דרכון פורטוגלי

shlomicohen007

New member
דרכון פורטוגלי

היי קיבלתי הצעה לעשות דרכון פורטולי ב7500
חברת http://citiz.co.il/

עשו לי בדיקה חינם וראו שהשם משפחה שלי תופס (כהן)
מישהוא מכיר אותם? הם יושבים בחיפה ולאחראי קוראים רן גולן הם לא עורכי דין.

אמרו לי שכל התהליך יקר בגלל שהוא כולל המון אגרות
250 יורו - אגרת הגשה לממשלה
350 יורו - אגרת תשלום לעורן דין בפוטגול
500 - אגרת קהילה
ועוד תרגומים נוטריונים וכל מיני
והם בעצם לוקחים 2000 ש"ח עמלה לדוח גאולוגי ולהגיש את כל התיק והמסמכים
הראו לי מייל מהקהילה היהודית בפורטו שהשם משפחה שלי זכאי
נשמע הגיוני העסק? מישו פה קיבל דרכון פורטולי?
תודה מראש

La Milagrosa

New member
חלאס כבר עם ה"רשימה" הזאת, בחייכם

אתם לא רואים שעורכי דין מנסים לעשות קופה על התחת שלכם מאז שיצאה השמועה הזאת על איזה "רשימה" עלומה? נראה לך שממשלת פורטוגל השתגעה?
אם כל אחד ששם המשפחה שלו כהן היה זכאי לאזרחות פורטוגזית אז לא היו נשארים כהנים בישראל.

BigBadWolf

Member
רק אם את יוצאת מנקודת הנחה שאף בר דעת לא רוצה לגור בישראל

אני יכול להגיד לך בלב שלם שזו הנחה שגויה. בתור בעל דרכון גרמני אני מתכוון לחיות את מרבית חיי בישראל (כרגע באנגליה בגלל אילוצי עבודה ורואה זאת כשליחות מטעם המדינה).
אני לא לבד. לבערך חצי מהישראים יש דרכון שני זר ואני לא רואה אותם עוזבים בהמוניהם. כמי שגר גם באנגליה וגם בארה"ב בעבר וטייל הרבה מאוד בכמעט כל קצוות העולם אני יכול לומר שאין כמו ישראל.

La Milagrosa

New member
זו לא הנקודה פה בדיון הזה.

כל אחד כמובן שיעשה מה שטוב לו (גם לאחים שלי ולילדיהם אזרחות גרמנית כמוני, והם בחרו- או נגררו - לחיות בישראל מכוח האנרציה או בגלל בנות הזוג. כל אחד והסיפור שלו).
הנקודה היא שהשלטונות בפורטוגל (ובארצות נוספות באיחוד) לא עד כדי כך מטומטמים כדי לאפשר אזרחות לכל אחד שיש לו שם שמופיע באיזו "רשימה" שעד היום לא ברור לי איזה תוקף יש לה.

forglemmigej

New member
לא דרכון ,אזרחות נוספת

חצי מהישראלים , הגזמת לגמרי, להגירה לא מספיק דרכון "גרמני" נחוצה נחישות ויכולת להתמודד עם אתגר לא פשוט וגב כלכלי , מי שאין לו את זה יגמור כמו מתי שמואלוף שחי על ויזת אמן בברלין וכותב שירים בעברית עם מילים גרמניות [URL]https://www.haaretz.co.il/literature/poetry/.premium-REVIEW-1.4677083[/URL]

למעלה