דלת כניסה והנמכה למזגן

עירית32

New member
דלת כניסה והנמכה למזגן

אני רוצה להגדיל את דלת הכניסה, ביחס לסטנדרט הקבלן. צריכה למסור מידות מפתח לאדריכל. ברב בריח נאמר לי שעל רוחב בניה של 120 מומלץ גובה 240. גובה הקומה 280 ואני צריכה להכניס שם הנמכת גבס לטובת מיני מרכזי. כמה גובה אני צריכה להשאיר? בערך 50 ס"מ? האם במפתח של 120 על 220 הדלת תראה לא "גוצית" מידי?

שאלה נוספת, מאחר ומחירי הקבלן גבוהים בהרבה ממחירי השוק ישנם דברים שנבצע לאחר טופס 4, למשל הכנסת המנועים לחלונות החשמליים. האם תהיה לנו בעיה בקבלת טופס 4?
תודה

גלמיש1

New member
גוצית? מה זה , היכל התרבות?

אנחנו לא רואים מפה את גודל הבית - אולי זה בית ענק ואז הדלת תרגיש קטנה....
לבית 'רגיל' זו דלת גדולה בהחלט.
לשם רפרנס, הדלת בבית שלי היא 100X215 והיא נוחה מאד. נכון שאין לה את אפקט הוואו והגימוד של דלת ענקית....

עירית32

New member
גוצית

הכוונה ליחס בין הרוחב לגובה..
אני לא מחפשת בכלל שום וואו, אבל הדלת הסטנדרטית מרגישה צרה... הבית גדול, כ200 מ"ר בשני מפלסים, אך המבואה לא ענקית (230 ס"מ, מתוכם במבואה הפנימית 60 ס"מ מיועדים לארון). כותבת ממחשב שאין לי עליו את התוכניות....
בכל אופן, המידות שציינתי הן למפתח בנייה לא הדלת עצמה - הכוונה שתהיה דלת ברוחב 108 ס"מ. השאלה אם גובה 214 על רוחב 108 (הדלת עצמה) הן בפרופורציה נעימה?
מה שחשוב לי זה אם אשאיר 60 ס"מ זה יספיק להנמכה עבור המזגן?
תודה

גלמיש1

New member
דלת ברוחב מעל 100 סמ. בודאי לא צרה.

לטעמי המידות בסדר גמור.
שימי לב שמעל גודל מסויים (לפי הסטנדרט שמשתנה בין חברות) המחיר קופץ באופן תלול. אז שווה לבדוק זאת מול החברה לפני שקובעים מידות בניה.

עירית32

New member
תודה רבה גלמיש ויוסי

מעל 100 בטח לא צר, הסטנדרט - 88 צר...
שמחה לשמוע שהמידות בסדר.
בקפיצה מ-88 ל108 העליה במחיר היא 15% (ברב בריח - הספק של הקבלן)

הנמכת מזגן אכן חצי מטר ,ואם צריך במיוחד אז גם 30 ס"מ

גובה הדלת לא קשור לכלום . כל גובה יהיה בסדר .

למעלה