דבר אחד להבהרה בנוגע לפורומכם. |כלב

hashlana

New member
דבר אחד להבהרה בנוגע לפורומכם. |כלב

לפני שאכתוב, אקדים ואומר כי קראתי את הכללים לכתיבת הודעות באתרכם. לכן אנסה לכתוב כמה שיותר לעניין. אני מייצג אנשים רבים כשאני אומר, שעצם הקמת הפורום של אוכלי הבשר, מהווה עניין פוליטי. בזמן האחרון אנשים רבים מצטרפים לתנועות שקוראות לשמור על זכויותיהם של בעלי-החיים, בין השאר על-ידי הימנעות מצריכת מוצרים שהכנתם כרוכה בסבל שלהם. עצם הקמת פורום שמדבר בשבחה של אכילת בשר, אומר בעצם דבר אחד: לבעלי-חיים אין זכויות, ואם יש להן- לגיטימי שיירמסו עבור תאוות האוכל שלנו. זאת, גם אם נדמה לכם שמדובר בפורום שמדבר על אהבה לסוג אוכל מסוים, ותו לא. עבורי ועבור רבים בתנועות למען בעלי-החיים, אתם מהווים את ה"ימין", שכן בניגוד לרוב האנשים שאוכלים בשר מסיבותיהן השונות- בורות, חוסר יכולת לשנות הרגלים ועוד- אתם דוגלים באכילת בשר כאידיאולוגיה, שהיא בעצם "הימין" של "סקאלת הזכויות לבעלי-חיים", שאצל רובינו היא תפיסה רחבה שכוללת בתוכה אמונה בזכויות אדם וצדק חברתי. אני לא יודע עם חידשתי לכם משהו. רציתי שנושא זה יובהר. אשמח אם תפרסמו את ההודעה, גם אם היא נוגדת את עמדתכם. גם בפורומים לזכויות בע"ח נוהגים לפרסם דעות מנוגדות מדי פעם. שבת שלום.

Brurya

New member
סתם שאלה..

הפורום הזה הוא כאילו אנטי פורום צמחונות וטבעונות? לא הבעתי דעה! סתם שאלתי שאלה..
ברוריה

אז זהו שלא...

לפי מיטב הבנתי הפורום הזה הוקם אחרי מריבה שהיתה באחד הלילות באחד הצ´אטים של אחד המנהלים עם מנהלת פורום צמחונות או אחת המשתתפות שם. בעקבות אותה מריבה הוחלט על פתיחה של פורום אוכלי בשר. אולי לא הובא לידיי המידע הנכון. זה מה שאני יודעת. וזה אכן מחליא לטעמי. התהילה שנותנים לאנשים שמסתכלים לחיה עם נשמה בעיניים ורוצחים אותה בדם קר. סליחה "שוחטים" אותה. להסתכל לחיה בעיניים ולקחת ממנה את החיים זה עדיין לא לקנות שניצל בסופר. טעים לכם בשר? לא אכפת לכם שזו היתה חיה פעם? יצור חי עם נשמה? סבבה. תאכלו מה שבא לכם. אבל בין זה לבין הזלת ריר על שחיטה של כל סוגי הבשר הקיימים כולל סוסים וכלבים - סליחה - אבל זה כבר מחליא. תנו מתכונים, תנו חנויות, קינוחים לאחר הארוחה. התאווה והניצוץ בעיניים שנדלק אצל חלק פה כתוצאה משחיטה של בשר שהדם שלו חם מחליאה ומעוררת פלצות.

Roobie

New member
אני יודע שכבר נמאס לכם מהטיעון הזה

אבל ככה זה בטבע, ואני יודע שגם נמאס לך מהטיעון הזה, אבל אם הפרה היתה יכולה היא לא היתה שמה קצוץ על הזכויות שלך והיתה בולסת אותך בהנאה. העובדה שיש לנו אפשרות לאכול גם צמחים לא לוקחת מאיתנו את הזכות לאכול בשר, כמו כל טורף נורמלי. אה, ועוד משהו - אני שמאלני, אני תומך מרצ. או שאתה מנדה אותי עכשיו מהשמאל, בגלל שאני קניבל אוכל בשר?

Brurya

New member
הממ..

אם הפרות היו כמו בני האדם, יצורים נבונים בעלי שיקול דעת אני מניחה שהן היו מתחלקות, כמונו בדיוק, לאוכלי בשר ולצמחונים..

שקר וכזב...

דבר ראשון - מה זה "בטבע", האם העובדה שאתה יושב עכשיו על מחשב היא זהה למה שהיה "בטבע"? דבר שני - לאורך רוב התפתחות הגזע האנושי האדם התקיים מתזונה צמחית! מבחינה פיזיולוגית האדם הוא אינו טורף
ולמעשה הרבה יותר בריא לאדם תזונה צמחית. אני מצרף מאמר קצר בנושא:השוואה בין מזונם הטבעי של טורפים, אוכלי כל ובני אדם / יריב גלבוע 17/09/02 מזון טבעי של חיה הוא המזון שהחיה צורכת בתנאים טבעיים. האם חלב הוא מזון טבעי ליונקים שנגמלו? לא, כי אין אפשרות שיסופק לחיות בוגרות. אם בני אדם צורכים חלב פרה זה לא אומר שהוא מזון טבעי. מחלוקת רבת שנים קיימת לגבי השאלה אם בשר הוא מזון טבעי של האדם. עוד במאה ה18- קבע ג´ורג´ קיוביה כי האנטומיה ההשוואתית מלמדת, כי האדם דומה לקבוצת הפרוגיוורים (אוכלי פירות), ואינו דומה לקבוצת הקרניבוורים (הטורפים) בשום דבר. אי-דמיון לטורפים 1. מעי האדם והקוף ארוכים מגופם פי 12, מעי הכבשה – פי 30, מעי הכלב – פי 3. 2. כלבים וחתולים אינם לועסים את מזונם ביסודיות כמו האדם, והמזון נבלע על ידם חתיכות חתיכות. אם אדם יעשה כך הוא יסבול מכאב בטן והמזון לא יתעכל טוב, אך אצל הטורפים מופרשת חומצה הידרוכלורית בכמות גדולה פי 10 מאשר אצל האדם. החומצה מפרקת ביעילות את החלבונים בבשר ומשמידה חיידקים. אצל האדם זמן עיכול בשר נמשך 6 5- שעות לעומת כשעתיים אצל טורפים. לטורפים יש בקיבתם אנזימים ספציפיים לבשר שמפרקים אותו במהירות ואפילו את העצמות. 3. רוקם של טורפים אינו מכיל את האנזים פטיאלין, שנמצא אצל האדם ואצל חיות צמחוניות ומפרק עמילן. 4. השתן של טורפים חומצי, אך בסיסי אצל חיות צמחוניות וגם אצל האדם (אם הוא בריא). 5. האדם רגיש לטפילים ולחיידקים בבשר אך טורפים לא. האדם ניזוק משומנים רוויים מן החי ומכולסטרול מן החי - אך טורפים לא. 6. לטורפים יש מערכת שיניים שמותאמת לתפיסת הטרף, פציעתו וביתורו. לאדם לא. 7. אדם מתגרה מריחם, צבעיהם ומראם של פירות וירקות. ריחם של גופות בעלי חיים הוא פשוט מסריח וגורם לאי נעימות. דם ואיברים כרותים גורמים לאי נעימות אסתטית. ריחו וטעמו של בשר נעימים רק אם בישלו ועיבדו אותו כך שיאבד את ריחו וטעמו המקוריים. אי-דמיון לאוכלי כל אוכלי כל אינם טורפים במובן המקובל של המילה. עצם המונח אוכלי כל הוא בעייתי ואינו מוגדר היטב, כי הם שייכים לסוגים רבים ושונים ונבדלים זה מזה בהרבה אופנים. חזירים אוכלים פירות, זרעים, אגוזים, בלוטים, ירק, פקעות, בצלים וגם חרקים, תולעים, חלזונות וחולייתנים קטנים שאותם הם מוצאים בשעת הנבירה באדמה. דובים אוכלים עפ"ר חרקים. המינים השחורים של הדובים אינם טורפים אלא לעתים רחוקות מאוד. דובים חומים אוכלים גם נבלות ודגים, אך מזונם העיקרי צמחי. רק הדוב הלבן (בקוטב) הוא טורף מובהק, כי אין שם צמחייה, אך הוא שונה מאוד משאר הדובים בהסתגלותו לתנאי החיים בקוטב. עכברים וחולדות אוכלים בטבע מזון צמחי, אך בקרבת האדם יאכלו כל מזון (עד כאן נלקחו הנתונים מערכי חזיר, דב ועכבריים באנציקלופדיה העברית). זה שהעכברים הסתגלו לאכול דברים שאינם מזונם הטבעי מראה שלכל יצור חי יש טווח הסתגלות גדול. חתולים הגדלים עם בני אדם אוכלים לעתים לחם, תירס, אפונה, אבוקדו וכו´, אך זה לא אומר שהם אוכלי כל. פרות מקבלות קמח עצמות במזונן ואוכלות אותו, אך זה לא אומר שאינן צמחוניות בטבען. באנגליה אולף גמל לאכול נקניקיות, אך ביסודו הוא אוכל צמחים. האדם הקדמון נהג לצוד בעלי חיים מכיוון שמקורות המזון שעמדו לרשותו היו מצומצמים, והוא שם את ידו על כל מה שיכול. בישול אינו אקט טבעי. אכילת בשר ללא בישול מסוכנת לאדם (וכן אכילת בשר מבושל, אך פחות). יצרם הגסטרונומי של בני אדם אינו מתעורר למראה מזונם הבשרי של אוכלי כל: חלזונות, חרקים, תולעים ונמלים, ולכן בני אדם אינם אוכלי כל. מזונות אלה אינם נמצאים בשפע לחיה גדולה כמו האדם ולאדם אין יכולת ביולוגית מובנית לאסוף אותם (כמו הלשון של דוב הנמלים). גם לחזיר ולדוב מהווים החרקים וכיו"ב חלק זניח במזונם. כנ"ל לגבי קופים שאוכלים חרקים. לבני אדם אין יצר ציד לחרקים: מקקים מעוררים בו סלידה, ואינם מעוררים תיאבון. יש שבטים נידחים שאוכלים חרקים, אך ילדים קטנים אינם נוהגים לאכול חרקים באופן ספונטני. קופים ובני אדם יש הטוענים, שהאדם קרוב מבחינה ביולוגית לקופים, ומאחר שחלק מהם אוכלים בשר בטבע, אכילת בשר טבעית לאדם. השימפנזה נחשב לקוף הקרוב ביותר לבני אדם ולחכם בקופים. "תזונתם של השימפנזים היא צמחונית ביסודה, אך בנסיבות מסוימות הם צדים קופים, עפרים וחזירים קטנים". בעונות מסוימות בשנה הוא ניזון מטרמיטים (האנציקלופדיה העברית, ערך שימפנזה). השימפנזים אינם מותאמים מבחינה ביולוגית לציד ומבצעים אותו כשאין להם מקורות מזון אחרים. מיני קופים שונים דומים זה לזה יותר מאשר לאדם, אך הם נבדלים מאוד בכל הפרמטרים, כולל בתזונה (רוב מיני הקופים הם אוכלי פירות). עצם השוני העצום בין המינים השונים של דובים, שחלקם צמחונים לחלוטין והאחר (הדוב הלבן) שהוא טורף מובהק , מראה שבביולוגיה אי אפשר להסיק על תזונה ממין אחד למשנהו לפי קרבה כללית של מטען גנטי. לכן, אין סיבה אפריורי שהאדם ידמה בתזונתו לשימפנזה שאוכל גם בשר, כפי שאין סיבה שידמה לסוג אחר של קוף שהוא צמחוני לגמרי. עדיף לבדוק את התנהגותו הטבעית של האדם ואת נתוניו הפיסיולוגיים ומזה להסיק. מזונו הטבעי של האדם הוא פירות וירקות. הוא מותאם גם לאכילת לחם, תפו"א ומזונות מעובדים אחרים, וככל שהמזון מעובד יותר כך הוא פחות בריא. בשר אינו מזון טבעי של האדם, כפי שמוכיחים הנתונים הפיסיולוגיים שהובאו בתחילת דברי, והאדם אינו מותאם לאכילת בשר (כפי שהוא מותאם לאכילת לחם, למשל, למרות שאין זה מזונו הטבעי) כפי שמוכיחים הנזקים הבריאותיים הנגרמים מאכילת בשר, אפילו בשר אורגני. סיכום: רבים מתבלבלים מכך שאדם יכול לאכול ולעכל בשר ועושה כך ומסיקים מזאת שבשר הוא מזון טבעי של האדם. הנתונים שהובאו הראו שהמצב שונה לחלוטין. (הכותב הוא עורך טבע און ובריאות) ולבסוף, לגבי עניין הימין שמאל. הכותב חילק סקאלה: תמיכה בזב"ח (זכויות בעלי חיים) היא שמאל, אי תמיכה בזב"ח היא ימין. חלוקה זו היא מאוד הגיונית בגלל התמיכה האדירה שקיימת בשמאל למהפכות חברתיות, לעומת השמרנות הימנית של ככה זה. (זו חלק מההגדרה המקובלת בחוגים למדעי המדינה)

chatul

New member
האם באמת אתה רוצה

להשוות את עצמך לפרה, אריה, סוס, חמור, נמר, תנין או כל בעל חיים אחר? או שאתה מעליהם מבחינה שכלית (ולכן בעל יכולת לחשיבה מוסרית ולהתנהגות שנוגדת את היצרים) ואתה משתמש ב"טבע" רק כתירוץ לאכילת בשר? אגב, מי אמר לך שאתה טורף, ראית פעם שיניים של אריה? השיניים שלך דומות יותר לשיניים של פרה...

Roobie

New member
שלושתכם לקחתם את זה כ"כ רציני...

זה היה בצחוק! אני לא אוכל בשר מתוך אידיאולוגיה או אמונה כלשהי, אלא פשוט כי זה טעים. מאוד. ועוד לא נתנו לי סיבה מספיק טובה לא לאכול בשר. קאפיש?

למעלה