דרכון צרפתי ?!?!

ziggy82

New member
דרכון צרפתי ?!?!

שלום לכולם יש לי שאלה קטנה.. אני שוקל לעבור לאירופה לתקופה של שנה..אנגליה או הולנד.. ואבי נולד במרוקו בתקופה שעוד היתה תחת שלטון צרפתי.. למעשה יש בידי את הדרכון המרוקאי-צרפתי שאיתו אבי עלה לארץ... נודע לי שעלי להמציא בנוסף את מסמך אילן היוחסין של משפחתו של אבי בכדי לחדש את הדרכון המיוחל... למישהו יש מושג מהו התהליך ? ואם באמת אילן היוחסין הוא כל כך נדרש ? ובנוסף הייתי מעוניין להתייעץ עם מישהו שמתגורר בהולנד ברשותכם בתודה מראש...

Taliy

New member
אכן נדרש הספר משפחה

כי זה התיעוד הרישמי של הצרפתים. פנה לשגרירות לקבל טופס חיפוש של התיעוד. ניתן לפנות גם לקונסוליה בחיפה ובב"ש.

airdene

New member
בעל דרכון מרוקאי אינו (בהכרח) צרפתי

1. בניגוד ליהודי אלג'יריה שנחשבה למחוז ברפובליקה הצרפתית ולכן זכו לאזרחות צרפתית, יהודי מרוקו בהיותם נתיני המלך המרוקאי לא זכו לאזרחות צרפת. אם אביך עלה לישראל עם דרכון מרוקאי אזי הסיכוי הוא שמעולם לא היה אזרח צרפת ולכן לא תהיה זכאי לדרכון זה. 2. לספר המשפחה קוראים בצרפתית Livret de Famille בספר זה רשומים כל בני משפחתו של אזרח צרפת והוא מהווה נדבך חשוב במסכת הוכחת צרפתיותו של הלה. 3. כפי שכתבתי כבר בהודעה אחרת, יש באפשרותך לכתוב לארכיון הראשי של הממשלה הצרפתית ולבקש אישור/שלילת רישום אזרחותו של הוריך/הורי הוריך ואם קיבלת תשובה חיובית לגבי אחד מהם להתחיל את הליך רישום אזרחותך שלך. כנקודת התחלה אתה יכול לבדוק את האתר הבא

Taliy

New member
רק אחדד

ילידי מרוקו עד שנת 1955 בה הסתיימה הפרוטקטורה הצרפתית במרוקו הם אזרחי צרפת. אבל (!) עליהם לספק תיעוד מסודר (תעודת לידה, ספר משפחה...). לצערי מהרבה יוצאי מרוקו נלקחו הדרכונים והתיעוד שלהם, ולכן תיעוד כזה לא נמצא ברשותם. למי שיש כזה תיעוד הדרך סלולה בפניו. (אגב המלך ומשפחתו לא שלט במרוקו בזמן הכיבוש הצרפתי, אלא היה בגלות. היה לו נציג (ל'גלאווי) שתיווך בינו לבין הצרפתים.)

למעלה