דילמה דחופה ומעניינת - מה דעתכם?

KAGDI

New member
דילמה דחופה ומעניינת - מה דעתכם?

שלום לפני כשנה בניתי אתר בכדי לתרגל SEO ובניית אתרים. נושא האתר הוא תחום מאוד חם כעת בעולם.(לא...זה לא SEO וגם לא נינט). חוץ מהעלאת מעט תוכן, ומחקר מילות מפתח באתר (מחקר די יסודי אבל), לא עשיתי שום פעולת שיווק או קידום - לא קישורים נכנסים וכו'. ורק לפני 3 שבועות רשמתי אותו בגוגל ויאהו שישלחו לשם את העכבישים. להפתעתי הרבה גיליתי שאני מופיע בגוגל במס' חיפושים מאוד נפוצים לתחום במקום 1, 3, 6 וכמה חיפושים במקומות 14, ו 22. כמעט כל התנועה לאתר היא מחיפוש מילות מפתח בגוגל. לכל עמודי האתר יש PR0. היות והאתר היה סוג של תרגול בשבילי, ולא אמור היה להמשיך במתכונת הנוכחית שלו, הוא גם נראה ככה ואין לי ממש דרך לעדכן אותו מבחינת דפים חדשים, ולצערי הערך שלו עבור הגולשים הוא מינימלי ואין להם סיבה לחזור אליו בעתיד. עכשיו שראיתי את כל הנתונים אני רוצה להפוך אותו למשהו הרבה יותר רציני וכאן אני רוצה להתייעץ איתכם: 1- האתר בנוי ב HTML פשוט. אני רוצה לעבור למערכת ג'ומלה-בשפת PHP, זה אומר עיצוב אחר, מבנה תגיות מטה קצת שונות, שמות הדפים יהיה שונה דרמטית (שמות CAT=ID במקום שמות כמו DIET) - כיצד אני יכול לבצע את המעבר הזה תוך כדי שמירה על שם הדומיין ועל המיקום בגוגל? יש האומרים הפניה 301 - מה זה אומר ואיך עושים זאת? 2- בהמשך לשאלה הקודמת -מה הייתם ממליצים לעשות בכדי לשמור על המיקומים האלה באתר חדש? 3-האם זה דבר ידוע שאתר חדש מופיע בהתחלה במיקומים גבוהים ואח"כ צונח למטה אם הוא לא מתעדכן ברציפות? 4-אשמח לשמוע מכם רעיונות נוספים, ואם יש לכם הצעות לשת"פ נוכל לדון בהם במסר פרטי. חג שמח! ותודה מראש על הפניות.

Itzik RDVC

New member
תובנות מנסיוני

לי יש שני אתרים שאני בונה ומקדם לבד בלי להיות מקצוען. האתר העיקרי הוא אתר של עסק משפחתי לייעוץ השקעות. לאחר שהאתר כבר היה עם PR והיה במקומות טובים 1-10 בהרבה מילות חיפוש החלטתי לעשות שידרוג רציני שהומנם עדיין שמר רק על HTML אבל שיניתי את מבנה הספריות ואת שמות הרבה מאוד מהקבצים. בקטנה הכנסתי קצת PHP. לכל דף שבטלתי באתר החדש בניתי דף כללי עם משפט בסגנון "עקב שדרוג האתר דף זה עבר ל..." כך שגוגל לא ימצא "כלום" כאשר הוא חוזר לבקרו וגם הגולשים ולינקים שונים שיש אליהם. בבדיקת שבצעתי במהלך כל השבועות שלאחר השדרוג גיליתי בעיקר שיפור. מבלי להיות מקצוען, אני מניח שגוגל מבין שאתרמסויים עשה שדרוג והרי גוגל אוהב שאנשים עושים שינויים ושיפורים באתר זה אומר לגוגל שהאתר חיי והוא נותן לו תשומת לב רבה יותר ומשפר את מיקומו. בכלל אני שם לב שלפעמים הוספת דף חדש שמתמקד במילה חדשה מיד שם אותו במקום מאוד גבוה אפילו מקום ראשון לכמה ימים ואחרי זה נעלם לדף 50 אולי ואחרי כמה שבועות מגיע למקום סביר בדף הראשון או השני. כנראה שגוגל ממש אוהב חומר חדש וטרי נותן לו קדימות. מה ששוב אומר שמומלץ כל הזמן להוסיף תכנים. מקווה שעזרתי

למעלה