דמוקרטיה, חופש הביטוי.

שמלת תחרה1

Well-known member
ההם זה מצדיק
לגלוג/צחוק על אלוקים, דברים הקשורים ליהדות.
או שיש קו אדום לחופש ביטוי, ולדמוקרטיה?

מלאכת מחשבת1

Well-known member
ולחופש הביטוי?
כאן את נכנסת לדקויות של מה זה לגלוג/צחוק.....וכדומה.
מידי פעם אני יכול להשתמש במילים "בונה עולם" , (כפי שראובן ואסתי משתמשים) האם זה לגלוג ?
מותר לחשוב שאין אלוהים, מותר לקרוא לתנ"ך - מיתולגיה יהודית. אין בזה שום ביזוי או לגלוג אלא הבעת דיעה.

אבי בן 1231

Well-known member
ההם זה מצדיק
לגלוג/צחוק על אלוקים, דברים הקשורים ליהדות.
או שיש קו אדום לחופש ביטוי, ולדמוקרטיה?
היות ולאלוהים או אלוקים, אין אזרחות ישראלית מותר ללגלג עליו.
אם מותר ללגלג על ראש ממשלה נבחר בוודאי שמותר ללגלג על דמות וירטואלית חסרת משמעות!!!

Harrington

Well-known member
מנהל
ברמת העקרון אני חושב שחופש הביטוי גובר. זה לא אומר שזה מצדיק את זה כהגדרתך בשאלה. לטעמי זה לא מצדיק. זאת בין השאר מהטעם הפשוט שערוץ ישראלי לא היה מעלה על דעתו להשתמש בתירוץ חופש הביטוי כדי לרדת ברמה כזאת נמוכה על האיסלם למשל. כך יוצא שה'אומץ' של הערוץ הוא דווקא כאשר הוא פוגע ביהודים (וכן, לא צריך להיות חסיד גדול בשביל להיפגע מחלק מהדברים).

אז אם היו יורדים באותה רמה (ירודה) ותדירות על כולם, אמנם אישית מאוד לא הייתי אוהב את זה, אבל היה עלי להיכנע לתכתיבי חופש הביטוי וכללי הדמוקרטיה שאני חי בה. אבל כאשר ברי לכל בר דעת שהדברים נעשים דווקא כלפי היהדות ודווקא כאשר הם פוגעים ביהודים, הרי שבהחלט יש בהם טעם לפגם מבחינתי. ודאי כך כאשר מדובר בערוץ ציבורי.

מלאכת מחשבת1

Well-known member
ברמת העקרון אני חושב שחופש הביטוי גובר. זה לא אומר שזה מצדיק את זה כהגדרתך בשאלה. לטעמי זה לא מצדיק. זאת בין השאר מהטעם הפשוט שערוץ ישראלי לא היה מעלה על דעתו להשתמש בתירוץ חופש הביטוי כדי . כך יוצא שה'אומץ' של הערוץ הוא דווקא כאשר הוא פוגע ביהודים (וכן, לא צריך להיות חסיד גדול בשביל להיפגע מחלק מהדברים).

אז אם היו יורדים באותה רמה (ירודה) ותדירות על כולם, אמנם אישית מאוד לא הייתי אוהב את זה, אבל היה עלי להיכנע לתכתיבי חופש הביטוי וכללי הדמוקרטיה שאני חי בה. אבל כאשר ברי לכל בר דעת שהדברים נעשים דווקא כלפי היהדות ודווקא כאשר הם פוגעים ביהודים, הרי שבהחלט יש בהם טעם לפגם מבחינתי. ודאי כך כאשר מדובר בערוץ ציבורי.
תגובה ממש לא לעיניין.
כמה פעמים הראו בכל ערוצי הטלביזיה את "הצדיקים" מלה פמילייה צועקים - מוחמד מת ? עשרות פעמים.
מעבר לכך, אני חושב שהאלוהים של היהודים ושל המוסלמים הוא ממש אותו אחד , לא ככה ?
הביטחון שבה אתה מציג את טיעונך (השגויים ברובם- כמו "לרדת ברמה כזאת נמוכה על האיסלם למשל") , תוביל אותך למקום לא טוב.
ואחרי הדיון האחרון שלנו שאמרתי לך שאני מרחם עליך, עכשו אני גם דואג לך.
הגיע הזמן שתפקח את עינייך.
וישא"ק.

מלאכת מחשבת1

Well-known member
תודה רבה על הענקת הציון.
מקווה שתסלח לי שלא קראתי מעבר לכך.
אם וכאשר תחשוק נפשך להתדיין באופן בוגר וענייני, אשמח להתעדכן. עד אז חוששני שתצטרך להמשיך בלעדי.
עד אז חוששני שתצטרך להמשיך בלעדי.
אני מאמין שאשרוד את זה.....

למעלה