דלתות בחיים

Mנטה

New member
דלתות בחיים

ונתחיל מאליס: There were doors all round the hall, but they were all locked; and when Alice had been all the way down one side and up the other, trying every door, she walked sadly down the middle, wondering how she was ever to get out again. עד שמישהו יתן את התרגום בעברית, נסו בכל זאת להתאמץ. בסוף הנפילה שלה, הגיעה אליס לחדר שכולו דלתות וכולן נעולות. היא בדקה אחת אחת, והן באמת כולן היו נעולות. ואז היא הלכה בעצב למרכז החדר ותהתה איך היא תצא מהחדר הזה איי פעם. אתמול היתי בהרצאה על coaching והמרצה דיבר על כך שבשלב ראשון אדם צריך לדעת מה הוא רוצה. מהחיים, מעצמו, מבן הזוג וכו'. כשהקשיתי והתווכחתי על כך שאדם לא תמיד יודע מה הוא רוצה (איזה מקצוע הוא יבחר וכו') המרצה אמר: מוכנות ופתיחות. אדם צריך להיות מוכן להיפתח לכל האפשרויות ומתוכן לבחור. להיפתח ! חשבתי על זה שאנשים שאני מכירה שתקועים עם שאלה מהסוג של "מה אני רוצה" נוטים לנפנף חלק גדול מהאפשרויות בטרם בדקו אותן בכלל, פשוט משום שזה "לא ריאלי" או "לא מתאים" או "סתם עבודה קשה". מי שמכיר את אליס, יודע שבסוף כדי לצאת מהחדר ההוא היא היתה צריכה לשנות צורה ולצאת מדלת בגודל של עכבר. אולי הבעיה של חלקינו היא לשנות צורה ולגדול לגודל של ענק ואז לצאת בדלת שבאמת מתאימה לנו, לצאת גדולים.
(מוקדש למטית).

שוKולד

New member
התרגום

"באולם היו דלתות סביב סביב, אבל כולן היו נעולות; ולאחר שאליס ניסתה כל דלת, עוברת לכל אורך צדו האחד וחוזרת לכל אורך צידו האחר, צעדה עצובה באמצע, תוהה בלבה איך תצא משם אי פעם."

שוKולד

New member
ולתשובה

זה כל כך נכון, אנחנו יכולים לעבור אלף פעם מול אותה דלת, ועד שלא נלמד להביט בה בדרך אחרת, לא נוכל לעבור בה. או, שאנחנו יכולים מיליון פעם לנסות להסביר לבוס שלנו, לבן/ת זוג שלנו, להורים שלנו וכו' משהו שהוא מאד פשוט, מהותי, חשוב, לא משנה מה עבורנו. עד שלא נלמד להעביר להם את המסר בדרך המתאימה להם (ללבוש את הצורה שתאפשר לנו לעבור בדלת שלהם), אנחנו נמשיך להתקל בחומות, דלתות סגורות, פנים חתומות וקשיים.

beagle

New member
וכמה זה קשה...

כי עד שלא נהיה בגודל של עכבר, או בגודל של ענק, לא נראה בכלל שזו דלת... ואם כבר מדברים על זה, חלק ענקי מהחוכמה זה לדעת שהדלת פתוחה, ולבחור לא לעבור דרכה. אהה (ביגל שמרגישה מוזר לדבר במטפורות על משהו שהיא לא מבינה בו בכלל. מרגישה כמו פסיכולוגית בגרוש. אמרתי בכלל משהו שהוא לא ברור מאליו? תשתקי, ביגל
)

Mנטה

New member
דוקא לי זה לא היה מובן מאליו

ונכון, חלק ענק מהמאמץ זה לבחור באיזה דלת כן לעבור ובאיזה דלת לא לעבור. ולא פלא ששכחתי להגיד את זה, אני בדרך כלל לא בוחרת נכון

שוKולד

New member
זה נכון גם שצריך להיות בגודל המתאים

כדי לראות את הדלת, אבל לפעמים, צריך פשוט להאמין שהיא שם. גם כשלא רואים אותה.

למעלה