דין האנשים ששהו

נעימה 5

Active member
בחדר בעת ביצוע האונס בנערה באילת,
צפו, לא מנעו אותו, ולא הזעיקו עזרה,,
דינם כדין האנסים בפועל
מקוה שיקבלו הרבה הרבה שנות מאסר,,הגיע זמן
שהצדק יעשה,

Harrington

Well-known member
מנהל
אני עדיין בדעה שצריך להמתין לפרטים (מוסמכים) נוספים לפני שמגבשים דעה בנושא הזה. כרגע הדברים עדיין לא מספיק ברורים בשביל לדעת מה היה שם.

אבל השאלה היא שאלה מעניינת, מה דינו של מי שיכול היה, אולי, למנוע פשע ולא מנע אותו. האמנם הוא צריך להיענש כמו הפושע עצמו? זה לא קצת מוגזם? תסתכלי למשל על ארצות הברית, שם ניתן להרשיע אדם ברצח גם אם ישב ברכב מילוט כאשר חברו נכנס לשדוד מקום, גם אם הוא כלל לא ידע שלחברו יש נשק, גם אם לא הייתה כל כוונה ולא היה כל דיבור על לפגוע במשהו וגם אם הוא (הנהג) חשב שחברו רק נכנס לגנוב כמה חפיסות סיגריות בלי אלימות.

יתכנו 1001 סיבות מדוע מישהו לא יימנע פשע כזה (כמו במקרה שלנו). למשל פחד, למשל תחושה שגם אם יגיד משהו הוא לא יצליח לעצור את הפשע, למשל מחשבה שכלל לא מדובר בפשע (למשל אם הנערה אכן הזמינה את הגברים). דמייני אדם שנמצא שם, רוצה להגיד משהו, אבל מפחד שהאחרים יפגעו בו אם יעשה זאת. האם ראוי ונכון להאשים אותו באונס על אף שלא נגע בבחורה כלל? ואולי בכלל (גם) הוא היה שיכור מכדי לשים לב למה שקורה?

הרצון להעניש בחומרה את המבצעים, ככל שהסיפור נכון, מובן ונכון. אבל זה לא אומר שצריך לפגוע גם בכאלו שהלכה למעשה לא בהכרח עשו משהו שלילי. כל מקרה (נוכח) צריך להיבחן לגופו של עניין לטעמי.

נעימה 5

Active member
לא מוגזם בכלל,,גם אם משהוא עשה תאונה ולא מושיט עזרה נאשם,, ואם אתה רוצה לחכות עוד קצת לבדוק את אמיתות הדברים בבקשה!בכל אופן הנוכחים הנוכחים צילמו לזה היה להם חשיבות מראה איזה מוח שטני לצלם לא פחדו

Harrington

Well-known member
מנהל
לא מוגזם בכלל,,גם אם משהוא עשה תאונה ולא מושיט עזרה נאשם,, ואם אתה רוצה לחכות עוד קצת לבדוק את אמיתות הדברים בבקשה!בכל אופן הנוכחים הנוכחים צילמו לזה היה להם חשיבות מראה איזה מוח שטני לצלם לא פחדו
כאשר מישהו עושה תאונה ומישהו לא מסייע לו, הראשון יעמוד לדין על אשמתו בתאונה והשני יעמוד לדין על אי-סיוע. בשום מצב השני לא יעמוד לדין על כך שנסע במהירות מופרזת או עבר ברמזור אדום (סתם דוגמאות כמובן) אם זה מה שהראשון עשה וגרם בכך לתאונה. כלומר הדוגמה שלך מלמדת בדיוק את ההיפך ממה שאת מבקשת ללמוד כאן.

מקסים 45

Well-known member
דינם כדין האנסים בפועל
שהצדק יעשה,
כול החשודים צריכים להענש ללא משפט, מתקן, צי שלא מנע אץ המעשה.

מלאכת מחשבת1

Well-known member
למשל מחשבה שכלל לא מדובר בפשע (למשל אם הנערה אכן הזמינה את הגברים).
הרינגטון הישר באדם. אבל מעניין אותי לדעת מהיכן נובע ההגיון המעוות שלו ? האם חינוך מהבית ? האם תאונה פגעה ביכולות הקוגניטיביות שלו ?
נערה בת 16 תזמין בין 10 ל 30 גברים לשכב איתה ? אני חושב שראשית מעשה יש לכלוא אנשים שמסוגלים לחשוב מחשבות כאלו.

מקסים 45

Well-known member
כאשר מישהו עושה תאונה ומישהו לא מסייע לו, הראשון יעמוד לדין על אשמתו בתאונה והשני יעמוד לדין על אי-סיוע. בשום מצב השני לא יעמוד לדין על כך שנסע במהירות מופרזת או עבר ברמזור אדום (סתם דוגמאות כמובן) אם זה מה שהראשון עשה וגרם בכך לתאונה. כלומר הדוגמה שלך מלמדת בדיוק את ההיפך ממה שאת מבקשת ללמוד כאן.
אין מקום להשוןאה בן תאונת דרכים ללא כוונה, ובין אי מניעה פגיעה בכוונה

Harrington

Well-known member
מנהל
מסכים לחלוטין, לא אני הבאתי את הדוגמה.
ועדיין השאלה המקורית נותרה בעינה. האם נכון אוטומטית להאשים את מי שנכח ולא מנע באותו פשע חמור שמישהו אחר ביצע, או שיש לבחון כל מקרה (כל אדם) לגופו (למשל תוך התייחסות לאדם שלא דיווח בגלל פחד וכו').

נעימה 5

Active member
נערה לא תזמין לעולם נוכחות של 20 אפילו חמיש
מסכים לחלוטין, לא אני הבאתי את הדוגמה.
ועדיין השאלה המקורית נותרה בעינה. האם נכון אוטומטית להאשים את מי שנכח ולא מנע באותו פשע חמור שמישהו אחר ביצע, או שיש לבחון כל מקרה (כל אדם) לגופו (למשל תוך התייחסות לאדם שלא דיווח בגלל פחד וכו').
איזה פחד ?? מאיפה המצאת פחד?? להסתכל לצלם לא פחדו?? לא משהוא אחר ביצע גם הם בצעו פשע,חמור ביותר אי מניעתפשע,,זו עשית פשע,
שני פשעים ,,לא להגיש עזרה לנאנסת,,לצפות,, לצלם,, לחגוג על המאורע,,בושה וחרפה כמוה כאינוס

נערך לאחרונה ב:

נעימה 5

Active member
אני לא דיברתי על תאונת הדרכים,,אתה משמיט דברים,,דיברתי על תאונת דרכים ,עזיבת הנפגע לברוח ולא להגיש לו עזרה או לא לדווח
שיקבלו עזרה,,
התמקדתי באי נתינת עזרה ,לשני המקרים,,ואת זה השמטת,

אלפיני

Well-known member
דינם כדין האנסים בפועל
שהצדק יעשה,
זה לא עובד כך. לראיה מקרה רצח רבין. יגאל עמיר ומרגלית הר שפי לא קבלו את אותו עונש . הוא הורשע ברצח, היא באי מניעה. החוק ומשפט יוצרים קשר בין רמת המעורבות בכל מעשה פלילי שהו לחומרת הענישה. וטוב שכך.

עם כל הצער שבמקרה באילת, מעורבות פעילה חמורה הרבה יותר מאי מניעה.

נעימה 5

Active member
זה לא עובד כך. לראיה מקרה רצח רבין. יגאל עמיר ומרגלית הר שפי לא קבלו את אותו עונש . הוא הורשע ברצח, היא באי מניעה. החוק ומשפט יוצרים קשר בין רמת המעורבות לחומרת הענישה. וטוב שכך.

עם כל הצער שבמקרה באילת, מעורבות פעילה חמורה הרבה יותר מאי מניעה.
היא לא שהתה בעת האירוע במקום, וחוץ מזה היא לא ידעה שהוא מתכון ברצינות,, לפעמים פולטים מילים ללא כונה, לא יכלה לדעת שהוא רציני ואכן ירצח

Harrington

Well-known member
מנהל
נערה לא תזמין לעולם נוכחות של 20 אפילו חמיש
אולי כן. אולי לא. אינני יודע. השערה זו (וזאת השערה כל עוד לא נדע פרטים נוספים) לא מספקת כדי להתיימר לדעת מה היה שם מבלי שנשמע פרטים מוסמכים נוספים.

איזה פחד ?? מאיפה המצאת פחד??
לא המצאתי. נתתי דוגמה אפשרית. אין לי שמץ של מושג אם היא נכונה לכאן אם לאו. היא נלמדת אגב ממקרים דומים שקרו בעבר.

להסתכל לצלם לא פחדו??
מזה לא באמת ניתן ללמוד משהו. ראשית יתכן שהיו כאלה שפחדו ודווקא לא צילמו. שנית לא דומה צילום לפעילות אקטיבית נגד פושעים שמבצעים עבירה.

אלפיני

Well-known member
היא לא שהתה בעת האירוע במקום, וחוץ מזה היא לא ידעה שהוא מתכון ברצינות,, לפעמים פולטים מילים ללא כונה, לא יכלה לדעת שהוא רציני ואכן ירצח
אז למעשה את מנסה לבצע סנגוריה על מערבותה של מרגלית הר שפי.
או קי. במקרה זה היו עוד מעורבים: אחיו חגי עמיר שהואשם בקשירת קשר והחזקת נשק
ודרור עדני שהואשם גם הוא בקשירת קשר. שניהם הרי בסופו של דבר קיבלו עונשי מאסר פחותים מיגאל עמיר , והראיות לגביהם היו מוצקות בהרבה משל מרגלית הר שפי.

שוב , הנקודה היא שהעונש ניתן בהתאם לרמת המעורבות ומבחינה זו הוא צריך להיות עקבי בין אם מדובר פליליים במקרה של רצח , אונס, או כל מעשה פלילי אחר.

Harrington

Well-known member
מנהל
הרינגטון הישר באדם. אבל מעניין אותי לדעת מהיכן נובע ההגיון המעוות שלו ? האם חינוך מהבית ? האם תאונה פגעה ביכולות הקוגניטיביות שלו ?
נערה בת 16 תזמין בין 10 ל 30 גברים לשכב איתה ? אני חושב שראשית מעשה יש לכלוא אנשים שמסוגלים לחשוב מחשבות כאלו.
הרעיון מאחורי דברי נורא פשוט: כרגע כל מה שיש לנו זה רסיסי מידע וחצאי סיפורים. אין לנו, לאף אחד מאיתנו, שמץ של מושג ירוק מה קרה שם בדיוק. אז אפשר לנהל דיונים שלמים על סמך (חוסר) המידע שברשותנו, ואפשר להיות מעט יותר רציניים ולהמתין עם כל הדיונים האלו עד שיהיה לנו יותר מידע.

עד אז, אפשר להעלות השערות מכאן עד להודעה חדשה. חלקן יכולות להתברר כנכונות. חלקן ודאי תתבררנה כחסרות בסיס. אנחנו פשוט לא יודעים. לדעתך לא יתכן שנערה תזמין X בחורים. שוין. יכול לגמרי להיות שאתה צודק. יכול גם להיות שאתה לא צודק. יכול גם להיות שבכלל לא היו מעורבים 10 גברים. אני לא יודע. אלא אם כן אתה מעורב בחקירה ו/או באונס עצמו, גם אתה לא יודע.

זה כל מה שאני טוען.
פשוט, לא?

משתפרת1

Well-known member
דינם כדין האנסים בפועל
שהצדק יעשה,
אי מניעת פשע- האנשים יישפטו וייענשו. האנסים עצמם יענשו קשה יותר. גם בין אלה ש"רק" צפו סביר שאלה שצילמו יישפטו בחומרה רבה יותר מאלר שהסתפקו בצפיה.

מלאכת מחשבת1

Well-known member
הרעיון מאחורי דברי נורא פשוט: כרגע כל מה שיש לנו זה רסיסי מידע וחצאי סיפורים. אין לנו, לאף אחד מאיתנו, שמץ של מושג ירוק מה קרה שם בדיוק. אז אפשר לנהל דיונים שלמים על סמך (חוסר) המידע שברשותנו, ואפשר להיות מעט יותר רציניים ולהמתין עם כל הדיונים האלו עד שיהיה לנו יותר מידע.

עד אז, אפשר להעלות השערות מכאן עד להודעה חדשה. חלקן יכולות להתברר כנכונות. חלקן ודאי תתבררנה כחסרות בסיס. אנחנו פשוט לא יודעים. לדעתך לא יתכן שנערה תזמין X בחורים. שוין. יכול לגמרי להיות שאתה צודק. יכול גם להיות שאתה לא צודק. יכול גם להיות שבכלל לא היו מעורבים 10 גברים. אני לא יודע. אלא אם כן אתה מעורב בחקירה ו/או באונס עצמו, גם אתה לא יודע.

זה כל מה שאני טוען.
פשוט, לא?
" למשל מחשבה שכלל לא מדובר בפשע (למשל אם הנערה אכן הזמינה את הגברים). "
מר הרינגטון היקר. [בלשון סגי נהור כמובן]
אם היית כותב : "סליחה הגזמתי".
זה היה נשמע שבן אדם רגיל כתב משהו ובלהט הכתיבה הגזים.
אבל אצלך , אין דבר כזה טעיתי, הגזמתי......
מישהי כתבה שאתה "כותב יפה". ה"כתיבה היפה" שלך היא אסון מהלך !!. ואתה עוד מתלונן שאני משמיץ אותך.
אתה הרבה יותר גרוע ממה שאני כותב , ובשיא העדינות.
לסיכום :
לא מדובר כאן בכלל מה קרה באירוע באילת.
המחשבה המעוותת שלך שנערה בת 16 תזמין 30 גברים שיזיינו אותה מרצונה , נובעת ממוח מעוות, מחינוך לקוי, ואולי מבעיות שדורשות טיפול מיוחד.
כל ההסברים שלך הם כאלם פאדי.
פשוט לא ?

Harrington

Well-known member
מנהל
מר הרינגטון היקר. [בלשון סגי נהור כמובן]
אם היית כותב : "סליחה הגזמתי".
נא להעביר (עם ההמשך כמובן) לפורום 'חלוקת ציונים לכותבים אחרים'.

לי אין מה להוסיף על מה שכתבתי כבר כמה וכמה פעמים. התעקשותך לעוות ולסלף את דברי עד לבלי היכר ראויה לציון (אבל אנחנו לא בפורום הנכון לשם כך, לפחות אני לא), אבל לא תשנה את דברי. אז הסברתי פעם, הסברתי פעמיים, אם אני זוכר נכון אפילו טרחתי והסברתי שלוש פעמים. נדמה לי שזה מספיק. מכאן יחליט כל קורא מה 'עושה לו את זה' יותר, הדברים שבאמת כתבתי או הסילופים שאתה מבקש ללמוד מהם. בין כך ובין כך, מי שעד עכשיו לא הבין, אני כנראה כבר לא אוכל לשכנעו.

מלאכת מחשבת1

Well-known member
לי אין מה להוסיף על מה שכתבתי כבר כמה וכמה פעמים. התעקשותך לעוות ולסלף את דברי עד לבלי היכר ראויה לציון .
מכאן יחליט כל קורא מה 'עושה לו את זה' יותר, הדברים שבאמת כתבתי [זה מה שכתבת - למשל אם הנערה אכן הזמינה את הגברים] או הסילופים שאתה מבקש ללמוד מהם. [זה "הסילוף שלי :) - למשל אם הנערה אכן הזמינה את הגברים].
חמוד שלי, אתה יכול לחזור עוד עשר פעמים על המנטרות שלך כמו , "איך זה קשור לנושא", או "דבריי הוצאו מהקשרם" או "דברי סולפו" ו "לא לזה התכוונתי".
אני מביא ציטוט שלך, לא תרגום, או אינטרפטציה. ציטוט. אתה מבין את המשמעות של המילה הזו בעברית ? אם לא, הגיע הזמן שתלמד.

הציטוט : למשל מחשבה שכלל לא מדובר בפשע (למשל אם הנערה אכן הזמינה את הגברים).

Harrington

Well-known member
מנהל
מקווה שתסלח לי שלא קראתי מעבר לכאן. ההתחלה בתוספת ראיית ההדגשות, מלמדת שאין שם הרבה שיעניין אותי.
אם וכאשר תרצה לדון בנושא באופן ענייני ובוגר, עדכנני. עד אז, המשך לעוות ולסלף כאוות נפשך אם קשה לך בלי זה. אבל תצטרך להמשיך לשחק בלעדי, עמך הסליחה.

למעלה