דילמה תוכית

ד ג י

New member
דילמה תוכית

שלום כולם כתבתי את השאלה הזאת כבר בפורום בעלי חיים פעם אבל לא בדיוק ענו לי יש לי שני תוכונים, ושניהם גרים בכלוב אחד שהוא לא גדול מאוד (העגולים האלה) הבעיה שלי היא שאני לא יכול להוציא את התוכים מחוץ לכלוב כי הם יכולים לעוף ואם מוציאים אותהם עפים בכל החדר ונתקעים בדברים השאלה שלי אם כדי לי להוריד להם את הנוצות שצריך להוריד כדי שיפסיקו לעוף וככה אפשר להוציא אותם החוצה (ואפשר לסדר להם יותר צעצועים), או להשאיר את הכנפיים ואז הם יכלוים לעוף (למרות שבכלוב אין להם כל כך איך) ????

רואי

New member
מה הגיל שלהם?

תוכונים (ותוכים בכלל)- אם לא מאלפים אותם ממתי שהם גוזלים -הם כבר לא יהיו מאולפים, אז לא נראה שכדאי להתאמץ סתם, זה יגרום לך להמאס מהם וזה יגרום לתוכונים עצמם עצבנות ופחד. דבר נוסף, צריך לדעת איך לחתוך את הכנפיים שלהם, כי אם לא יודעים עלולים לחתוך להם את עצם הכנף... לכן הייתי ממליץ להשאיר אותם בתור זוג ולצרף להם קן הטלה. ואם אתה רוצה תוכון כדי לשחק בו..אתה יכול לקנות אחד נוסף צעיר.

אתה רוצה לגזור להם את הכנפיים???

או שלא הבנתי נכון? קודם כל למה להוציא את התוכים מחוץ לכלוב אם אתה לא רוצה שהם יעופו?! מוציאים אותם כדי שהם יעופו. צעצועים אפשר לסדר להם גם כאשר הם בתוך הכלוב אין שום צורך להוציא אותם בשביל זה אז הם יתרוצצו קצת בתוך הכלוב בזמן הזה לא נורא. אז לא הבנתי מה הבעיה עם זה וגם אם יש אחת כזו ואני פשוט לא מודעת אליה אז תאמין לי בכל מקרה הם מעדיפים את הנוצות שלהם ואת המעוף ולא צעצועים שתקנה להם. חוץ מזה צריך להוציא את התוכונים מחוץ לכלוב כדי שיוכלו לעוף קצת בתוך החדר. תסגור את החדר ואת החלון כדי שלא יברחו ותן להם לעוף קצת. במה הם כבר נתקלים? הם יודעים מה הם עושים ולהם לפחות זה לא כואב אם יש משהו שהם יכולים לשבור לך אז תוציא את זה באותו זמן מהחדר. אמנם אחרי זה זו קצת בעיה לרדוף אחריהם ולתפוס אותם אבל לא נורא זה אפשרי, חוץ מזה עם הזמן הם יתרגלו אליך ואתה תתרגל למרדף הלוואי וזה יהיה קל יותר. מנסיון אישי הכי קל לתפוס אותם רגועים בישיבה באמצעות שקית. בתכל'ס לגזור לתוכונים כנפיים או נוצות מעוף כפי שאתה קורא לזה זו התעללות, וההפך הוא הנכון.

בקשר למה?

את כל מה שכתבתי כתבתי ברצינות. מה בדיוק החלק שנראה לך בדיחה? העובדה שלגזור לתוכים את הכנפיים זו התעללות או העובדה שצריך לשחרר אותם מהכלוב? אני לפחות את שלי משחררת כדי שיתעופפו בחדר זה מאד מועיל להם. ציפורים שיושבות בכלוב שוכחות איך לעוף ומאבדות ממהותן לכן זו חובה לשחרר אותן מדי פעם משהו כמו פעם בשבוע.

ד ג י

New member
הם נתקעים בתקרה בקיר

בכל מיני דברים אני מפחד אליהם זהם ישברו ראש או משהו הם עפים מאוד ונתקעים בכל מיני דברים, יכול להיות שאם אני אוציא אותם כמה פעמים הם ילמדו ולא יתקעו בדברים??

גם אצלי הם נתקעים במראה

הם אפילו ניסו לאכול פוסטר שתלוי על הקיר אבל לא נתתי להם. הם גם זרקו לי בגדים מהארון. אבל לא נורא הם מתרגלים. ולא נראה לי שזה כואב להם, אם משהו היה מכאיב להם הם היו מפסיקים לעוף. או שנופלים. הם הרי ממשיכים לעוף ופעילים סימן שההתקלות בדברים לא ממש מזיזה להם. מה שכן זה מאד מועיל להם לעוף, והם חייבים את זה. אני לא יכולה לתאר ציפור שלא יודעת לעוף. הרי זה גובל בהתעללות להחזיק ציפור בכלוב ולמנוע ממנה את יסוד המהות שלה שהוא המעוף.

סינאן

New member
לא

היי לא ממולץ בכלל לשחרר תוכי לא מאולף בבית הוא יכול ל"היכנס" בחלון לנחות על משהו חם או חד ובכלל זה לא המקום הטבעי בשבילו אה כן ופלא הפלאים הם לא ישכחו לעוף וגם הטראומה של התפיסה והחזרה לכלוב יכולה לגרום לפריצת מחלות רדומות

נו מובן שאתה צודק

הרי הדבר הכי מומלץ לעשות לתוכי לא מאולף זה לגזור את כנפיו להכניס אותו לכלוב (לבד כמובן ללא בת זוג כדי שחס וחלילה לא יקשר אליה אלא יהיה פנוי לשחק אתך ולאפשר לך לאלף אותו כשיש לך את הזמן). וכמובן לטפל בצעצוע החדש שלשם שינוי דורש טיפול שלא כיתר הצעצועים במלוא הרוך והאהבה שיש לך לתת לו. על סמך ההכרות הקצרה אתך כבר הבנתי שזו דרך המחשבה שלך. תקן אותי אם אני טועה.

סינאן

New member
את טועה ומטעה

היי כבר הבנתי שהפורום מתחלק למבינים כאלה שבטוחים שמבינים וכאלה ששואלים וגם הבנתי שאת כנראה בבטוחים שמבינים לתוכי לא מאולף אין שום הגיון לקצץ כנפים וזה סך הכל כמו ללכת לספר כי זה הרי גדל שוב יש לי שני תוכים מאולפים בתוך הבית זכר ונקבה הכלוב פתוח הם נכנסים ויוצאים מתי שהם רוצים הכנפים גדלו אצל הזכר (הנקבה קטנה עדין)והוא לא "משתולל" בבית אז הכנפיים נשארו עם הכנפי תעופה(יש נוהל בבית של יציאה למרפסת) שאר התוכים פראיים ול כ ן עם כנפים רגילות בכלוב גדול ואף אחד לא צעצוע ולא חטפו אף הורה שלו משום יער ואמרתי שוב שאם כבר מגדלים תוכים אז בתנאים הכי טובים ואם לא אז לא צריך בכלל וזהו די נמאס עם כל הויכוחים הללו אז אני אענה למי שרוצה תשובה ומי שחושב שהוא צודק אז כל הכבוד

למעלה