דילמה.

Witchcrafts

New member
דילמה.

השתחררתי בינואר, קורס פסיכומטרי התחלתי ימים ספורים לאחר מכן ותוצאות הבחינה התקבלו בחמישי האחרון. לדאבוני, לא השגתי את הציון הרצוי לי ולכן לא אצליח להתקבל לשנה"ל הקרובה במסלולים שאני מעוניינת בהם. אני מתעתדת לגשת שוב, אך בד בבד לעבוד על שיפור ממוצע הבגרות; הוא לא רע, פשוט יש כמה מקצועות שניתן להעלות. 63 באזרחות (לא עשיתי כלום בבי"ס, יחידת לימוד אחת, ניגשתי על עובר ולבגרות שלא למדתי אליה קיבלתי שבעים וקצת. הפעם, מן הסתם, אלמד. מה גם שלא יהיה ממוצע עם ציון הבית ספרי וזה יקל עליי), 83 בספרות (אין לי מושג למה, אחלה מקצוע. שתי יחידות) ו-83 במדעי הטכנולוגיה א' (יחידה אחת). מלבד היסטוריה (אין מצב שאגע שוב במקצוע הזה), שאר הציונים מעל 85. כלומר, אם ברצוני לשפר את הבגרותי, אין לי בדיוק איך מלבד המקצועות שפירטתי מעלה. וגם אז, בספרות ובמדעי הטכנולוגיה הקפיצה משמונים ומשהו לתשעים ומשהו לא כ"כ משמעותית. מה עליי לעשות? אולי בכלל עדיף שבמקום לתקן ציונים, אוסיף 5 יחידות במקצוע אחר עם בונוס (נניח, כימיה)? תהייה נוספת: מתי מתקיים מועד חורף ולאלו מקצועות ניתן לגשת בו? הרישום לבגרויות הקרבות כבר עבר, נכון? הו, נקודה אחרונה לעת עתה: באנגלית (5 יח"ל) הציון שלי 86. הרמה שלי מאז השתפרה ואין לי ספק שהפעם אצליח להוציא יותר. הבעיה היא שמדובר בשלושה טפסים ואני לא בטוחה שהטרחה שווה. – שלחתי את ההודעה גם בפורום "לימודים ושיעורי בית". |נואש| תודה רבה!

היי

כמה יחידות מתמטיקה יש לך? אם יש לך במתמטיקה פחות מחמש יחידות שווה לך להשלים את הבגרות. 5 יחידות מתמטיקה בציון טוב מקפיצות את הממוצע. בנוסף, 5 יחידות באחד ממקצועות החובה גם כן יקפיץ את הממוצע (ספרות, תנך או היסטוריה - לפי מה שאת מתארת, תנך נשמע המתאים ביותר) - קחי בחשבון שכיוון שלא מדובר בבגרויות חובה תוכלי לגשת אליהן רק בקיץ הבא. ההרשמה לבגרויות הקיץ הסתיימה, ניתן להרשם בהרשמה מאוחרת (לא מכירה את הפרוצדורה אבל היא מצויינת באתר משרד החינוך). אם את מרגישה שתוכלי לשפר את הציון באנגלית גם זה יכול לעשות הרבה לממוצע שלך. שיהיה בהצלחה את מוזמנת לעדכן

יולי1987

New member
ממליצה על גיאוגרפיה

עשיתי בתיכון לבד 5 יח"ל גיאוגרפיה (לא למדתי במגמה, פשוט צילמתי חומר וניגשתי לבגרות) וזה הקפיץ לי את הממוצע פלאים... נראה לי שהבגרות בחודש הבא..אין מה ללמוד הרבה- שבועיים שלושה בצורה אינטסיבית ואתה מקבל מעל 90.. ממליצה לברר על הרשמה מאוחרת!!

Witchcrafts

New member
תודה לשתיכן. אבל מסתבר שזה לא יעזור.

אם אני מוסיפה 5 יח"ל (לא משנה במה; כימיה, ביו', גיאו' וכד'), הממוצע שלי (101.04) קופץ בשתי נק', כנ"ל לגבי הסכם. אני מעוניינת להגיע אל 105 (אחרי המון התפשרויות). השאלה היא אם קיים מקצוע (בודד!) שיקפיץ אותו ככה. יש לי 10 יח"ל מחשבים, 5 אנגלית ו-4 מת'. אז זה לא שחסרות לי יחידות. אני פשוט רוצה להקל על הציון שיהיה עליי לקבל בפסיכומטרי. בקשר למתמטיקה: גם אם אגש לשאלון 07 (זה כל מה שחסר לי), אני לא בטוחה שהציון הסופי יהיה מספיק עבור הבונוס. ואז אצטרך לגשת שוב אל 06 ואל 05. אם כי אפילו עבור 07 אאלץ להיכנס לכל החומר מחדש וזו טרחה גדולה מדי... מה גם ש, כפי שציינתי, הקפיצה לא כזו משמעותית (בקושי 2 נק'). יוצא שעבור הממוצע המבוקש, אטרח המון עבור הפרש זעום. כך שבכל זאת אצטרך להרחיב עוד 5 יח"ל במשהו. היתכן? חלה הגבלה על כמות הבונוסים שמקבלים? איך יכול להיות שנוצרת לי הרגשה שהתעודה שלי כזו גרועה, כשזה בכלל לא נכון?

קודם כל

גם ההממוצע הנוכחי הוא ממוצע שנחשב גבוה ויפה. את מדברת בבדיקה שלך על מקצועות הבחירה בדקת מה קורה במידה ואת משפרת מקצוע שאינו בחירה כמו ספרות תנך או היסטוריה? יש הבדל גדול בין השניים על מנת לקבל את הבונוס במתמטיקה את זקוקה לציון של מעל ל 60, אם תעבדי על שאלון 007 בצורה טובה ותוציאי ציון סביר אין סיבה שלא תקבלי את הבונוס. בניגוד לפסיכומטרי, אין בעיה לעשות מספר בגרויות במקביל. אין נוסחאות קסם באשר ללימודים, הם דורשים עבודה קשה

Witchcrafts

New member
אוניברסיטת ת"א או בר אילן.

פסיכולוגיה עם ביולוגיה (מסלול של מדעי המוח) או פסיכולוגיה עם סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. הגעתי למסקנה שאין טעם להתמקד בתעודת הבגרות. כי אין לי כ"כ מה לשפר בה. אגש בשנית לפסיכומטרי, ומקסימום, בהמשך, במועד חורף, אשפר כמה מקצועות חובה. הבעיה הנוספת היא שאני מפסידה שנת לימודים (כי השנה כבר לא אלמד) וגם שאין לי מושג אם לעשות שוב קורס פסיכומטרי או ללמוד לבד (כי קורס, מלבד ספרים ותרגול נוסף או שיטות אחרות, לא יחדש לי כלום. עשיתי מעל ומעבר בקורס של אפריל).

אז תחסכי מעצמך את הקורס

קחי את הספרים שיש לך ובנוסף תארגני לעצמך עוד ערכה של ספרים של חברה אחרת בני תוכנית לימודים מסודרת לעצמך על פי מה שלמדת בקורס ויאללה לעבודה. אחרי שיקבלת את הכלים הבסיסיים השיפור יבוא באמצעות הרבה תרגול, שיפור אוצר מילים ובמידת הצורך שיפור גם באנגלית את כל אלו תוכלי לעשות לבד בלי קורס

Witchcrafts

New member
עברתי על כל פסיק בספרים שיש לי,

אז הם לא יעזרו. לא נדמה לי שקיימת שאלה שדילגתי עליה. אז, כן, להשיג ערכות של חברות אחרות זה רעיון נהדר, הבעיה היא שלא ניתן לרכוש חדשות, רק משומשות. אבל זה פתיר. הייתי בעד למידה עצמית לפסיכו' כבר במועד הקודם, אבל קונן ומקונן בי חשש. יש משהו בקורס שמעניק ביטחון. לאו דווקא בגלל המסגרת, כי משמעת עצמית זו לא הבעיה שלי. פשוט... לא יודעת. אולי אני סתם לא רוצה להתחרט על זה לאחר מכן ולחשוב שעם קורס נוסף יכולתי לממש יותר מהפוטנציאל. כרגע אני בגישה פסימית של "מקסימום, אם לא אצליח באוקטובר וארצה לגשת שוב, הפעם כן ארשם לקורס" – והיא לא מעודדת אותי במיוחד. אני לא רוצה את הספק. מצד אחר, קורס באמת נדמה כמיותר. החומר נורא טרי, תרגלתי כמו מטורפת, עשיתי הכל, נתתי את המירב. לא יכולים לחדש לי משהו קריטי. אני צריכה רק ספרים (בעיקר בכמותי. האנגלית שלי סבבה ואוצר המילים לא מהווה עבורי בעיה). שוב, תודה רבה! ומתנצלת על כל החפירות והבלבול.

אל תזלזלי לרגע בתרגול חוזר

הוא נותן המון - וגם אם נתקלת בתרגיל הזה כבר 4 פעמים, גם הפעם החמישית וגם הפעם המליון תעזור יש לא מעט אנשים שמוכרים ספרים משומשים מחוקים ובמצב מצויין ככה שניתן לעבוד איתם בנוסף אם יש לך חברים שלמדו במכונים אחרים שווה לבדוק איתם אם אפשר לרכוש דרכם את הספרים חדשים מהמכון (אני יודעת שיואל גבע מאפשרים לתלמידים שלהם לרכוש את הספרים ב 50 שח לספר או משהו כזה. ברגע שעברת קורס קיבלת את מירב הכלים הדרושים להצלחה בפסיכומטרי - כל שנותר הוא לתרגל אותם ולהפנים אותם - תרגול נכון והכי חשוב תחקור נכון של סימולציות וטעויות יוביל להצלחה גדולה יותר מאשר אם תשבי בכיתה מחדש ותקשיבי לאותם דברים שהקשבת להם בקורס הקודם.

למעלה