דו"ח על חצי חניה בנכים בשוגג.

• פותח הנושא ronko
  • פורסם בתאריך

ronko

New member
דו"ח על חצי חניה בנכים בשוגג.

קיבלתי דו"ח על חניה בחניית נכים.

חוסר תשומת לב לפס הלבן המקיף את כל חניית הנכה, אם כי אני לא חושב שיש הפרעה גדולה לאוטו לצאת מחניה כזאת.
יצאתי מנקודת הנחה שאם האוטו חונה בחניית הנכים ואני חונה בצורה שלא מפריעה לו לצאת אז הכל בסדר.

עד כמה רוח החוק יעזור לי בעניין הזה? האוטו הלבן שחונה בחניית הנכים כבר חנה במקום לפני שאני חניתי.

עד כמה יהיה סיכוי לבטל דו"ח כזה או להפחית את הקנס?
האוטו הלבן שחונה בחניית הנכים הוא האוטו שהחניה שמורה לו.

רוני

shlang

New member
בקש להשפט ולפני המשפט תדבר עם התובע

אם מדובר בדוח עירייה, יש סיכוי להוריד חצי מסכום הקנס

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
עבירת תנועה היא עבירה מוחלטת

אין צורך להוכיח כוונה.
מה שביכולתך לעשות הוא לפנות לרשות בצרוף התמונותלבקש ביטול ובסיום לכתוב שהפנמת את חומרת העבירה ולהבא תשתדל להקפיד יותר על החוק.
אפשר כמובן כפי שכתב קודמי לבקש להישפט ולהגיע לעיסקה עם התובע אך אני בספק אם זה יעזור - ראשית תפסיד יום ונסיעות על המשפט ושנית לא בטוח שתובע יסכים לעיסקה כשיש לו הוכחות חד משמעיות לביצוע העבירה, השופט גם עלול להתעצבן על בזבוז זמן שיפוטי יקר ולהתנהג בהתאם

shlang

New member
תובע עיריה יגיע לעסקת טיעון עם הנתבע

זה ההנחייה שיש להם ממח' משפטית עירונית, לכן ציינתי דוח עירוני

ronko

New member
עדכון

במהלך 24+ השעות האחרונות, הייתי עד כבר לארבע מכוניות שחנו באותה הצורה.
חלק כמוני, חלק קצת פחות ממני אבל בכל המקרים הייתה כניסה לתוך החניה המסומנת בלבן על הכביש.
&nbsp
אני תוהה אם עצם העניין שזה קורה לא רק לי אלא גם לאחרים, מהווה קצת בעיתיות עם הסימון על הכביש. זה רחוק מלהיות מכשול בפני עיוור. אבל יכול להיות שגם אצל ארבעת הנהגים האחרים היה חוסר תשומת לב באותה המידה? יכול להיות שגם אצל ארבעת האחרים יצאו מנקודת הנחה שאין הפרעה לאוטו שחונה בחניית הנכים ולכן חשבו שהחניה שלהם בסדר?
&nbsp
מבחינת רוח החוק, באף מקרה (לא שלי ולא של ארבעת האחרים) אין חסימה של האוטו שחונה כחוק בחניית הנכים או מישהו שתפס חניה של נכה במתכוון/בזדון ומנע ממנו לחנות/לצאת, בשונה למשל מאוטו שביודעין חונה באדום לבן, יודע שחונה באדום לבן ומסתכן בקבלת דו"ח ביודעין? פה, אני מאמין, אף אחד מהנהגים שחנו (לא אני ולא האחרים) לא חשב שהוא חונה בחניית הנכים בצורה שמפריעה לאוטו לצאת/להיכנס.
&nbsp
אני בטוח שאם הסימון היה קרוב יותר, הרבה פחות נהגים היו נכנסים בשוגג לתחום החניה של הנכה. קשה לי להאמין שמישהו מהחונים החנה בכוונה בתוך התחום.
&nbsp
רוני

shlang

New member
לכל הנהגים שראית, מגיע להם דוח. אין זה

משנה מה גודלו של אזור החניה (אולי לנכה יש רכב מסחרי) אסור להכנס לתחום אפילו בס"מ

ronko

New member
זה האוטו שמותר לו חוקית לחנות באזור הזה

זה האוטו

trilliane

Well-known member
מנהל
מלכתחילה בישראל נהגים מתעלמים מהסימונים כי לא קונסים על זה

כלומר על חריגה מהחניה או חניה על שתי חניות וכו'. זה מקרה חריג מכיוון שמדובר בחניית נכה, אבל הוא מייצג מצב שכיח. הבנתי שיש מדינות שבהן מקפידים על כך ואז כולם חונים כמו ילדים טובים ואין מצב שמישהו חורג ובעקבותיו כל הטור/שורה או שנהגים מנסים להשחיל עוד מכונית במקום שמלכתחילה לא נועד לה.
&nbsp
אני דווקא בעד לחנות בצורה תקינה ומתחשבת ולקנוס את מי שלא עושה זאת, תמיד. לא במגרש חניה נטוש באמצע הלילה ולא על סנטימטר, אבל על חריגות שיוצרות הפרעה לאחרים ובסופו של דבר מבטלות מקום חניה או גורמות לפלישה לחניה פרטית/נכה – כן בהחלט.
&nbsp
אגב, כשיש רכב חורג שגורם גם לאחרים לחרוג, אני עדיין משתדלת לחנות עדיין לפי הסימונים ולא בהתאמה למכוניות האחרות (עד כמה שאפשר).

למעלה