דירוג הפורום: מקומות 23-25

Rapgamer

Well-known member
לפני שנתחיל- חזרה לסיבוב הקודם. אני ער למחאות שהופיעו בעקבות הדירוג של ג'יילן בראון ומאמין בממשלה רחבה ובפשרות. לא מתאים לי עכשיו חסימת כבישים ואיומי סרבנות.
אז האמת היא שמשהו בgut feeling גם לא לגמרי הסתדר לי עם הדירוג הזה של בראון, היה לי קשה להכריע אז הלכתי עם מספרים ולא בדיוק עם הבטן. לסיכומו של דבר אני מושך בחזרה את הדירוג של בראון ואשים כאן את מקומות 26-23 שלי המתוקנים.

26 (סיבוב קודם). סאבוניס- שווה טופ 20 על סמך העונה הרגילה אלא שבפלייאוף די אכזב. גולדן אמרו- נהפוך אותך מפליימייקר לסקורר, הוא לא הצליח להעניש את לוני בעקביות. אני חושב שהוא בכל זאת הfocal point של הקינגס, טיפה יותר מאשר פוקס. יש מצב שהם שווים עוד 2-3 מקומות, עונה נוספת של יתרון ביתיות תעזור להם לבסס את המעמד.

25. ג'ארן ג'קסון- טל יכול לנשום לרווחה. דיברנו עליו המון, שני אלמנטים שמשכו אותו אצלי עד לכאן היו: 1. תחושה שאני מעדיף אותו על פני סאבוניס. 2. הדימיון המסוים לאדבאיו שעוד לא נמצא אצלי על הכוונת.
טריפל J שחקן הגנה מהטופ, שחקן התקפה שמסוגל לקלוע בהרבה דרכים ונותן גמישות בסגל גם מבחינת עמדה (בPF/C) וגם מבחינת איזור המחיה שלו על המגרש שמשתנה בהתאם לסגל שסביבו.

24. ג'יילן בראון- אמרנו פשרה נכון? כתבתי עליו בסיבוב הקודם, הקושי שלו בכדרור ומסירה מעלים אצלי חששות ממשיים לגבי היכולת שלו להוביל התקפה וכאמור המספרים המתקדמים לא מחמיאים לו. דוקא הדיון על הליבורטון שכנע אותי שסאבוניס וטריפל J לא הוכיחו את עצמם מספיק כדי להרוויח את המקום מעליו, הבא בתור דוקא כן.

23. הולידיי- אכזב בפלייאוף לא רק מבחינת המספרים ויכולת הסקורינג אלא גם במה שאמור להיות הלחם והחמאה שלו- הגנת הפרימטר. לא מנע מבאטלר להיראות כמו הבן האובד של MJ. ובכל זאת הפלייאוף החלש הזה לא מבטל את ההיסטוריה שהוא שחקן שכן מתעלה במעמדים גדולים. העונה הרגילה שלו הייתה אולי הטובה בקריירה. הוא סקורר פחות איכותי מג'יילן אבל משפיע על המשחק ביותר דרכים ממנו, גם הchampionship pedigree שלו מוסיף עוד כמה נקודות.

fatnoam

Active member
25. קיירי אירוינג - כן הנה הוא בא. קיירי אירוינג מכונת כדורסל שיכולה לנצח משחקים ובעיקר מתפקד הכי טוב שיש ככוכב שני. הגרביטציה שלו והסקורינג שלו משנים משחק בכל שניה שהוא על הפרקט. הזמינות בעייתית ובכלל אושיה לא פשוטה בחדר ההלבשה. אבל, הוא הרבה הרבה יותר טוב מהארדן, ולעניות דעתי הרבה פחות רעיל. הענשתם אותו ב-30 מקומות, או מחוץ ל-50, הכל סבבה, כל אחד מותח את הגבול במקום אחר.

24. ג׳רו הולידיי - במקרה או לא, בדיוק כאן נופל ההיפך הגמור מקיירי. הוא לקח צעד אחורה, התקפית, ובכלל נראה בדעיכה יחסית. אבל, תמיד נשאר הבחור הכי טוב בחדר ההלבשה, כוכב שעובד קשה. אם קיירי והארדן נענשים על האופי, הוא מרוויח כמה מקומות, בדומה לדריימונד.

23. ברנדון אינגראם - שחקן מצויין וטכני, עם אורך שמאפשר לו להתפנות למבטי דוראנט כאלה. הוא אתלטי ומסיים מאוד טוב. קשה מאוד לשמור אותו. אני חושב שיש בעיה איתו בהגנה, הוא לא מספיק טוב התקפית בשביל לחפף שם, שחקן שיש לו את כל הנתונים להיות 2way. השאלה היא אם הוא יפתח את המשחק שלו ולהוסיף מימד התקפי או הגנתי בכל שנה, ילך לכיוון הפול ג׳ורג׳. אם לא זה יותר נראה כמו כרמלו לעניים, וזה די מאכזב. בכל מקרה, אני חושב שיהיו ניצוצות לא ממש חיוביים עם ציון כשיחזור לשחק. שנה מאתגרת לפניו.

Rapgamer

Well-known member
וואו שכחתי שקיירי עדיין במשחק אצלך... לדעתי הוא מחוץ לטופ 25 אפילו on his best behaviour. דאלאס עשו פאניק טרייד כדי להביא אותו ככוכב שני כמו שאתה אוהב, הקבוצה רק הלכה אחורה. גם בברוקלין הוא לא הביא את האימפקט הרצוי, על התקופה בבוסטון אין בכלל מה לדבר.

יתר השמות דומים אצלנו, אם כי אני מבין שאתה מושך הלאה את סאבוניס+פוקס שסך הכל לא עשו שום דבר רציני בקריירה. וגם את הליבורטון אם אינני טועה שעשה ממש כלום.

fatnoam

Active member
וואו שכחתי שקיירי עדיין במשחק אצלך... לדעתי הוא מחוץ לטופ 25 אפילו on his best behaviour. דאלאס עשו פאניק טרייד כדי להביא אותו ככוכב שני כמו שאתה אוהב, הקבוצה רק הלכה אחורה. גם בברוקלין הוא לא הביא את האימפקט הרצוי, על התקופה בבוסטון אין בכלל מה לדבר.

יתר השמות דומים אצלנו, אם כי אני מבין שאתה מושך הלאה את סאבוניס+פוקס שסך הכל לא עשו שום דבר רציני בקריירה. וגם את הליבורטון אם אינני טועה שעשה ממש כלום.
כן שלושתם ממשיכים, בשישיה הבאה.

Krit123

Well-known member
עם הסברים קצרים ושינוי קל מהסיבוב הקודם

26. הליבורטון
אז כאמור אני מעריך מאוד מה שעשה באינדי העונה. צריך להתחדד בהגנה וההישגים יגיעו מעצמם.

25. ברנדון אינגרם
אז הטיעון שדחק את אינגרם אחורה בדירוג לעומת השנה שעברה עומד על כנו, פשוט לא ברור לי למה הענקתי פה את האדג' להאלי במקור. אז אינגרם קופץ מיקום אחד ואולי יתקדם בהמשך.

24. ג'רו הולידיי
אהבתי את הדברים שלכם. הוא מרגיש כמו האופציה שלישית הכי טובה שאפשר לבקש וזו לא מחמאה כוזבת, המון כוכבים מסוגלים לחרבן סיטואציות כאלו על אגו ואי התאמה. מהווה אופציה שנייה סולידית אך יש לו את החסרונות שלו. קצת קשה להעביר עליו ביקורת כי הוא הכי נעים הליכות שיש ופלוס ענק בחדר הלבשה, כולם בעדו.

23. באם אדביו
המעלות שלו ידועות לכל אך אני תוהה אם הייתי תופס ממנו שחקן טופ 20 מחוץ לחממה של ההיט והתשובה בדרך כלל שלילית.

Rapgamer

Well-known member
הדירוג שלנו באמת דומה כשההבדל העיקרי שאני נותן יותר קרדיט ממך לשחקנים באוריינטציה הגנתית (סמארט, ארון גורדון, ג'ארן ג'קסון, באם).

וואלה אני חושב שאדבאיו מצוין, סומך עליו בכל קבוצה למען האמת. אתה חושב שפוקס נגיד יותר אמין ממנו והעונה האחרונה לא הייתה איזה outlier לטובה? גארד קטן, לא יציב מחוץ לקשת, לא שומר במיוחד... אני פחות sold מכם.

מבסוט על זה ששנינו הכנסנו את ברנסון לטופ 22. שחקן שקל to underrate אבל כנראה ראינו דברים דומים.

Krit123

Well-known member
כן עד שלא נראה שינוי חוק/שיפוט כלשהו אני נותן את האדג' לשחקני התקפה. לפני שנתיים ניסו להתמקד בעבירות וזנחו בהמשך, בפתיחת העונה שעברה התפקסו על צעדים ומשיכה, התמסמס כמעט לחלוטין בהמשך.

אני לחלוטין מאמין שבאם שייך לאזור בכל מצב צבירה, פשוט יש ספקות שנוגעות לקידום שלו מעבר לכך. כאילו הוא באנקר בטיר הנוכחי.

מאוד התרשמתי מפוקס, הסייז שלו סבבה לגמרי, בטח בהינתן האתלטיות. הוא דווקא חזר לשמור, בעונת הסופמור זינק בהגנה אישית ומאז זנח את הצד ההוא עד לעונה החולפת. מרגיש שהוא משתפר תוך כדי תנועה בתור מוסר ופליימייקר, עלה חצי לבל בהשוואה לגרסאות קודמות. הייתי מוסיף צדדים באופי שפחות נחשפנו אליהם, הוא קשוח ו-ווינר ממה שהיה נדמה.

Rapgamer

Well-known member
גם בתוך העולם של שחקני התקפה, אני מתפלא שאתם מעדיפים את פוקס על אינגרם למשל.
המספרים נורא דומים אלא שאינגרם קלעי שלשות טוב ממנו ועם יתרון משמעותי של סייז על כל המשתמע מכך. החסרונות העיקריים של אינגרם- מחסור בהישגיות וכשירות לא משהו, תקפים גם לגבי פוקס.

וואלה לא אתפלא בכלל אם בעונה הבאה האחוזים של פוקס יתיישרו חזרה לממוצעי קריירה והוא ימצא את עצמו מדורג בthirties.

Krit123

Well-known member
למרות שאינגרם כנראה עוקף אצלי את פוקס להוציא כשירות, אני לא מסכים עם התיאור שלך. אני מחזיק ממנו two way guard, הצליח אפילו להתרוצץ אחרי סטף. סחבו בסדרה בין השאר כי היה לו אוויר לרדוף אחריו, אפשר הפחתה בדקות של מיצ'ל בהדרגה.

האחוזים יכולים לרדת ועדיין תהיה לו יעילות יפה בתוך הקשת לגארד. אני לא אומר שהוא יזכה שוב בתואר שחקן הקלאץ' או משהו, רק שאני כן קונה את השיפור באזור המיד ריינג'.
כמו שציינתי לגבי הליבורטון, מאוד אוהב את השילוב של היכולת להתנהל/להאיץ את קצב המשחק למקסימום ובאותה הנשימה לייצר בקלאץ' בקצב איטי. סוג של נשק ייחודי שווקא אין להמון פליימייקרים.

Rapgamer

Well-known member
כן אנחנו חלוקים לגבי two way guard. הוא לא חור אבל לטעמי מתחת לממוצע.
האחוזים בתוך הקשת טובים אבל היעילות אוברול מתחת לממוצע, הוא היה על true shooting של 55% בשנים האחרונות כאשר זו הנוכחית עונת קריירה שנשקה ל60%. לכן אני חושב שאם הוא יתיישר לממוצע שלו זה כן משמעותי.

בסך הכל עונת הקריירה שלו הייתה דומה לאינגרם, עונות קודמות היו פחות טובות בבירור מאינגרם ולכן אני לא רואה מקום לתת לפוקס את האדג'.

Krit123

Well-known member
את הדיון מהכיוון של אינגרם אין לי איך להרחיב, כנראה לקחתי ממנו ללב או משהו. אני לא מנסה לתפוס שחקנים בקטנות על פציעות קלות שהצטברו, המוטיב אצלי בכשירות/זמינות הוא קושי עם תחושה ששחקן מוביל לא נמצא שם בזמן שהקבוצה שלו צריכה אותו, ככה שפספוס של 62 משחקים בשנתיים, בעיקר בזו האחרונה שהסתכמה בכישלון יצא צורב מדי. לכן אגב פרגנתי ללאבין וסאבוניס כמה מקומות אקסטרה בגלל שעלו פצועים.

לגבי ירידה אפשרית ביעילות, לא חושב שהיא תפחית דרמטית מההשפעה של פוקס. יש כל מיני סקוררים שמתבייתים באזור המיד ריינג' ורידה ביעילות באמת תפגם באיכות הפליימייקינג ותאפשר להכיל אותם, מכיוון שהשמירות הכפולות נוגעות בעיקר לאיום הסקורינג. לפוקס יש את היכולת להפעיל לחץ על הטבעת בין כה וכה, בטח במעבר (הצליחו לתרגם לפלייאוף) והשיפור שלו בתור מוסר מרגיש לי כנה.
בקיצור ב55% הוא עדיין מרגיש לי טופ 30, בהנחה שהוא ממשיך לשמור. בינתיים, לאחר עונה היסטרית בקלאץ' ותחושה שדווקא סאבוניס היה זה שמנע מהם הישג מול הווריורס, הוא ממשיך אצלי בכיף. לא יודע איך נועם יסדר את הדואו, כן הופתעתי שאצלך סאבוניס קיבל את הבכורה.

fatnoam

Active member
כן אנחנו חלוקים לגבי two way guard. הוא לא חור אבל לטעמי מתחת לממוצע.
האחוזים בתוך הקשת טובים אבל היעילות אוברול מתחת לממוצע, הוא היה על true shooting של 55% בשנים האחרונות כאשר זו הנוכחית עונת קריירה שנשקה ל60%. לכן אני חושב שאם הוא יתיישר לממוצע שלו זה כן משמעותי.

בסך הכל עונת הקריירה שלו הייתה דומה לאינגרם, עונות קודמות היו פחות טובות בבירור מאינגרם ולכן אני לא רואה מקום לתת לפוקס את האדג'.
חולק על שניכם, ואני גם דירגתי את פוקס הרבה יותר גבוה מכם.
הוא היה שחקן הקלאץ׳ הכי טוב העונה בליגה, הוא הנהיג כמו שצריך וממש לקח את הקבוצה על הגב, כל הדברים שלא ראינו מאינגראם (את המנהיגות שם נטל דווקא משולם).

כאילו תרבות ו-ווינריות חייבות לקבל משקל ופוקס סופר חיובי בדברים האלה, ה-raw talent של אינגראם, גם אם גדול משל פוקס (לא בטוח) לדעתי ממש לא מפצה על זה.

Rapgamer

Well-known member
תגובה לשניכם-

טל- אתה מדבר הרבה על הפליימייקינג של פוקס, אני דוקא חושב שהשינוי העיקרי בהתקפה של סקראמנטו זה שסאבוניס הפך לפליימייקר הראשי מההיי פוסט. הוא גם מוביל את הקבוצה באסיסיטם למשחק.
כנראה שפוקס היה מדורג אצלי יותר גבוה אם הם היו עוברים את הווריורס אבל הוא גם נחלש בחצי השני של הסדרה (פציעה? אחריות מוגברת בשמירה על סטף?).

נועם- קצת נסחפת עם תרבות של ווינריות... פוקס הגיע לפלייאוף עונה אחת בקריירה מתוך 6 ומעולם לא עבר סיבוב. דוגמאות לשחקנים שניצחו יותר ממנו בשנים האחרונות- טאונס, טריי יאנג, דרוזן ולאבין. אפרופו תואר הקלאץ' גם דרוזן היה סנסציוני בקלאץ' בעונת 21-22 אבל מפה ועד להכתיר אותו כמנהיג או ווינר יוצא דופן המרחק גדול.

Krit123

Well-known member
אכן היה השינוי הכי בולט, אמנם למרות שסאבוניס מוסר יותר טוב, פוקס פליימייקר עדיף ממנו בשילוב של עונה רגילה/פלייאוף מבחינתי.
בחצי השני של הסדרה הפציעה די דפקה אותו, איבד שם כדורים על פארש, נטו כתוצאה מאחיזה. הם עדיין היו מרחק איזה signature game אחד של סאבוניס מלעבור אותם, ובכל זאת מדובר על האלופה, לא הודחו מול דאלאס או ממפיס.

ונועם אני מסכים עם יובל שקצת הגזמת, סופר סקרן כמה דירגת אותו גבוה ממני.
פוקס תמיד היה תחרותי, עוד בזמנו הוא סימן את לונזו במכללות ונתן לו בראש במפגש הישיר, פרשנים כמו סימונס חשבו שהוא היה צריך להיבחר לפניו בין השאר בגלל האופי וכו'. נכון, השנה הוא הוכיח ווינריות וקשיחות, רק שאין לו מספיק טראק רקורד. לזכותו יאמר שהקינגס היו עלובים גם לפניו, חרא של פרנצ'ייז. השינוי של אחרי דיבאץ חלחל לאט וההגעה של מייק בראון/חלק מהצוות המסייע (מונק, הורטר) מאוד עזרה.
צריך לומר שגם אינגרם היה טוב בקלאץ' העונה, פשוט פספס כמעט חצי ממנה. אינגרם ידע לקחת על עצמו יפה מאוד מול פיניקס (בזמן שמשולם נעללם) והיה אשכרה הירואי במשחקי הפלייאין שקדמו לסדרה. הוא לא אנטי מנהיג או משהו, אולי קצת פחות קשוח מפוקס.

fatnoam

Active member
אכן היה השינוי הכי בולט, אמנם למרות שסאבוניס מוסר יותר טוב, פוקס פליימייקר עדיף ממנו בשילוב של עונה רגילה/פלייאוף מבחינתי.
בחצי השני של הסדרה הפציעה די דפקה אותו, איבד שם כדורים על פארש, נטו כתוצאה מאחיזה. הם עדיין היו מרחק איזה signature game אחד של סאבוניס מלעבור אותם, ובכל זאת מדובר על האלופה, לא הודחו מול דאלאס או ממפיס.

ונועם אני מסכים עם יובל שקצת הגזמת, סופר סקרן כמה דירגת אותו גבוה ממני.
פוקס תמיד היה תחרותי, עוד בזמנו הוא סימן את לונזו במכללות ונתן לו בראש במפגש הישיר, פרשנים כמו סימונס חשבו שהוא היה צריך להיבחר לפניו בין השאר בגלל האופי וכו'. נכון, השנה הוא הוכיח ווינריות וקשיחות, רק שאין לו מספיק טראק רקורד. לזכותו יאמר שהקינגס היו עלובים גם לפניו, חרא של פרנצ'ייז. השינוי של אחרי דיבאץ חלחל לאט וההגעה של מייק בראון/חלק מהצוות המסייע (מונק, הורטר) מאוד עזרה.
צריך לומר שגם אינגרם היה טוב בקלאץ' העונה, פשוט פספס כמעט חצי ממנה. אינגרם ידע לקחת על עצמו יפה מאוד מול פיניקס (בזמן שמשולם נעללם) והיה אשכרה הירואי במשחקי הפלייאין שקדמו לסדרה. הוא לא אנטי מנהיג או משהו, אולי קצת פחות קשוח מפוקס.
לדעתי עונה הישגית של סקרמנטו, עשו פלייאוף אחרי איזה מאה שנה, ועוד עם ביתיות בזמן שכוכבים גדולים כמו לברון, איידי, לוקה, דיים, sga ועוד נאלצו להילחם בפלייאין או אפילו לא להגיע אליו. לדעתי לא לתת קרדיט על זה, כאשר רוב העונה הוא אשכרה מנצח להם משחקים בקלאץ׳, לא פעם ולא פעמיים - זה אנדררייטינג.

סבבה אז הפסידו ב-6 (או 7?) לאלופה היוצאת בסיבוב הראשון, שעדיין מציגה את סטף האגדי בפריים.

בעיני הוא שיחק אותה השנה, ואני מדרג אותו בקלות בטופ 20.

Rapgamer

Well-known member
טל- לדעתי קצת מחמיר לומר שסאבוניס לא פליימייקר בפלייאוף על סמך הסדרה הבודדת במצ'אפ הקשה מול הווריורס. מבין שהוא שילם מחיר בדירוג על הסדרה החלשה שלו אבל לא הייתי גוזר משם על יכולת הפליימייקינג שלו בתור שחקן.

נועם- מודה שקשה לי למצוא אצלך עקביות. אתה נותן כל כך הרבה קרדיט לפוקס וסאבוניס שהובילו את הקבוצה בכוחות משותפים ל48 ניצחונות, בזמן שג'יילן ברנסון שעשה דבר מאוד דומה בניקס (ואפילו עבר סיבוב) מודח אצלך 30.

סקאמנטו לא עשו פלייאוף 100 שנה, ה5 האחרונות מתוכן עם פוקס כשחקן מוביל, בין השאר מכיוון שהוא לא היה טוב מספיק. אתה השתכנעת שהוא שחקן שונה כל כך דרמטית ממה שהיה בשנים קודמות?

כן, פוקס שיחק אותה השנה, אבל הדירוג הוא לא רק על השנה. וגם אם הוא היה כזה, קשה להסביר איך ברנסון 30 ופוקס בתוך ה20 (עוד נראה כמה עמוק בפנים).

fatnoam

Active member
מסכים עם הדירוג של באם טל הוא על הגריל גם אצלי, בטח אם דירגת את סבוניס וטריפל ג׳יי כזה גבוה

למעלה