דמם רקטלי חד פעמי

דמם רקטלי חד פעמי

דר קריב שלם רב בן 50 עברתי לפני 4 חודש ניתוח כריתת מעי שמאל עקב דברטיקוליטיס קשה לפני שבוע דימום חד פעמי מפי הטבעת בזמן יציאה ולא בצואה הופנתי לקולונסקופיה נלקחה ביופסיה עקב רירית לא סדירה באזור הרקטום והנה התשובה של הביופסיה אבחנה BIO-11972/1 CHRONIC AND ACUTE PROCTITIS NO GRANULOMATA IDENTIFIED T68000 M42100 שאלותי 1. האם יש קשר בין הדלקת הכרונית ברקטום לבין הניתוח שעברתי 2. לפני הניתוח עברתי קולונוסקופיה ולא היה לי דלקת ברקטום (לפני כ- 8 חודש עברתי קולונוסקופיה ראשונה בשביל הניתוח 3. מיהו הרופא המטפל בדלקת הכרונית של הרקטום . 4.. מהו הטיפול המקובל לתת במקרה כזה האם הוא לכל החיים אציין שאין לי יותר דימום תודה רבה

דלקת ברקטום

שלום רב חשוב לקבל את התאור המדויק של מה שראה הגסטרואנטרולוג שביצע את הקולונוסקופיה. אם סה"כ הרקטום נראה בקולונוסקופיה תקין ללא דלקת משמעותית והיה רק אזור קטן של אי סדירות של הרירית ואין סימפטומים מעבר לדמם חד פעמי קרוב לודאי שלממצא זה אין משמעות. אם הרקטום באופן כללי נראה מודלק בקולונוסקופיה ויש סימפטומים של שלשולים, דמם חוזר, תחושת גירוי ליציאה תכופה, הפרשת ריר וכו, מדובר בדלקת רקטום אמיתית שיש לטפל בה. מדבריך אני למד שהאפשרות הראשונה מתאימה יותר. ד"ר קריב

דלקת ברקטום המשך

דר קריב תודה רבה על תשובתך בבקשה התיחסותך לנושא של הדיברטיקוליטיס האם יש קשר בין הניתוח שעברתילפני ארבע חודש לדלקת ברקטום ? תודה רבה

למעלה