גרא בוקר טוב,

מיכל לב

New member
גרא בוקר טוב,

זמן רב לא ביקרתי כאן ואני שמחה לעשות זאת כעת. הייתי שמחה לשמוע את דעתך המקצועית בסוגייה שהעלתה אחת ממשתתפות הפורום אצלי , מצרפת לך את שאלתה, אשמח לתגובתך, תודה ולהתראות , מיכל.

גרא.

New member
יש ארבע קטגוריות של "חורגים",וזה ..

קשה לעיכול,ולהתמודדות.אז ככה: שני הילדים של חברך,הם אחים (או יהיו באם תתחתנו),חורגים לילדים של,ואת תהיי,מן הסתם,אימן החורגת.ומהעבר השני, לילדייך,גם הם יש אחים חורגים ,ואבא חורג...ומשום כך,מרוב חריגות,אני מציע פשוט לשכוח מהמושג הזה.ילדיו של חברך,וילדייך את, הם ילדים שותפים למשפחה חדשה,ההולכת ומוקמת.לא התייחסת לגילאי הילדים,וזה חשוב למדי בקביעת מערכת יחסים רב תקשורתית במשפחה החדשה.יתכן שלכל הילדים,שלך ושלו, ישנה התנגדות סמוייה,ואולי גם גלוייה (ולכן הם רבים),לחיבור הזה ביניכם. גם משום שפירושו,קץ התקווה להחזיר את ההורה הנוטש לחיק המשפחה.יתר על כן, שימי לב,אתם ההורים,כנראה אוהבים וזקוקים זה לזו,ועלכן קל לכם יותר להתחבר.אבל ילדיכם,מה מחבר אותם יחד??? מה עושים?? תמיד אפשר לחשוב על שיחה משפחתית,בהשתתפות כולם (שוב אינני יודע מה גיל הילדים),לשוחח על החיים המשותפים,לברר צפיות,לחפש חיבור ועניין משותף.אם זה תהליך קשה,אפשר חד פעמית להעזר באיש מקצוע,פסיכולוג או עו"ס..חשוב לבלות מה שיותר יחד,ולבסוף,התערבות במערכת היחסים שנוצרת בין הילדים אינה רצוייה. זה עלול להפוך עד מהרה לבעייה מהסוג של " הילדים שלך,הרביצו לילדים שלי!!!..."עלול ליצור מתחים מיותרים בין שניכם ההורים, לקראת פצוץ,ופרידה. גם במקרה הזה,במידה וילדיכם,אינם גדולים,אלא בגילאי גן++++ ניתן להשתמש בספרותרפיה,כגורם מרגיע ומלכד.הכוונה להשתמש בספורים מתאימים לסיטואציה..ויש כאלה.נסי למשל לחפש בספריו של פרופ´ אדיר כהן. במיוחד בספריו "להפליג עם כוכב".מעבר לחומר הספרותי הרב שם,יש בו רשימה ארוכה למדי של ספורים/שירים וספרים בכל התחומים.

למעלה