דמי אבטלה

מצב
הנושא נעול.

leftclick

New member
דמי אבטלה

דמי אבטלה
שלום,
עבדתי ב11 החדשים האחרונים ברציפות במשרה מלאה.
לפני כן הייתי זכאי לדמי אבטחת הכנסה ובנוסף עבדתי עבודות מזדמנות במשך מספר שנים.
פוטרתי בשבוע שעבר.
גילי: גיל יציאה לפנסיה פחות חודשיים.
האם אני זכאי לדמי אבטלה?
בידי מסמך זימון לשימוע ומסמך אישור החזרת הציוד עמו עבדתי ואשר בלעדיו אי אפשר לעבוד ומכאן הוכחה שלא הוספתי לעבוד אצלו מיום החזרת הציוד.
המעסיק מסרב להעביר לי מכתב פיטורים.
האם די במה שפרטתי לעיל לזכאות לדמי אבטלה\אבטחת הכנסה?
תודה

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
דמי אבטלה

דמי אבטלה
שלום,
עבדתי ב11 החדשים האחרונים ברציפות במשרה מלאה.
לפני כן הייתי זכאי לדמי אבטחת הכנסה ובנוסף עבדתי עבודות מזדמנות במשך מספר שנים.
פוטרתי בשבוע שעבר.
גילי: גיל יציאה לפנסיה פחות חודשיים.
האם אני זכאי לדמי אבטלה?
בידי מסמך זימון לשימוע ומסמך אישור החזרת הציוד עמו עבדתי ואשר בלעדיו אי אפשר לעבוד ומכאן הוכחה שלא הוספתי לעבוד אצלו מיום החזרת הציוד.
המעסיק מסרב להעביר לי מכתב פיטורים.
האם די במה שפרטתי לעיל לזכאות לדמי אבטלה\אבטחת הכנסה?
תודה
דמי אבטלה
1. לעניין דמי אבטלה, עליך לעמוד בתנאי הזכות, לרבות פיטורים בפועל. עם זאת, דרושה עמידה בקריטריונים נוספים, ובהם "תקופת אכשרה", לא ברור אם עמדת בה.
2. על המעסיק החובה לתת לך מכתב פיטורים, אחרת תוכל לתבוע אותו בגין הפסדים בגין אי מתן מכתב זה.
3. הבטחת הכנסה אינה קשורה ב"דמי אבטלה" וקשורה בעמידה בתנאי זכאות אחרים.
4. ככל שמשתמע מדברייך כי הביטוח הלאומי מסרב לשלם לך "דמי אבטלה" אך ורק בשל העדרו של מכתב פיטורים, מומלץ לפנות לפקיד התביעות בסניף הביטוח הלאומי בו הגשת את בקשתך, ולהראות לו מסמכים התומכים בעמדתך (למשל - הזימון לשימוע). לא פעם הביטוח הלאומי מאפשר את התשלום ואולם מתנה אותו בהגשת תביעה של העובד כנגד המעסיק. מומלץ לכן לקבוע פגישה עם פקיד התביעות בביטוח הלאומי ולשטוח בפניו את פרטי עניינך.

leftclick

New member
רוב תודות

דמי אבטלה
1. לעניין דמי אבטלה, עליך לעמוד בתנאי הזכות, לרבות פיטורים בפועל. עם זאת, דרושה עמידה בקריטריונים נוספים, ובהם "תקופת אכשרה", לא ברור אם עמדת בה.
2. על המעסיק החובה לתת לך מכתב פיטורים, אחרת תוכל לתבוע אותו בגין הפסדים בגין אי מתן מכתב זה.
3. הבטחת הכנסה אינה קשורה ב"דמי אבטלה" וקשורה בעמידה בתנאי זכאות אחרים.
4. ככל שמשתמע מדברייך כי הביטוח הלאומי מסרב לשלם לך "דמי אבטלה" אך ורק בשל העדרו של מכתב פיטורים, מומלץ לפנות לפקיד התביעות בסניף הביטוח הלאומי בו הגשת את בקשתך, ולהראות לו מסמכים התומכים בעמדתך (למשל - הזימון לשימוע). לא פעם הביטוח הלאומי מאפשר את התשלום ואולם מתנה אותו בהגשת תביעה של העובד כנגד המעסיק. מומלץ לכן לקבוע פגישה עם פקיד התביעות בביטוח הלאומי ולשטוח בפניו את פרטי עניינך.
רוב תודות
כעת אני פחות "כסומא בערפל"

מצב
הנושא נעול.
למעלה