דימוי עצמי בילדה בת שש שמנמונת

hyla1

New member
דימוי עצמי בילדה בת שש שמנמונת

שלום,
בתי בת שש, גבוהה, רחבה, קצת שמנמונת (מבנה גוף דומה לשל בעלי וחמותי). היא מתחילה להראות סימנים של מודעות עצמית. למשל, היא מתלוננת שלא נעים לה בשיעורי בלט להסתכל על עצמה. פעם אחת ילד אמר לה שהיא שמנה וזה מאוד הטריד אותה.
אני מתלבטת איך להתמודד עם הנושא. אנחנו אוכלים דיי בריא בבית (אין חטיפים, מעט ממתקים, שותים רק מים, הרבה ירקות ופירות, אין מזון מעובד). אנחנו מראים הרבה אהבה אליה ומעודדים אותה לעשות איתנו ספורט (אופניים, טיולים). אני רוצה שהיא תרגיש טוב עם עצמה אבל גם להסתכל למציאות בעיניים ולא להכחיש את התחושות שיש לה כלפי הגוף שלה. היא לא מודעת בכלל לקשר שבין אכילה ומבנה גוף והיא אוהבת מאוד לאכול (הכל).
מה אני יכוה לעשות כדי לעזור לה להתמודד עם הנושא?
הילה

דימוי עצמי

הי, . יש ילדות מלאות ויחד עם זאת מנהיגות. אני ממליצה לבדוק מהם נקודות האור של הילדה נקודות החוזק ולהעצים אותם . לבנות לה ביטחון עצמי דרך נקודות החוזק.

מוזמנת לפנות אליי בפרטי ואשמח לעזור לך.

Hעקב56

New member
פרגון

תזכרי תמיד לפרגן לילדה ולהחמיא לה על כמה שהיא יפה, מוכשרת וכו...זה מאוד חשוב לצורך בניית הבטחון העצמי שלה...
גם ילדה מלאה יכולה להיות יפה. זה לא סותר!

naty42

New member
הגעתי מהראשי

למדי אותה לאהוב את עצמה יותר.
למדי אותה שהיא בסדר כמו שהיא.
כאשר מישהוא פוגע בנו זה בגלל שזה נוגע במקום רגיש אצלנו וגם בגלל שאנו *בוחרים* להיפגע.
&nbsp
את יכולה ללמד אותה לבחור אחרת-להיות חזקה ולהימנע מלתת לדבר כזה להשפיע עליה. תראי לה שיש ברירה אחרת. אז הוא אמר, אז מה?
&nbsp
חשוב לעבוד על מה שיש-בקשי ממנה למנות דברים שהיא אוהבת בעצמה ודברו על זה.
&nbsp
כמו כן דברי איתה על הילד שאמר לה שהיא שמנה ותשאלי אותה איך לדעתה היא צריכה להגיב. היא צריכה לדעת שהיא בסדר.
&nbsp
מוזמנת לכתוב לי מסר עם יותר פרטים אם צריך
&nbsp

למעלה