האירים ואנחנו

אילילי

New member
האירים ואנחנו

היי לרוב אני משקיפה שקטה...נכנסת לפה בעיקר בשביל לדלות אינפורציה לטיול לאירלנד שיתרחש עוד 10 ימים (ומבטיחה לחזור עם רשמים. כמו שנאמר- למען הדורות הבאים). שבוע שעבר קראתי כתבה שעסקה באירלנד ונתקלתי בה באמרה שאמרה " דבלין נמצאת רק שעתיים מבלפסט,והדיון על צפון אירלנד ומלחמותיה הוא משהו שעולה בכל שיחה כמעט.האירים אוהבים להגיד שאף אחד בעולם לא מכיר את הסכסוך שלהם באמת,והאינפורמציה הסי אנ אנית היא ממונפלת ושטחית.מה שאולי מוביל אתכם למחשבה שהאירים אמורים לסמפט אותנו ,וכאן אתם טועים.בדעת הקהל האירית יש נטיה חזקה לתמוך בפלסטינים וממש לשנוא את ישראל. כלומר לא על בסיס אישי, הם מנומסים לאורחים, אבל בכללי , התואר "ישראלי" הוא לא אטרקציה שם." הייתי מאוד שמחה לשמוע חוות דעתעל אמרה זו מיונתן ואחרים ששוהים\שהו שם על בסיס קבוע ולא רק לטיול... תודה

Ice Age

New member
אני לא מסכים

לאדם הממוצע ברחוב אין דעה קדומה שלילית על ישראלים. למעשה רובם די מתעלמים מהעניין וכשכבר מדברים איתם אז הם די פתוחים לשמוע כל דעה.

jonbaum

New member
מעניין מי כתב את הכתבה הזו

מזמן לא ראיתי גיבוב כזה של שטויות. ואני אפרט: "והדיון על צפון אירלנד ומלחמותיה הוא משהו שעולה בכל שיחה כמעט" שטויות במיץ עגבניות. הסכסוך בצפון אירלנד זוכה כאן (בדבלין) ליחס של מיאוס. לאף אחד לא אכפת מה קורה שם, אף אחד לא מתעניין. אני חושב שרוב האנשים כאן היו מאוד שמחים אם הים היה פותח את פיו בולע את כל צפון אירלנד ומעלים אותו מהעולם. הדבר היחיד כאן שמעניין את האנשים לגבי הצפון הוא שהמחירים שם הרבה יותר זולים (ע"ע קניות כריסמס) "האירים אוהבים להגיד שאף אחד בעולם לא מכיר את הסכסוך שלהם באמת,והאינפורמציה הסי אנ אנית היא ממונפלת ושטחית" אף פעם לא שמעתי מישהו אומר דבר כזה. בכלל, בכל השיחת שלי עם אירים לא זכור לי שנושא הצפון עלה. "מה שאולי מוביל אתכם למחשבה שהאירים אמורים לסמפט אותנו" טענה מופרכת לחלוטין. מה זה - אחוות מסוכסכים? האם לישראלים יש סימפטיה מיוחדת כלפי האירים בגלל שהם במצב של סיכסוך? "בדעת הקהל האירית יש נטיה חזקה לתמוך בפלסטינים וממש לשנוא את ישראל" אין ספק שהמימסד האירי הוא פרו-פלסטינאי (אבל לא שונא ישראל - אני מכיר מישהו שעובד בשירות התעסוקה שנסע לישראל על מנת להבין איך חברת רד עובדת), אבל זה לא נכון לגבי אנשים רגילים, אם כי כיליד אנגליה עם מבטא אנגלי בולט אם אין לי כוח להכנס לפרטים אני תמיד יכול להגיד שאני אנגלי ואז נושא המזרח התיכון לא עולה בכלל, אז כדאי לחכות לשמוע מכאלה שאין להם "מפלט" כזה. אבל גם כאשר הנושא כן עלה אף פעם לא נתקלתי בעויינות אלא רק סקרנות, משהו נוסח "סופסוף אפשר לשמוע ממישהו שהיה שם באמת ולא מאיזה עיתונאי שיש לו אג'נדה"

Amber

New member
אני לא לגמרי מסכימה עם הטענה השלישית שלך...

האירים, בשלב שכרות כזה או אחר של הערב, ששומעים שאתה מישראל- מיד נזכרים בדבר הראשון שהם יודעים לגבי ארצנו הקטנטונת... המלחמות שלה. הייתי סה"כ חודש באירלנד, וכמעט בכל פעם שדיברתי עם המקומיים ועובדת היותי ישראלית נכנסה לשיחה, זה תמיד הגיע למצב שמדברים על הדמיון לאירלנד והעובדה שאנחנו "אחים" כי יש לנו את אותה ההסטוריה ועד כמה חשוב שהישראלים ילכו בדרכם של האירים לפתרון סכסוכים. זה כן מוביל הרבה פעמים לשיחה על הסכסוך האנגלי אירי. פעם אחת, מישהו שאל אותי מאיפה אני והבין שאני ישראלית אמר לי: "ah, I felt something! A soldier knows a soldier". אז בסדר, הוא לא היה הכי פיכח- אבל המילה ישראל מעלה להמון אירים אסוציאציה של העבר המזעזע שלהם. אגב- אני לא יודעת מה נכון בעניין הזה כי לא ניסיתי את מזלי כשהייתי לבד ורחוקה מהבית- אבל כשאני ועוד בחור ניו זילנדי לקחנו את סיור המונית השחורה בבלפסט, הנהג שאל מאיפה אנחנו. כשאמרתי שאני מישראל הוא אמר שעדיף אולי שלא אגיד את זה בחלקים הקתולים של העיר, זה עלול לעורר מצבים לא נעימים. אז אף פעם לא דימיינתי אפילו לומר שאני לא מישראל, ואין לי מושג במי הייתי צריכה להיתקל בשביל לקבל תגובות נזעמות, ואולי הנהג רצה ליצור עניין מיותר, אבל אני מאמינה שזה משחק תפקיד, עד היום.

../images/Emo45.gif

מסכים עם כל הטענות שכתבת. אחרי למעלה משנה באירלנד, יכולתי לספור על יד אחת (אפילו של גידם) את מספר הפעמים שעלה נושא צפון אירלנד/ישראל/סכסוכים בשיחות. זה בהחלט לא מעניין את האירי ברחוב.

אילילי

New member
....

סה"כ שמחה מאוד לשמוע את מה שנאמר פה וכבר באמת מאוד סקרנית לחוות את העם הזה בעצמי... (עוד 9 ימים...כבר אמרתי...?
)

לא רק שהנושא לא עלה

אלא שהם בכלל לא אוהבים לדבר על כך! פעם אחת ביקרתי עם חברים בצפון אירלנד ושאלתי משהו, וחברה שלי (אירית בעצמה) השתיקה אותי ולחשהלי שהם לא אוהבים לדבר על כך.

../images/Emo214.gif../images/Emo23.gif למה מציגה אותם באור כ"כ שלילי?

יש לך משהו נגדם? לי אישית נראה שהם אנשים חמים וחמודים!

אילילי

New member
חס וחסה

שמעתי עליהם רק טובות...זו הסיבה העיקרית שאני נוסעת לשם בקרוב מאוד מאוד מאוד
דווקא בגלל ששמעתי עליהם עד כה בעיקר טובות התפלאתי מאוד לקרוא את הכתבה שקראתי ושממנה ציטטתי ולכן פניתי לפורום זה לשמוע חוות דבר מכאלו שמכירים אותם יותר טוב מהכתב.... כפי שאמרתי- אני נוסעת מאוד מאוד בקרוב ואין לי ספק שאתלהב מהאנשים שאפגוש...ואין ספק כי כל מה ששמעתי עד כה על האירים היווה את רוב המשקל בהחלטה לנסוע לאירלנד...

../images/Emo214.gif../images/Emo23.gif אני אישית לא מאמינה למה שאומרים

לי עד שאני חווה את זה בעצמי!

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifלא חושבת שזה נכון

כשהייתי עכשיו באירלנד, יצא לי לדבר עם יחסית הרבה מקומיים. כן סיפרנו להם על המצב הביטחוני פה (בעיקבות הבעת התעניינות מצידם!!) והתעניינו לשמוע על השירות הצבאי שלי. מה גם, כשכל פעם כששאלו מאיפה אנחנו והגבנו "ישראל" היתה תגובת פליאה והתעניינות מידיית בארץ ובנופים. לא מעט גם הביעו רצון לבקר בישראל באחד מן הימים. ולגבי הסכסוך בין הרפובליקה לצפון, לא שמעתי על זה יותר מידי, גם כשדיברנו על הסכסוך אצלנו, וגם כשהבענו התעניינות. לרגע אחד לא חשתי חוסר ביטחון בכל מהלך הטיול.

Kettercat

New member
../images/Emo45.gif גם אצלי זה היה ככה

הזהירו גם אותי שהאירים לא חובבי ישראל, אבל שמחתי לגלות שזה לא בדיוק נכון... לא מעט אירים ששמעו שאני ישראלית ישר התחילו להתעניין מה המצב שלנו שם, איך אנחנו מסתדרים ואיך מזג האוויר
היה אחד שאיך שהוא שמע מאיפה אני, לחץ לי את היד ואמר שמבחינתו זה כבוד לפגוש ישראלית.

Flight Freak

New member
כשאני הייתי שם הם התלהבו שאני מישראל

ושסיפרתי להם שזה טיול לפני גיוס, רובם אמרו כל הכבוד שאצלכם כולם משרתים בצבא ותורמים למדינה וכו' לא פגשתי אחד שהיה אנטי ישראל, ויצא לי לדבר עם הרבה..

למעלה