האירו-ויזיון

jonbaum

New member
האירו-ויזיון

אני אמנם מופתע מעצמי שאני בכלל מעלה את ההודעה הזו, אבל הנה השיר שייצג את אירלנד בתחרות הזוועתית הזו בפינלנד. לדעתי השיר אמנם לא כל כך נורא, אבל רק חבל שהיא כל כך מזייפת.

thesheep

New member
שיר ממש לא טיפוסי לדרוויש

לא מתאים לקת'י ג'ורדן לשיר כזה שיר, היא נשמעת נורא!

jonbaum

New member
אפרופו אירוויזיון

בערב בחדשות של הטלויזיה האירית היה אייטם על ה"שיר" הישראלי באירוויזיון. משהו בקשר לתוכן של המילים. אמרו שאולי השיר פוליטי מדי כי הוא מדבר על מנהיג שלוחץ על הכפתור וגורם לתוהו ובוהו.

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifמוזיקה חמודה ../images/Emo9.gif

זיופים אכן קיימים

jonbaum

New member
הייתם צריכים לשמוע את השירים האחרים

מה שקרה זה שדרוויש נבחרו מהתחלה על ידי ערוץ הטלויזיה, המון אנשים כתבו שירים, ומתוכם נבחרו ארבעה. בשבוע שעבר הם ביצעו את כל השירים בצ'ט שאו של יום שישי, ואז הציבור הצביע באמצעות טקסט מסג'ים (וכך הערוץ הרויח הון). השיר הרביעי זכה. אבל אם חשבתם ששם היא מזייפת, תשמעו את שני השירים הראשונים (גם הם מופיעים ביוטיוב).

the band member

New member
כמה מילים על דרוויש

אני לא יודע למי מבינכם יצא להקשיב להרכב הזה, אבל נראה לי שחשוב שתדעו שהם נחשבים לאחד משלושת ההרכבים הכי איכותיים בתחום המוסיקה האירית ב-20 שנה האחרונות. מעבר לכך, בעיניי הם פשוט מופלאים, ואני ממליץ בחום להקשיב לאחד מהאלבומים שלהם, לפחות כדי שתוכלו להתרשם ממוסיקה אירית מסורתית באמת מדהימה ואנרגטית וסוחפת ומרגשת. כל נגן בהרכב הוא מהווירטואוזים שיש כיום, והמכלול של כולם מהפנט. אבל הנקודה שמחזיקה את ההרכב כמו שהוא היא הזמרת קת'י ג'ורדן, שהיא לדעתי מהגדולות שבזמרות. הקול שלה כל כך נוגע במקומות הנכונים. בחייכם, נסו! אמנם אני חושב שהאירווויזיון הוא פשוט קרקס "מוסיקלי" מגוחך מאוד (מצטער אם פגעתי במישהו), ולדרוויש הוא בטח לא עושה טוב מבחינה מוסיקאלית (אם כי אני מקווה שיותר אנשים יחשפו אליהם כך), אבל עשו לעצמכם טובה, הקשיבו להם! אני מוכן להשאיל לכם דיסקים
ועופר, כפרה עליך...

thesheep

New member
מסכים עם כל מילה

יצא לראות אותם פעמיים בהופעה - פעם ב99' בהנגר בנמל תל-אביב ופעם בפסטיבל באלישאנון - הם פשוט אדירים (שזה סוג של אוקסימורון!). וmr band member - חסר לך שאתה לא מלווה אותי ואת האווזים שלי בסולם יעקב :) והמבין יבין.

GnarledCynic

New member
מחזקת את מה שנכתב לעיל:

דרוויש להקה נהדרת. לא שמעתי את השיר איתו הם יופיעו בתחרות, אבל זה מובן מאליו שצפייה באירוויזיון היא דרך גרועה -מאוד- להחשף למוזיקה של ההרכב (אני בכל זאת אצביע להם D: ). נסו להאזין למספר אלבומים. אהיה מוכנה לאכול לעצמי את הרגליים אם לא תהנו.

jonbaum

New member
אז למה היא כל כך מזייפת?

אני מסכים שיש לה קול מיוחד, ואני מסכים שממש לא ברור מה להקה מהסוג הזה מחפשת בקירקס המיותר הזה שנקרא אירוויזיון, אבל חוש ה-pitch שלה בהחלט לוקה בחסר.

the band member

New member
קשה לענות על השאלה הזו...

תראה, אני יכול לנסות לחשוב על כל מיני סיבות, כגון התרגשות, חולי וכו', אבל נראה לי שהסיבה העיקרית היא חוסר הרגשת הביתיות, ואני אסביר: לפני זמן מה יצא לי לדבר עם אהוד נתן מקטיפה שחורה לגבי קת'י ג'ורדן. הלהקה שלו אירחה אותה לפני מספר שנים כאן בישראל (לא זוכר שנה, סלחו לי), ולמרות שהוא מעריך את דרוויש ואת ג'ורדן לא פחות ממני, היה להם מאוד קשה לעבוד יחד מבחינה מוסיקאלית. קטיפה שחורה מנגנים לא רק מוסיקה אירית, אלא מוסיקה ממחוזות קלטים שונים, כגון גליציה, ברטון ועוד. העניין הוא שקת'י ג'ורדן מעולם לא התעסקה עם סוגים שונים של מוסיקה, מלבד אירית מסורתית. הארוויזיון הוא לא המגרש הביתי של דרוויש, וכנראה שבמוסיקה האירית הרגשת הפיץ' באה באופן טבעי אצלה.

thesheep

New member
הכיוון הכללי הוא טוב - אז לא

אם הם יצליחו לחזור לTimeDance (שנדמה לי שעלה ב1994? או 91?) ולאירלנד שלפני 'כוכב נולד' האירי - יהיה טוב. ואצלנו? נמשיך להתעסק עם פוליטיקה בשירים. אני לא מאמין ש-"אני רוצה אני רוצה מלפפון" נכנס לאירוויזיון :)

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifאני לוקחת את כל מה שאמרתי

אירלנד גדולים! מה זה השיר הנוראי הזה שאנחנו שולחים?!?!??!?! זאת בדיוק הסיבה למה הפסקתי לראות אירוויזיון....

למעלה