דו"חות תנועה באיטליה

Abirabir

New member
דו"חות תנועה באיטליה

שלום לכולם,
אני מתנצל מראש אם השאלה לא מתאימה לפורום.
לפני יותר מחצי שנה (אוקטובר) נסענו אשתי ואני לטיול באיטליה, והתניידנו בין המקומות השונים בעזרת רכב שכור.
באמצע חודש מאי הגיעו בדואר רשום שתי מעטפות עם דו"חות תנועה. הראשון מעיריית פירנצה על סך של 70 יורו. השני מעיריית גרוסטו על סך של 184 יורו. לפי מה שכתוב, אם לא אגיב תוך חודשיים מתאריך המשלוח שלהם הסכומים יוכפלו.
מה עושים עם הדו"חות האלו? ראשית, בגלל שהם התמהמהו אני לא זכאי להפחתה של 15% שמובטחת למי שממהר לשלם, ועכשיו אני אשלם כפול כי הכל לקח להם לאט?

תודה,

עוזי

אספרסו2

New member
הם לא התמהמהו

זה הקצב האיטלקי הרגיל.
עכשיו יש לך שתי ברירות לתגובה-
-לשלם את הנדרש.ולשכוח מזה.
-לא לשלם ולקוות,כפי שהמציאות בשטח מראה שאין לאיטליה סמכויות לאכיפת החייב לשלם מחוץ לגבולות אירופה.

Abirabir

New member
עוזי

תודה על התשובה.
אני מוכן לשלם (למרות שלגבי דו"ח אחד, לפי בדיקה בגוגל לא נראה לי שהייתי שם) אבל בגלל הקצב שלהם אני לא יכול לקבל את ההנחה שהם מציעים למי שלא מתמהמה.
בטח ובטח אני לא מוכן לשלם כפול בגלל "הקצב האיטלקי הרגיל"

מה עושים?

אספרסו2

New member
ההנחה היא לתשלום

בסמוך למועד קבלת המכתב ,אין קשר לזמן שלקח לרשויות להנפיק אותו.מותר להם להנפיק אותו עד שנה מרגע ביצוע העבירה,כך שמצידם הם נוהגים בכפוף לחוק.

Abirabir

New member
עידכון

דיברתי לפני מספר דקות עם עו"ד ישראלי הפועל באיטליה ומכיר את עניין הדו"חות. לטענתו האיטלקים מפעילים במדינות שונות, כולל בישראל, משרדי עו"ד מקומיים שעורכים עבורם את הגבייה כולל פניה להוצל"פ.
מסקנה, צריך לרוץ לשלם ולא להתמהמה כי הסכומים מכפילים את עצמם בקצב מהיר ויהיה מי שיבוא ויגבה ממך את הכסף גם מחוץ לאיטליה

אספרסו2

New member
אל תהיה בטוח,עורכי דין מתפרנסים מהפחדות

ומשרדי גבייה לא קשורים להליך חוקי בבית משפט.

Abirabir

New member
נכון אבל לא בטוח

הי,
העו"ד שהתייעצתי איתו הוא ידיד טוב שעובד באיטליה. לא נראה לי שיש כאן פרנסה בשבילו.
משרדי גביה הם לא המקרה כאן. מדובר במשרדי עורכי דין שקיבלו ייפוי כוח מממשלת איטליה/השלטון המקומי לבצע עבורם את גביית החובות, לרבות פתיחה בהליכים משפטיים והוצל"פ.
כל אחד יעשה את השיקולים שלו אם הוא רוצה להסתכן בעיקולים, הוצל"פ, הליכים משפטיים. וכשהסכומים כל כך גבוהים (300 יורו באחד הדוחות) נקובים ביורו, ומכפילים את עצמם כל 60 יום, ממש לא בא לי לקחת את הסיכון.

אספרסו2

New member
בוא נגדיר זאת כך

היית נותן למישהו להכניס אותך לכלא מבלי שתינתן לך ההזדמנות להגן על עצמך ומבלי שהתובע הוכיח מעל לכל ספק מול שופט שאתה העבריין ואשמתך חד משמעית?
זה ההבדל בין משרדי גבייה למיניהם שמפחידים ומאיימים בסכומים גבוהים ומצליחים לרוב להתעשר על חשבון האומללים שנבהלים אבל מי שמבין לא מפחד ונותן לרשויות החוק והמשפט לקבוע.
אני מכיר את הנושא מבפנים.
אבל מבין גם את הפחד שלך,גם הם בונים על זה.

תותי-בת

New member
צ'או עוזי
מניחה שכבר שילמת את הדו"חות, אני בהחלט בעד לשלם...
גם לנו יצא לשלם דו"חות שונים ואנחנו תושבי איטליה, גם יצא לנו לסייע לחברים מהארץ לשלם דו"חות של כניסה לאיזורים המיועדים לתושבים בלבד.
תשלום דו"ח שהתקבל מבחינתי הוא חובה, מעבר לכן הפחדה או לא הפחדה שמנסים לזרוע באנשים, מדובר בלעשות את הדבר הנכון בתור אדם ואזרח - מי שמקבל קנס, צריך לשלם אותו.
כל טוב, ליאת.

אספרסו2

New member
במדינה מתוקנת

אדם הוא זכאי כל עוד לא הוכחה אשמתו.
לצורך העניין גרמניה מתוקנת כי יש לנהג זכות להתגונן ולפי מה שאת אומרת איטליה חזרה לתקופת מוסוליני וקביעת הראשויות היא גזר דין ואין עוררין.

תותי-בת

New member
הפירוש שאתה נותן למילים שלי הוא מוגזם.
ואני חולקת עליו.
ניסית פעם לבטל דו"ח שקיבלת באיטליה? אם כן, האם הצלחת?

אספרסו2

New member
זאת לא פרשנות.זאת מציאות של שתי מדינות באירופה

כמו שכתבתי.
תמיד ישנה אפשרות שמישהו אחר נהג,שלא בוצעה עבירה או שהאכיפה לוקה בחסר .
באיטליה מעמידים אותך מול כיתת יורים כשבעצם לא נתנו לך הזדמנות להוכיח שהם יורים באפילה ופוגעים רק בגלל השיטה הנהוגה שם.

למעלה