דאון

דאון

לעמי יש חברה חדשה. קוראים לה נעמי, והיא נראית בדיוק כמו שבנות שקוראים להן נעמי צריכות להיראות. עמי תמיד רצה חברה בשם נעמי. זה כנראה היה נראה לו נחמד, שכשהוא קורא בשמה הוא בעצם גם קורא בשמו. היא הוא, והוא היא, מחזוריות נעימה כזאת. יש לעמי הסתכלות מאוד פשטנית על רומנטיקה, בעיקר כשמדובר במשחקי מילים. עמי מת על משחקי מילים. נעמי עדיין לא יודעת את זה, כי הם בסך הכל יצאו כמה פעמים, ועמי מפחד שהיא תחשוב שהוא איזה פריק של השפה העברית. בגלל זה עמי בדרך כלל מנסה להכניס סלנג רחוב אמריקאי לשיחה. הוא אומר פאנקי כשהוא אוהב את מה שהיא לובשת, וכשהיא לא כל כך מבינה מה הוא רוצה, הוא אמר, יו נואו וואט איימ סאינג?
בדרך כלל כאן מסתיים הידע של עמי בנוגע לסלנג רחוב אמריקאי.
עמי אוהב את זה שנעמי לא מדברת הרבה. היא מקשיבה לו ומחייכת, ולפעמים כשהוא מדבר הוא תופס אותה מסתכלת במשהו מעבר לראש שלו שלא באמת נמצא שם. כשהלכו לנמל תל אביב היא ראתה ציפור מתה והסתכלה בה עשר דקות תמימות. היא גם פעם עצרה באמצע הכביש בשביל להרים נוצה, וזה היה כביש די סואן, ועמי אמר שלא כדאי לעצור ככה באמצע הכביש, דו יו גט וואט איימ סאינג? עמי אוהב את העיניים המלוכסנות שלה, שלא כדרך הטבע, ואת הצוואר שנעים ללטף, ואת החיוורון שנבע מיותר מידי ימים סגורים בבית. עמי אוהב את ההתקפים שלה ואת ההזדקקות שלה במישהו. הוא אוהב להחזיק אותה חזק כשהיא משתוללת ולהגיד לה שהיא משוגעת, ולהשאיר סימנים אדומים איפה שהיו הידיים שלו. עמי אוהב לקחת אותה מהאמא העייפה שלה כשהיא צורחת שהיא רוצה להישאר. עמי אוהב לנעול אותה באוטו ולחכות שהיא תפסיק לבכות ורק אז להוציא אותה משם. עמי אוהב להרגיש שצריכים אותו, צריכים אותו באמת, כי זו רומנטיקה, רומנטיקה זה להיות שם בשביל מישהי, רומנטיקה זה להיות חלק ממנה, גם כשהיא לא רוצה, רומנטיקה זה עמי ונעמי, הוא היא והיא הוא, ענעמי, עמינעמי, נעמיעמי, זה לאהוב אותה איך שהיא, נעמי, פגומה גנטית ויפייפיה.

Maldini Girl

New member
המממ

השפה כמעט ילדותית, קלילה וזורמת. ואיכשהו זה מתאים כי דיברת על התפישה הפשטנית שלו.
הדבר היחיד שלא התחבר לי זה שמצד אחד כתבת שהם יצאו רק כמה פעמים, מצד שני תיארת פה התנהגות של זוגיות הרבה יותר ארוכה (כל תיאור האוטו, למשל.)

Scot99Fox

New member
איזה יופי

הפסקה השניה מרגישה כאילו יש מוסיקת מתח ברקע כשאתה קורא אותה. היא תופסת תאוצה וקצב ואונסת אותך לצורה שבה צריך לקרוא אותה.
כמה דברים שהציקו לי. "עשר דקות תמימות". ה"תמימות" לא משתלב לי עם השפה של הקטע. למרות שאני יכול להבין מאיפה זה בא, אבל זה מוגזם. גם ה"וזה היה כביש די סואן" הציק לי משום מה.
לגבי "עמי אמר שלא כדאי לעצור ככה באמצע הכביש, דו יו גט וואט איימ סאינג?"
אחת משתי אפשרויות; או שפספסתי משחק מילים שיש כאן, או שאין כאן משחק מילים ואז זה ממש מאכזב כי זה יכל להיות נהדר אם היית מוצאת איזה משחק מילים להכניס לפני שאת מכניסה שוב את הדו יו גט וואט איים סיינג, כי אז זה מביא לידי ביטוי את הפיצוי בסלנג האמריקאי.
זה הכל, שבת שלום :)

זו הפעם הראשונה

שאני לא אוהבת משהו שלך. אני מרגישה שזה בינוני ביחס ליצירות האחרות שלך ושאת מחביאה ממני (ומהיצירה) משהו חזק יותר שלא מצליח לבוא לידי ביטוי. אולי זו אשמתי, שלא מצליחה להתחבר ברמה הרגשית למה שכתבת, למרות המסוגלות שלי כן להבין ולהזדהות.

למעלה