דילמה תעבורתית עקב מצב נפשי סוער ולא צפוי אצל רופא משפחה

ronenrii

New member
דילמה תעבורתית עקב מצב נפשי סוער ולא צפוי אצל רופא משפחה

שלום רב
מזה מס חודשים אני עם בעיה רפואית לא נעימה
ובשבוע האחרון הייתי בדכאון מסויים עם תחושת יאוש אין לי עבר פסיאטרי או אשפוז.
רשיון נהיגה יש.
בבדיקה אצל רופא משפחה הייתי בפאניקה ונסער-ונסיתי לפגוע בעצמי[נסיתי כביכול לחנוק את עצמי והפסקתי]- עקב המצב רשם שאני במצב נפשי סוער והמליץ לי להגיע לבדיקה במחלקה פסיכטרית בתל השומר ממנה שוחחתי ללא אשפוז הגעתי מרצוני.[המליץ על זריקה להרגעה וטיפול תרופתי].
1.האם כרופא משפחה המכיר אותי שנים רבות האם יכול לדווח עליי לגורם כלשהו מבחינה משפטית,רפואית?[ברצוני לציין שרשם שאני בהתקף פסיכוטי באותו רגע-ושוקל לפגוע בעצמי].למרות שאני אדם נורמטיבי עם משפחה.ואין לי בעיות רפואיות או נטילת כדורים על רקע מצב נפשי.
2.האם מבחינה תעבורתית זה יכול לשבש לי את רשיון הנהיגה הקיים או העתידי והאם מומלץ מעכשיו להעזר בעו"ד בנושא הזה?
3.במחלקה פסיאטרית המליצו לי רק על טיפול תרופתי.כפי שציינתי אין לי עבר של אשפוז פסיאטרי או בעיות רפואיות.
4.האם רופא משפחה בקופת חולים אמור לדווח על זה בתוך הקופה או לגורמים תעבורתיים\או שיש כאן עניין של חסיון רפואי?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אם הרופא חושב שמסוכן שתנהג

הוא לא רק רשאי אלא אפילו חייב לדווח על כך למשרד הרישוי.
במקרה כזה משרד הרישוי רשאי לזמנך לבדיקות כשירות נהיגה.

מצב נפשי

זוהי בדיוק חובתו של הרופא . לדווח לרשות הרישוי על בעייב רפואית שעלולה לגרום לפגיעה בכושר הנהיגה.סביר שבעקבות הודעה זו יותלה רשיונך עד שתעבור בדיקות ואם הבדיקות יצביעו על סיכון, תפסל לתקופה של שנה לפחות. כדי להתמודד עם זה , כדאי להעבר בשירותיו של עורך הדין המתמחה בתחום.
למידע נוסף לחץ כאן.

למעלה