"דרום פרוע": מה עדיף מים המלח? כביש 31 או 25

Ccyclist

Well-known member
אני מתכנן טיול בארץ בעתיד, לים המלח אני מתכוון לנהוג מירושלים, אבל אני רוצה לשלב את באר שבע בחזור ולחזור למרכז דרך כביש 6. אני מודע לתופעת הדרום הפרוע והבדואים אז אני שואל מה עדיף. תודה.

אני מתכנן טיול בארץ בעתיד, לים המלח אני מתכוון לנהוג מירושלים, אבל אני רוצה לשלב את באר שבע בחזור ולחזור למרכז דרך כביש 6. אני מודע לתופעת הדרום הפרוע והבדואים אז אני שואל מה עדיף. תודה.
אם אתה לא מתכוון לקנות שם בית, אין לבדואים שום משמעות מבחינתך. הם לא יותר מסוכנים מכל מיני דודות שיצאו לנופש בים המלח ונוהגות בדרך חזרה עם בוץ בעיניים (או לפחות ככה זה נראה).

Ccyclist

Well-known member
תודה, קראתי שיש להם נטייה לנהיגה פרועה, אבל אם זה לא מגיע לכבישים הראשיים אז אני מניח שיהיה בסדר.

א
תודה, קראתי שיש להם נטייה לנהיגה פרועה, אבל אם זה לא מגיע לכבישים הראשיים אז אני מניח שיהיה בסדר.
כן נוהגים פרוע, אבל בדרך כלל לפחות מחוברים לתנועה מסביב - בניגוד להרבה נהגים לא-בדואים. אני לא בטוח מה יותר מסוכן...

Ccyclist

Well-known member
1 - התיכנון הוא לעלות מים המלח לבאר שבע אז לא תהיה ההנאה של ירידה בכביש.

2 - יהיו נוסעים אז יש גבול להנאה.

3 - אני שוקל אם לעשות לילה בערד, דימונה או באר שבע, ואם הכביש לדימונה יותר מסודר זה יתרון (במפה הוא עבה יותר למרות שאני מניח שזה ייצוג לחשיבות ולא לרוחב אמיתי).

em28

Well-known member
1 - התיכנון הוא לעלות מים המלח לבאר שבע אז לא תהיה ההנאה של ירידה בכביש.

2 - יהיו נוסעים אז יש גבול להנאה.

3 - אני שוקל אם לעשות לילה בערד, דימונה או באר שבע, ואם הכביש לדימונה יותר מסודר זה יתרון (במפה הוא עבה יותר למרות שאני מניח שזה ייצוג לחשיבות ולא לרוחב אמיתי).
1. ההנאה היא בעליה, לבד או עם עוד חובב הנאות
2. תשאיר את הנוסעים בים המלח ותעשה את הדרך פעמיים
3. בדימונה ובאר שבע אין כלום - בערד לפחות יש נוף

Ccyclist

Well-known member
אישית ערד נראית לי עדיפה על אזור המלונות של ים המלח.

כביש
כביש 31 יותר מהנה לנהיגה
31 מערד לאזור ב"ש הוא היום כביש רחב, דו מסלולי עם הפרדה בין הכיוונים. אין בו שום הנאה - או יתרון נוחות ל-25. הנסיעה דרך דימונה מאריכה מאוד את הדרך מב"ש למלונות ערד. לדעתי בערד יש יותר אופציות שינה, אבל אם הרעיון הוא לטייל בנופים יפים, למה לא לישון בירוחם (יש שם מלון בוטיק חדש יחסית ששמעתי עליו דברים טובים), ולרדת למלונות דרך המכתש הקטן? זו לא ממש הדרך הקצרה, המהירה או הקלה ביותר לנהיגה - אבל אילו נופים!

Ccyclist

Well-known member
הכוונה כרגע לרדת דרך כביש 1 ולעלות דרך אחד הכבישים שמדרום לים המלח. אני מעדיף שלא לעשות את ההיפך כי אני מתכנן עצירה בירושלים. אני לא בטוח לגבי ירוחם, אם הייתי מרחיק דרומה מ31/25 הייתי שוקל להרחיק למצפה רמון.

הרעיון הוא לעשות את ישראל בשבוע פלוס. מארחיי גרים במרכז והמסלול המדוייק תלוי בתיכנון משותף כולל של מקומות לינה שיאפשרו מסלולים ארוכים יותר. אני מעדיף שלא לנהוג יותר מ 5 שעות ביום ומארחיי לא נוהגים, אני מביא את היכולת להתנייד בארץ.

הכוונה כרגע לרדת דרך כביש 1 ולעלות דרך אחד הכבישים שמדרום לים המלח. אני מעדיף שלא לעשות את ההיפך כי אני מתכנן עצירה בירושלים. אני לא בטוח לגבי ירוחם, אם הייתי מרחיק דרומה מ31/25 הייתי שוקל להרחיק למצפה רמון.
הרעיון הוא לעשות את ישראל בשבוע פלוס. מארחיי גרים במרכז והמסלול המדוייק תלוי בתיכנון משותף כולל של מקומות לינה שיאפשרו מסלולים ארוכים יותר. אני מעדיף שלא לנהוג יותר מ 5 שעות ביום ומארחיי לא נוהגים, אני מביא את היכולת להתנייד בארץ.
גם לעלות דרך דימונה מאריך את הדרך, ולא במעט. לא מצליח לחשוב על שום סיבה לעשות את זה. היו תקופות שהייתי עושה את הסיבוב שאתה מזכיר בתדירות די גבוהה - בקצב הנכון, זו נסיעה של שלוש וחצי, ארבע שעות. אבל זה לא קצב שנוסעים במושב האחורי, או בכלל, יעריכו. אז לא הייתי מכוון לעשות את זה ביום אחד אם אתה רוצה לנהוג פחות מחמש שעות ביום, או להישאר בקשר ידידותי עם הנוסעים שלך. ערד היום היא במרחק של פחות משעתיים נסיעה מתל אביב, אז לא יודע אם זה מצדיק לינה שם, אם משם אתה מתכנן לחזור למרכז ולא להמשיך לטייל באזור. אפשר לעצור לארוחת ערב, אולי לשלב עם טיול רגלי קצר באזור ערד כדי לחלץ עצמות, ואז להמשיך למרכז. אם אתה כן רוצה לטייל עוד יום בדרום, זה כבר עניין אחר.

Ccyclist

Well-known member

גם לעלות דרך דימונה מאריך את הדרך, ולא במעט. לא מצליח לחשוב על שום סיבה לעשות את זה. היו תקופות שהייתי עושה את הסיבוב שאתה מזכיר בתדירות די גבוהה - בקצב הנכון, זו נסיעה של שלוש וחצי, ארבע שעות. אבל זה לא קצב שנוסעים במושב האחורי, או בכלל, יעריכו. אז לא הייתי מכוון לעשות את זה ביום אחד אם אתה רוצה לנהוג פחות מחמש שעות ביום, או להישאר בקשר ידידותי עם הנוסעים שלך. ערד היום היא במרחק של פחות משעתיים נסיעה מתל אביב, אז לא יודע אם זה מצדיק לינה שם, אם משם אתה מתכנן לחזור למרכז ולא להמשיך לטייל באזור. אפשר לעצור לארוחת ערב, אולי לשלב עם טיול רגלי קצר באזור ערד כדי לחלץ עצמות, ואז להמשיך למרכז. אם אתה כן רוצה לטייל עוד יום בדרום, זה כבר עניין אחר.

אני שוקל לבלות את הלילה במלונות ים המלח או בערד / דימונה / דרום. יתכן שיש אתרים שנבקר באזור באר שבע ואולי אפילו דרומה משם, זה עניין לדיון ביני למארחיי. הוסכם שלא נרד לאילת אבל יתכן שנגיע אולי למצפה רמון או לשדה בוקר. הנהיגה היא המתנה שלי.

למעלה