גרא - אני יודעת שדובר רק לפני

Iris-1

New member
גרא - אני יודעת שדובר רק לפני

כמה ימים על כך ובעצמי נתתי תגובה ובכל זאת לא עומדת בזה יותר. HELP!!!!! אז ככה הבת גדולה שלי כמעט בת 8, עולה לכיתה ב´ ויש לי עוד שתיים כזכור אחת עולה לגן חובה ואחת תינוקת. בת ה-8 מציקה עכשיו בחופשה יותר מתמיד לכל האחיות שלה באופן תמידי וכל העונשים וזמן האמא וכל מה שאני מצליחה לגרד ממוחי לא עוזר לנו. לפעמים בעיתות מצוקה אמיתיות שולחים לסבא/סבתא לצינון לכמה שעות אבל ברגע שחוזרת הביתה הבעיה חוזרת איתה כמעט ברגע שהיא פותחת את הדלת ולא משנה מה אנחנו עושים הילדה הראשונה שצדה את עינה עוברת הצקה. זה יכול להיות מילולי וזה יכול להיות מכה או דחיפה או צביטה (צביטה לעיתים רחוקות). בדרך כלל אלימות מילולית. ולפעמים היא מבקשת מאחותה הקטנה דברים שאני לא מרשה ואומרת לה בכל זאת לעשות אותם והיא עושה למרות האיסורים ואז העונשים לא נופלים על הגדולה אלא על הקטנה ואני כבר במצוקה אמיתית ונמאס לי מזה. חשבתי לקחת אותה לפסיכולוג אבל זה נראה לי קצת מוגזם, ובכל זאת מה אני לא עושה נכון? יש לה זמן אמא משלה כל בוקר בשעות קבועות וגם זמן אבא משלה בשעות קבועות וזמן מחשב משלה וזמן לבד וכל זה לא עוזר לנו. תודה.

גרא.

New member
עוד מעט יגמר החופש הגדול,ויוקל לך..

נראה כאילו בתך משועממת,אולי כבר מבואסת מהחופש הגדול,ולא יודעת מה לעשות עם עצמה.להציק,לנג´ס,לפרוץ גבולות,זו אחת הדרכים להעביר את הזמן..אלא אם כן זו התנהגותה הקבועה,בעוצמות שונות,לאורך התקופה.שני דברים: אישית אני נגד עונשים כיוון שבדרך כלל הם אולי מפסיקים התנהגות לא רצוייה,אבל לא מחנכים,ולא מורים כיצד באמת לנהוג.משום כך,גם לדברייך,העונשים לא עוזרים. לא זכור לי אם התייחסתי בזמנו לתגובה קבועה שלך,כאשר בתך עוברת את הגבול, והיא נשלחת מיידית לחדרה,לשהות שם עד שאת תגידי לה מתי לצאת השמירה על גבולות ההתנהגות,חייבת להיות בצורה אסרטיבית,ללא ווכוח.כפי שכבר ציינתי פעם.ההסברים,מנותקים מהארוע עצמו.יחד עם זה,אני לא רואה פסול במספר פגישות עם פסיכולוג/ית.אם כי לדעתי בתך תוכל להפיק תועלת רבה דווקא בטיפול באמנות.שיתמקד בשני פרמטרים של האינטליגנציה הרגשית: מודעות לעצמה ולרגשותיה,ובמקביל מודעות לרגשות הזולת,כדי יכולת לאמפטיה, וכן שפור,או שדרוג יכולת ניהול הרגשות שלה עצמה.כלומר,שפור היכולת להתאפק ולדחות ספוקים,להתחשב,לוותר,ולמתן מעט את הנטייה האימפולסיבית שלה.

למעלה