גסטרו ...שאלה בבקשה

mom2mika

New member
גסטרו ...שאלה בבקשה

בוקר טוב,

אתמול אח"כ הצהריים הייתי אצל רופא גסטרו כחלק מהבדיקות שאליהן הפנו אותי דרך קופת חולים מאוחדת.
הוא מאד ניסה להרתיע אותי מהניתוח ואף אמר לי לעשות סיבוב במחלקה כירורגית על מנת לראות סיבוכים של מנותחי קיצור קיבה למיניהם.
הצליח קצת לערער לי את הבטחון :(

כמו כן, גם שלח אותי לבצע בדיקה פולשנית גסטרטסקופיה (צילום הקיבה)
האם נהוג לבצע בדיקה זו ?
האם חייבים ?

כמו כן, כאן בפורום לא יצא לי לקרוא על מטופלים שהניתוח הסתבך או חלו סיבוכים לאחר מכן, ידוע לי שיש סיכון בכל ניתוח.....אבל הייתי שמחה לדעת אם אתם מכירים באופן אישי אדם שעבר את הניתוח ומשהו הסתבך, האם אלו דברים חמורים בד"כ ? ניתנים לטיפול ?

קצת משהו להירגע איתו.....ככה לפני יום כיפור

גמר חתימה טובה ותודה על הסבלנות.
שירלי

ליבי3617

New member
גסטרו

לצערי יש לא מעט רופאים שעושים מאמץ להרתיע מטופלים, פשוט כי הם אלה שרואים את הסיבוכים שאחרי.
יש לי ידיד, פסיכיאטר, שסירב בתוקף לעבור ניתוח לקיצור קיבה בגלל הסיבה הזו והמשיך בדיאטות.. עד שהתייאש ועבר בעצמו את הניתוח.

לא כל המנתחים דורשים את הבדיקה הזו, רובם מסתפקים בצילום עם בריום.

יחד עם הסיבוב הזה את יכולה לשלוח אותו לראות מאות אם לא אלפים של אנשים שקיבלו את חייהם בחזרה בהרבה מובנים.

יש סיבוכים כמו דלף, היצרות.
אלה בדרך כלל סיבוכים מיידיים שמטופלים עוד בבית החולים.
יש אחוזים בודדים של סיבוכים כמו בכל ניתוח (בכללם סיבוכי הרדמה).

לא כל כך מכירה אישית מנותחים שהסתבכו לאורך זמן רב. מכירה מישהי שהיה לה חודש וחצי קשים ואשפוז נוסף אבל בסופו של דבר היום היא מרוצה מאד - כבר הרבה אחרי ניתוח ופלסטיקה.

קוביd1

New member
שלום שירלי

בכל ניתוח יש סיכונים ,לא הכל ורוד ,בגלל זה מאשרים ניתוחים לאנשים עם השמנת יתר חולנית ,אנחנו לא שמנים אנחנו אנשים חולים
באם את מצליחה לרדת במשקל בלי ניתוח עדיף ככה ,הרופא הציע לך לעשות סיבוב במחלקה כירורגית על מנת לראות סיבוכים ,אני מציע לך לעשות סיבוב במחלקה קרדיולוגית שם יש אנשים שקיבלו התקפי לב מעודף משקל משומנים בדם ,אני מציע לך להסתובב במחלקה אורטופדית לראות כמה אנשים עם בעיות ברכיים דפוקות ,אני מציע לך להסתובב במחלקת נשים לראות כמה נשים לא מצליחות להיכנס להריון בגלל שהן שמנות
אני לא מנסה לשכנע אותך לעשות ניתוח ,באם את יכולה לרדת במשקל בדיאטה על הכיפק ,באם לא תחשבי על אופציה ניתוחית
יש בעיות יש סיבוכים במקרים מסויימים ,אבל הרוב מסתדר יפה

חתימה טובה

קובי

ליבי3617

New member
ואני רוצה להוסיף מהפן האישי

לדוד שלי הציעו את הניתוח לפני הרבה מאד שנים (לא שרוול, את הניתוח הישן הרבה יותר) - ומאחר שאז זה לא היה לפרוסקופי והוא פחד מהניתוח הוא סירב.
היום הוא אדם בן 60 ומשהו, חולה כבר הרבה מאד זמן בכל מיני מחלות לא עלינו - סכרת, בצקות, אשפוזים, היה עיוורון זמני (סכרת) והוא בקושי יכול ללכת.

ואגב, כשאמא שלי רצתה להראות לי דוגמא איך לא להיות בתור ילדה היא תמיד נתנה לי אותו (מה שלא מנע ממני לתפוח למימדים עצומים).

בסופו של דבר זה נכון, יש סיבוכים בהחלט.
להגיד שהכל דבש זה לא נכון ולא הוגן.

אבל בשורה התחתונה אלפי אנשים קיבלו את החיים. לא את החיים בחזרה.
חיים תרתי משמע.

ואני בתוכם לגמרי.

היי שירלי

עד כמה שהבנתי אפשר לעשות צילום קיבה (רנטגן) או לחלופין גסטרוסקופיה. למרות שהשנייה היא פולשנית ונעשית תחת טשטוש, העדפתי אותה בהרבה על צילום קיבה. היות שאמי נפטרה מסרטן הקיבה לאחר שצילום הרנטגן שלה לא פורש נכון (פורש כתקין והיא כבר הייתה בשלב טרום גסיסה), אני לא נותנת אמון בצילומים האלה. מה גם שצריך לשתות חומר מגעיל שכשעשיתי את הצילום בזמני כמעט הקאתי אותו, ואחר כך בימים הבאים בשירותים הייתה לי סתימה... סליחה על התיאור הגרפי, אני פשוט מסבירה למה זו לא אופציה טובה בעיניי.

בגסטרוסקופיה, לעומת זאת, לא הרגשתי שום דבר, ריחפתי לגמרי, ישנתי (למרות שזה רק טשטוש) והתעוררתי עם סאטלה רצינית ביותר אחרי שהעירו אותי בכוח וללא רחמים. לא היו לי שום תופעות לוואי חוץ מהסאטלה (שדווקא נהניתי ממנה
), והבדיקה ארכה זמן קצר יחסית. הבדיקה הזו נחשבת הרבה יותר אמינה, וכשעשו אותה לאמי סוף סוף גילו את הסרטן, מה שכאמור בצילום הרנטגן לא ראו.

זהו, תעשי את השיקול שלך. בהצלחה.

סיפורון

כשהגעתי לטרום ניתוח באיכילוב יומיים לפני הניתוח ראיתי שם מנותחת
ושאלתי אותה איך היה והיא התחילה לעשות לי שחור בעינים
היא 3 חודשים בבית חולים הלוואי והיא יכלה להחזיר את הגלגל אחורה
וסיפרה סיפורי זוועה....
נכנסנו לרופאים ואני כבר הייתי היסטרית כל רופא הסביר
לי איך אני יכולה להסתבך (ממוצע אחד מת בשבוע 2 מסתבכים והרשימה ארוכה....)
יצאתי משם וראיתי עולם שחור
פשוט נסעתי הביתה וכל הזמן בכיתי.
ואז הגעתי לרופא משפחה שלי שהסביר לי שסיבכים זה דבר נדיר
ובד"כ רוב מוחלט של האנשים הסתבכו כי כבר היה משהו קודם....

ולמה כתבתי זאת כי כשיצאתי מהניתוח רק רציתי לרוץ לאנשים לספר להם את הסיפור
הזה ולומר להם חברה תרגעו!!!!!!!!!!!!
הכל דבש...(אצלי לפחות)

תצליחי!

מילקי110

New member
בנוגע לסיבוכים

גם לי בתחילת הדרך הייתה רתיעה כמוך

עד כדי כך שלא הייתי מוכנה לשמוע על ניתוח , רופאת המשפחה הציעה לי ואמרתי לא , אחרי זה כירורג לא של בריאטריה ואמרתי לא .

בסופו של דבר עשיתי ואני מצטערת שזה לא היה כאשר קרופא המשפחה שזה שנתיים קודם ממתי שעשיתי לבסוף.

ממש כמו שליבי אמרה , ניתוח משנה חיים .

ואל תשכחי שגם בעודף משקל קיים סיכון מאד גדול , המנתח אמר לי בזמנו , עם הניתוח זה סיכון של 1, ל 0..... ועם העודף משקל שיש לך ובזמנו הייתי 50 קילו מעל

המשקל זה סיכון של 7 ..

* לא יודעת לענות לך בנוגע לגסטרו כי אני באופן אישי עשיתי צילום קיבה ..

אבל אני בהחלט ממליצה על הניתוח . קראתי על אנשים שלמרות שהיה להם סיבוך עדיין המליצו על ניתוח , כי לצערינו אחרי אינספור דיאטות זה הפיתרון .

אבל רק אם את רוצה אל תרגישי שאנחנו או מישהו מכריח אותך.

בהצלחה .

למעלה