דג תכשיט

NEHAMA81

New member
דג תכשיט

היי צלי, כמובן שדג זה לא הולך עם משריצים. רציתי לשאול בכללי איזה אקווריום מומלץ להם? כמה דגים כאלו מאכלסים? האם הרבייה שלהם קלה או שההורים אוכלים את הביצים? לצורך הצלחה ברבייה צריך זוג עובד? ובכלל עם איזה דג הוא כן ילך באקווריום? תודה

כמובן שדג זה לא הולך עם משריצים.

דג תוקפן במיוחד ממש הציקלידים ונחוץ להם אקווריום בעל נפח גדול כדוגמת האקווריום שבתמונה .דג ל-30 ליטר

NEHAMA81

New member
30 ליטר בלבד?

או שהתכוונת לנפח גדול יותר? אקווריום של 100 ליטר נטו לא יספיק לדגי תכשיט?
מה לגבי הרבייה שלהם? היא קלה? או שצריך רק זוג עובדים? זוג רגיל לא יאכל את הביצים והדגיגים? ואיך מאכלסים אותם זוג בלבד באקווריום?

אני לא מתכוון אני משיב

חלק גדול מהציקלידים אשר מגודלים באקווריום הביתי מטילים את ביציהם על משטחי סלע חשופים. לאחר ההטלה, הזכר מפרה את הביציות וכך למעשה מתחיל תהליך הרבייה. ישנם, מצד שני, גם ציקלידים דוגרי פה - ולכן חשוב לברר מראש כיצד נוהג הציקליד שבחרתם להרבות באקווריום שלכם.
לאחר בירור זה, מומלץ להכניס לאקווריום שתי נקבות לפחות על כל זכר אחד. הזכרים ידועים כאגרסיביים בתקופה זו, ולכן כמות גדולה יחסית של נקבות 'תחלק' את האגרסיביות של הזכר בין כולן וכך תביא לפחות נזקים.
סוגי הציקלידים שנחשבים קלים ביותר לרבייה - לכל הפחות לטובת 'אימון' - הם דגי הזברה (זברת מדי אסיר בעיקר) ודגי תכשיט.

NEHAMA81

New member
היי צלי

ראשית תודה על התשובה. משמע, אם אני מבין נכון עליי ללכת על אקווריום עם 2 נקבות תכשיט וזכר אחד? במידה וכן אקווריום כזה ל 3 דגי תכשיט צריך להיות מינימום 90 ליטר??
קראתי במאמר שאם ההורים צעירים מידי הם נוטים לאכול את הביצים זה נכון?
לאחר ההטלה נותנים לצאצאים לגדול עם ההורים או שהם אוכלים אותם בשלב כלשהוא או שאר שוכני האקווריום הקיבוצי? אני שואל כי קראתי שדגי תכשיט מגינים על הדגים שלהם בקנאות רבה מאוד. תודה רבה

למעלה