית עם מגבלות וההתמודדות איתן, היה רכישת שפה נוספת, שפת הסימנים. מה שכן, גן כזה דורש התארגנות מיוחדת. בתור אמא לילד "רגיל" בגן כזה, הייתי מצפה ליחס גבוה יותר של גננות לילדים. ומה שיותר חשוב, התאמה של הצוות המטפל לצרכים המיוחדים של הילדים עם הקשיים בלי להזניח את הצרכים של הילדים הרגילים. ועוד משהו אחד, שפותחים את הגן להכריז בקול ברור ומלא שהוא גן שילוב, ולא לנסות להעלים את זה מההורים (כותבת את זה בגלל שאני יודעת על נסיון שילוב שנכשל מהסיבה הזו בדיוק).

פלגיה

New member
הילדים שלי היו בגן משלב

האמת שלא היתה ברירה כי בישוב שאני גרה יש החלטה לפתוח גן שהוא משולב עם "גן שפה". אני ראיתי בזה יתרון בגלל שהיו הרבה יותר אנשי צוות בגן מאשר בגן רגיל. זה היה גם פיתרון מצויין לאותם ילדים שהיו "על הגבול" - כלומר בעיות שכמה פגישות עם קלינאית תקשורת יכלו לפתור, והם קיבלו את העזרה לה נזקקו במסגרת הגן ללא צורך "לצאת החוצה" (בגן היו שני חדרים - אחד "גדול" לכלל הגן, ואחד "קטן". במידת הצורך פיצלו בין הקבוצות.

כל הרעיון הוא ההצהרה

להכריז בקול רם על השילוב ולהיות גאים בכך ממש ממש לא להחביא

תלוי באילו קשיים מדובר

אם הקשיים שלהם אישיים ולא צריכים להפריע לילדים אחרים (דהיינו, לא מדובר ב"מופרעים") ייתכן בהחלט שהייתי מעדיפה גן כזה על גן רגיל לילדי ההיפוטטי.

בעיקרון הרעיון לא רע בהחלט ../images/Emo26.gif

אבל , את צריכה לקחת בחשבון מס' פרמטרים: כיצד את מתכננת לקלוט את הילדים עם הצרכים המיוחדים? דרך המכון להתפ' הילד? דרך פירסום? אני אישית חושבת שמראש את צריכה לאמר להורים לילדים ה "רגילים" שבמקום הזה יהיו ילדים עם צרכים מיוחדים, בכיתה ניפרדת , כי יש הורים שהיו מסתייגים בגלל הסטיגמה. אני מוררה לחינוך מיוחד , לא עבדתי בגנים אבל שמעתי וראיתי שיש גנים שפתיים נהדרים עם קלינאית תקשורת צמודה ומרפאה בעיסוק, וטיפול בחיות וזה נהדר. אני מאחלת לך הצלחה ואם תרצי להתיעץ יותר אני כאן לרשותך

יש החלטה

היה כאן נחמד... אז חזרתי, הרעיון של גן משלב הוא נחמד אבל יש לבנות אותו בצורה מאוד רצינית ולהכיר ספונסר עתיר ממון אני חושבת שנדחה את הפרוייקט הזה לשנים שיבואו ואני רוצה להודות לכולכם על התגובות החמות. בשיחה עם אנשי חינוך שמכירים את יכולותיי עלה רעיון שקסם לי לפתוח גנון לתינוקות עד גיל שנה ולחנך לאהבה, קבלה, סבלנות ורוגע תוך הפעלת כל ההתנסויות אותן פיתחתי במהלך שנות עבודתי. אז יש החלטה! אני פותחת תינוקיה בכפר סבא לילדים מגיל 3 חדשים ואני אשמח אם מי מכם ירצה לקחת חלק. מאוד בא לי להפוך את זה לבית אמיתי גם עבור ההורים כמו שעשיתי עד היום במסגרת האפשרויות המוגבלות של משרד החינוך והפעם בלי הגבלות... השמים הם הגבול.

למעלה