דרכון ביומטרי שניתן ל5 שנים- הארכה או חידוש?

סתם מבקרת

Active member
האם יש מי שיודע מה הדין לגבי דרכון ביומטרי שניתן ל5 שנים כעונש על סירוב להכניס טביעת אצבעות למאגר? האם מאריכים אותו או יש לחדשו?
תודה מראש

דניאלה1311

Active member
מנהל
כן גם לי יש דרכון לחמש שנים בגלל סירוב להכניס טביעת אצבעות ועלי לחדש אותו בתום החמש שנים ולא עשר כמו לכל אלו שנתנו טביעת אצבעות.

michal@gal

Active member
מנהל
כן גם לי יש דרכון לחמש שנים בגלל סירוב להכניס טביעת אצבעות ועלי לחדש אותו בתום החמש שנים ולא עשר כמו לכל אלו שנתנו טביעת אצבעות.
שימי לב שהחידוש אחרי 5 שנים עולה פחות מאשר חידוש רגיל, אבל אי אפשר לשלם מראש אלא במעמד החידוש. לפחות זה מה שכתוב באתר של משרד הפנים.

arseny92

Well-known member
מנהל
הדין הוא חידוש
המידע בצ'יפ הביומטרי לקריאה בלבד כמו cdrom, יצא מהמפעל זהו
הארכה - רק דרכון קיים לא ביומטרי לשנה אחת וגם זה רק בקונסוליה בחו"ל

סתם מבקרת

Active member
הדין הוא חידוש
המידע בצ'יפ הביומטרי לקריאה בלבד כמו cdrom, יצא מהמפעל זהו
הארכה - רק דרכון קיים לא ביומטרי לשנה אחת וגם זה רק בקונסוליה בחו"ל
תודה. אם רק היו משכילים במשרד הפנים להשאיר את האתר פשוט כמו שהיה בעבר. אני זוכרת שכשהוצאתי את הדרכון הביומטרי היה מאד פשוט להזמין תור, בלי קשקשת מיותרת.

דניאלה1311

Active member
מנהל
הכוונה לדרכון חדש לאחר חמש שנים. אין חידוש כבר מזמן. פשוט המבקרת שכתבה את השאלה ניסחה את זה כ"חידוש" אז ברור שאין חידוש אלא
הוצאת דרכון חדש.

סתם מבקרת

Active member
הכוונה לדרכון חדש לאחר חמש שנים. אין חידוש כבר מזמן. פשוט המבקרת שכתבה את השאלה ניסחה את זה כ"חידוש" אז ברור שאין חידוש אלא
הוצאת דרכון חדש.
קודם כל, תודה לכל העונים.
אכן, שאלתי אם מדובר בחידוש או בהארכה מכיוון שבאתר של זימון תורים נראה שיש אפשרות לבחור חידוש או הארכה ולכן לא ברור לי מה צריך לבחור, בעיקר אם את אומרת שאין חידוש כבר מזמן.
אגב, קראתי ששרת הפנים אמרה שגם למסרבי הכנסת טביעת אצבע למאגר ינתן דרכון ל 10 שנים אבל לא יודעת אם זה אושר בכנסת. אני מניחה שחלק מהעומס בתורים הוא כל אלו שנענשו וצריכים לחדש דרכון. אם היו מקבלים אז דרכון ל10 שנים כנראה שהיה נחסך חלק מהעומס.

דניאלה1311

Active member
מנהל
לאחר שכתבת שראית שיש חידוש או הארכה בדקתי את האתר של רשות האוכלוסין ולא ראיתי שישנה בכלל אפשרות לחידוש או הארכה אלא רק דרכון חדש. יש אתרים ישנים שעדין עולים בחיפוש בגוגל וצריך להסתכל על התאריך של הידיעה לפעמים כתוב נניח שזה מ-2016. כלומר לא אקטואלי. אני מצרפת קישור לאתר של כל זכות אתר שאני משתמשת בו הרבה כי הוא כתוב בצורה פשוטה ומפורטת לגבי כמעט כל נושא שאזרחים ואזרחיות נתקלים בו. גם שאם אין מילה על חידוש או הארכה.

סתם מבקרת

Active member
לאחר שכתבת שראית שיש חידוש או הארכה בדקתי את האתר של רשות האוכלוסין ולא ראיתי שישנה בכלל אפשרות לחידוש או הארכה אלא רק דרכון חדש. יש אתרים ישנים שעדין עולים בחיפוש בגוגל וצריך להסתכל על התאריך של הידיעה לפעמים כתוב נניח שזה מ-2016. כלומר לא אקטואלי. אני מצרפת קישור לאתר של כל זכות אתר שאני משתמשת בו הרבה כי הוא כתוב בצורה פשוטה ומפורטת לגבי כמעט כל נושא שאזרחים ואזרחיות נתקלים בו. גם שאם אין מילה על חידוש או הארכה.
תודה דניאלה. האתר כל זכות אכן משמש אותי רבות בנושאים שונים.
יש דף של רשות האוכלוסין לחידוש דרכון נכון לתאריך מאוחר מ יולי 2021 (לפני שנה)? זה מה שאני מוצאת בחיפושים בגוגל.

למעלה