דדי והוויקיפדיה

ע מזרחי

New member
דדי והוויקיפדיה

יצא לי לדבר הבוקר עם אחד הכותבים הפעילים בוויקיפדיה. אחד שגם משתתף במפגשים שמארגנת הוויקיפדיה ומסתבר שלא מכירים שם את דדי.

יש דוד שי, אדם בשנות ה-50 המאוחרות, שהיה ממקימי וויקיפדיה בעברית וניהל אותה במשך כמה שנים. אבל לא רשום שם אדם בשם דדי שי.

דדי, שהיום כולם יודעים איך הוא נראה, לא היה באף אחד מהמפגשים הפומביים או המצוצמצים של ציבור הכותבים בוויקיפדיה.

ציבור הכותבים בוויקיפדיה ניסו לנחש מי הוא אותו חנון שעליו כתוב "כותב ערכים בוויקיפדיה" ולא הצליחו. כלומר הם לא קישרו בין האדם לבין אחד משלל הכינויים של הכותבים הקבועים בוויקיפדיה.

נשאלת השאלה - עד כמה אמין הטייטל שמצמידים לכל אחד מהמשתתפים.

Light18m

New member
יש יותר אנשים שכותבים ערכים בויקיפדיה

ממה שאתה חושב.
זה לא כזה מיוחד, יש לי כמה חברים שעושים את זה ולא נראה לי שמישהו מהם הולך למפגשים של כותבים בויקיפדיה.

בלי קשר הטייטל לא אמין ב 100% ולא המתמודדים הם אלה שמציגים את עצמם ככה. עלי כתבו "חוקר הסתברויות ונוסחאות מתמטיות" ולא נראה לי שיש כזה מקצוע

ע מזרחי

New member
למען האמת - לא חשבתי לעומק על הנושא

מערכת הגומלין שלי עם הוויקיפדיה היא שאני נעזר בה לפעמים. אבל יש לי חבר ילדות שכן כותב והגיע למפגשים וסיורים וממנו הבנתי שהגרעין הקשה של הכותבים די מצומצם ושרוב חבריו מכירים אחד את השני. יש כאלו שמגיעים למפגשים וכולם מכירים אותם ויש כאלו שיצרו קשר בקבוצה מצומצמת יותר אבל מערכת התקשורת הבלתי פורמלית מפותחת.

מסתבר שאחד הכותבים (והוא יודע מי זה) השתתף כנער בסדרת ריאליטי של חנונים ילדים שהתחרו בערוץ 10 (אין לי מושג על איזו סדרה מדובר), והוא אפילו סיפר זאת. כותבים אחרים ייצגו את הוויקיפדיה בצורה כזו שאפשר היה לקשר בין כינוי לבין פנים ושם.

אבל כמו שכתבתם יכול להיות שהתרומה שלו לוויקיפדיה הייתה שולית והיה נוח יותר להציג את הטייטל הזה מאשר את הטייטל של אנונימוס.

Thumpers

New member
בטח שיש

זה כמו שרלוק הולמס, אתה הולך וחוקר מי מההסתברויות ביצעה את הרצח ואז כמובן זורק אותה לצינוק, אם לא יותר גרוע!!!
רגע, לא? שיט - אז חשבתי שאתה הרבה יותר מגניב ממה שאתה באמת! אני רוצה את הכסף שלי בחזרה!
:p

NosferatuHelge

New member
מה שכתוב בתווית מבוסס על...

מה שהמתמודדים אמרו למלהקים בשלב כלשהו באם זה היה בנימה רצינית או לא.

אם זה מה שכתוב שם, אז דדי בשלב כלשהו כן אמר שהוא כתב ערכים בויקיפדיה. מה שכן יכול להיות שהוא בסה״כ פרסם שם איזה 2-3 ערכים ולא כתב קבע, ככה שהוא לא מוכר.

שורה תחתונה, תחשוב במימדים יותר מצומצמים. לא כל דבר חייב להיות גרנדיוזי.

Thumpers

New member
אז אתה רוצה להגיד לי...

שאתה לא באמת מתכנן להשתלט על העולם, אלא על חלקת אדמה קטנה?
Darn.

NosferatuHelge

New member
תראי...

Every great journey starts with one small step...

:)

אבל אם להיות רציני שניה, החלום שלי זה אהבה רומנטית עם בת זוג, ילדים ובית. זה מה שאני רוצה בחיים. להשתלט על העולם? אין בעיה, אני ארשום את זה על הפתק הצהוב ואדביק על המקרר, כשממש לא יהיה לי מה לעשות, אני אגש לזה.

Thumpers

New member
פשש...

אז אתה נורמלי אפטר אול!
סתם...
בתכלס? גם אני הייתי רוצה לשלוט בעולם בצורה כזו או אחרת...
אבל כמו שאתה אומר, יש דברים דחופים יותר.

חה, חה, חה

בקושי על החיים שלי אני מצליחה להשתלט. אז על עולם?!?1 נשמע לי כמו הפוביה הכי גדולה שלי, בערך. אבל היי, אני מאמינה בך, מותק :)

למעלה