ג'רי דאגלס - ג'ון אבוט

ג'רי דאגלס - ג'ון אבוט ../images/Emo58.gif

ג'ון הוא דמות קלאסית של התוכנית, אבן ייסוד. היום, ה-1.3 בארה"ב הוא נפרד מהסדרה בדרך שלא קוראת בדר"כ לגיבורים טובים של סבוניות. ג'ון נכנס לכלא לשבע שנים. הוא רצח את טום פישר. הוא באמת היה לא בסדר. אין כאן איזה טריק של הרגע האחרון שיושיע אותו. ג'ון אבוט עשה מעשה פזיז ועכשיו הוא משלם את המחיר. הפרק הסתיים כשכולם בכו כשהוא עזב את הבית ונפרד מכולם. אפילו טרייסי קפצה לביקור, הפעם במפגן שיער אדמוני מזעזע. קולין 2 (אותה איני סובל), אבי, בראדלי, ג'יל, אשלי, ויקטור, ג'ק וגלוריה כולם ביכו את הגורל המר. ג'ק מאשים את גלוריה שהכל באשמתה, כי היא ומשפחתה כביכול הניעה את טום פישר להגיע לג'נואה סיטי. ג'ק מרגיז בטירוף, כי זה כ"כ לא בסדר להשליך עליה. ג'ון אחראי למעשים שלו. ויקטור שצפה בג'ק מתעלל בגלוריה הודיע לג'ון ויעץ לו לפעול על מנת להגן על גלוריה. ג'ון ניסח מכתב ונתן לה שתקרא לאחר לכתו. הימור שלי - הוא נותן לה לפי חוק את כל האחוזה וחלקים נרחבים ממניותיו בז'בו. הפרק לווה בפלאשבקים של ג'ון באינטרקציה עם כל הדמויות שסבבו אותו בשנים המוקדמות של חייו, והסתיים במנגינת האבל של צעירים חסרי מנוח, שעד עתה נשמעה אך ורק במאי שעבר, עם מותה של קאסידי ניומן. (עדיין לא היה בסדר גודל כזה של דמעות, אבל יחסית עצוב). והסוף - ג'ק וגלוריה במבטים של אויבים בדם. חשבתם שג'ק וויקטור זה העימות מספר אחת
ברוכים הבאים לעידן גלוריה VS ג'ק.

junny

New member
כמה עצוב..

איזו דרך נוראית לסיים קריירה מפוארת בצח"מ. אולי תעלה בשבילנו איזה קטע קטן?

אין לי כרגע תמונות ו/או סרטונים

אני אשתדל לקמבן משהו בקרוב. מחר אין לי זמן כי בשישי יש לי מבחן, וגם ככה חטאתי היום כי לא למדתי במיוחד...

python 4

New member
אני פשוט בהלם, פשוט בשוק../images/Emo58.gif

טרייסי צבעה לאדום!??
אפשר תמונה?

ואני בשוק

ששנינו היינו היום בעזריאלי (ציפור מפורום שהשתיקה יפה לה לחשה לי שאתה בא) אבל לא ראינו אחד את השני. איך אתה לא מודיע יא...?? בכל מקרה - אנחנו צריכים לדבר בקרוב. תעשה אייסיקיו ותשלח לי מספר שלך. לא משתמש במסנג'ר.

kawa

New member
פייתון, ומתי אתה תיכנס לכלא? ../images/Emo2.gif

אתה פשוט הורג אותי כל פעם מחדש מצחוק
על זה אתה בשוק,ש טרייסי צבעה לאדום, לא חלילה מזה שג'והן רצח

איזה סוף מעפן לבן אדם כ"כ חשוב..(S)

ממש מאכזב. לחשוב שג'ון אבוט בגילו המופלג אחרי שנים רבות בו ניהל את ז'בו וגידל 3 ילדים (שעשו לא מעט צרות שיהיו בריאים), + נכדים + התמודדות עם הגרושה שתבדל לחיים ארוכים: ג'יל אבוט, הולך להעביר את שנותיו אם לא חודשיו האחרונים בכלא
המחשבה על כך עושה לי צמרמורת לא פחות ממותה של קאסי.

את צודקת, אבל מצד שני (S)

יש מסר חזק בסיפור הזה: גם אנשים טובים עלולים לעשות שטויות ולהגיע לכלא. לאף אחד אין חסינות בעולם, אפילו באופרות סבון שבדר"כ מחולקות ל'טובים' ו'רעים'. פשעת? שילמת. אני לא יודע אם השחקן רצה לפרוש או שפשוט פיטרו אותו, אבל מה שכן זה סוף די מפתיע, דרוש אומץ בשביל לעשות כזה דבר. ואולי זה עדיף באמת מסתם פרישה של עזיבה למקום אחר, או מוות (שוב מישהו ימות?) ככה קיבלנו אספקט שונה שלא קורה בדר"כ...

ואגב, הזכירו את העובדה

שעם בעיות הלב שלו ומצבו הרגיש יהיה לו מאוד קשה להסתדר בכלא ולהחזיק מעמד, כולם העידו לטובתו על אופיו הטוב אבל השופט לא יכל להתחשב עד כדי ביטול ישיבה בכלא. בכל זאת, הוא נטל חיי אדם ללא סיבה. לא היתה סכנה או הגנה עצמית במקרה הזה. הוא בא במטרה מחושבת להרוג אותו. בעיקרון, העונש הזה יכל להגיע ל-20 שנה בכלא. התביעה המליצה על 9 שנים, השופט בסוף גזר 7. והקטע הכי טראגי בכל העניין, שאשלי לפני כן הואשמה בעניין - כי היא היתה עדה לרצח ולכן נגעה באקדח ונתפסה "על חם" בשעת הרצח, כדי להגן על אביה. כשג'ון הצליח לשכנע אותה לספר את האמת, רצו להכניסה לכלא בגין שיבוש ההליכים (זו גם עבירה מאוד חמורה). והקטע, שהתובע, לאחר שכנועים, הלך לקראת מייקל בולדווין, הסנגור של ג'ון, והסכים לבקש שירות קהילתי במקום כלא. אבל בגלל מה שאשלי עשתה, לג'ון היה חשוב שהאישומים נגדה יתבטלו והיא לא תיכנס לכלא על פשע שהוא ביצע. התובע לא הסכים לשחרר אותה מכל אשמה, וג'ון קימבן עסקה שהאישומים נגדה יימחקו והוא יקבל את גזר דינו לפי החלטת השופט (על אף שידע שרוב הסיכויים שייכנס לכלא) אשלי הגיבורה הטראגית. ניסתה לעזור, ובעצם בגללה אפשר להגיד שהוא נכנס לכלא (אז אם ג'ק רוצה להאשים מישהו, שיאשים אותה ולא את גלוריה!) חוצמזה לאשלי יש את אבי הקטנה, נראה לי פשע להלחיץ את העתיד של הילדה הקטנה שלך ככה, עם כל הכבוד לרצון להגן על אבא שלך...

אשלי הנאמנה...

זה דבר שכ"כ מתאים לה ולג'ק לעשות, להגן על אבא בכל מחיר. אבל מכולם ג'ק הכי קשור לג'ון בנפש (לפחות בפרקים כאן בארץ), אני מתארת לעצמי שהוא כמעט התמוטט...

אור2221

New member
אתה והרמוניקה הרגתם אותי כרגע (S)

אשלי המסכנה?? הבת הדואגת? היא החליטה להפליל את תום, נכנסה למערכת היחסים המעוותת איתו, לא סיפרה לג'ון את האמת, מה שגרם לו לדאוג לה ובסוף הוביל להריגה שלו את תום, היא שתלה ראיות וביצעה פשעים. אח"כ היא לקחה את האשמה על עצמה על ההריגה ולקחה על עצמה סיכון שסופו יכול היה להגמר במאסר עולם (שאצל האמריקאים הוא אמיתי, מאסר עולם - לא 25 שנה בניכוי שליש כמו אצלנו), ראתה את הבת שלה סובלת ודחוייה בבית הספר (ההורים של ילדה מהכיתה שלה ביקשו מבראד שלא יקח אותה למסיבת יום ההולדת של הבת שלהם), מסרבת ללכת, בוכה ועצובה, וידעה שהבת שלה תוכל לגדול בלי אמא כל החיים שלה - בשביל להציל את אבא שלה, אדם בסוף חייו, מפשע שהוא ביצע בעצמו והיה רוצה לקחת אחריות עליו? מצטערת, האחריות של אמא היא לילדה שלה, ולא לאבא שלה, במיוחד שאבי לא עשתה כלום וג'ון באמת פגע בטום. אין לי טיפת סימפטיה לאשלי על הבחירות שלה, במיוחד שהן היו שגויות מראשיתן ועד סופן, והתוצאות היו הרסניות. החלק העצוב שג'ון לא ממש התכוון לירות בטום, והיה יכול לצאת בשקט על הריגה שלא במתכוון (התובע הציע) ולקבל אולי שנה או אפילו מאסר על תנאי, אבל בגלל המעורבות של אשלי נאלץ לקחת יותר אשמה על עצמו כדי להציל אותה. אח"כ ההסתרה שלה את האמת גרמה לג'ון להודות בלי עורך דין ובסוף לוותר על עסקת הטיעון - הגיוני שג'ון הקריב את עצמו בשביל אשלי, לא הגיוני שהיא הקריבה את הזכות והחובה לגדל את הילדה שלה בשביל אבא שלה.

pumiki25

New member
אני אמנם לא צופה בפרקים המתקדמים...

ועדיין, הייתי חייבת לשלוח
אחד בומבסטי לציטוט שלך, אור: "האחריות של אמא היא לילדה שלה, ולא לאבא שלה." Well said!

גרמת לי לראות את הדברים באור שונה

מה אני יגיד לך? מצד אחד הנאמנות בלי סוף לאבא והרצון לשבת במקומו בכלא ומצד שני הילדה הקטנה שעומדת להישאר נטושה. מה שהכי עצבן בכל מה שקרה שזה שאמרת שג'ון יכל לקבל רק שנה מאסר מאחר ולא באמת התכוון לירות. כנראה שהאהבת יתר של אשלי הפעם באמת רק סיבכה את המשפחה.

כנראה שלא הבנת אותי

כי אני מסכים עם כל מילה שלך... תקראי את הפיסקה האחרונה שלי. רשמתי שאשלי היא הגיבורה הטראגית בפרשה, כשניסתה לעזור אבל רק קילקלה. בוודאי שזה לא לעניין להשאיר את הילדה הקטנה שלך בחוסר וודאות, עד כדי כך שאפילו לא הלכה לבי"ס כי ילדים דיברו על הסיטואציה. אשלי היא האשמה העיקרית - אני ממש לא מסכים עם דרך פעולתה. לגבי ג'ון, נכון שהוא היה יוצא בזול אם אשלי לא היתה מתערבת והתובע הרחמן הסכים לעסקה מעולה עבורו, אבל בינינו - באמת מגיע לו זמן כלא. אני לא מסכים עם העובדה שהוא לא רצה להרוג את טום. הוא בא במיוחד לסימטה עם האקדח כדי להרוג אותו. הוא לא רצה סתם לאיים, הוא רצה לסיים את העניין איתו אחת ולתמיד. טום התקרב והוא ירה בו. נכון שהוא נלחץ כשטום התקרב, אבל עדיין הוא 100 אחוז לא בסדר.

CrazyGirl22

New member
WOW ../images/Emo45.gif

זה בדיוק הסיבה שאני אוהבת את האופרת סבון הזאת: אין בה הבחנה חד משמעית בין טובים לרעים. באשר לג'ון לפחות הוא עזב עם סוף שיזכר! מי זאת גלוריה?

למעלה