האם אנחנו אוכלים יותר בחברה או לבד?

האם אנחנו אוכלים יותר בחברה או לבד?

ארחי שבועיים מחלה, בהם הייתי רוב הזמן לבד בבית, עלתה בי התהייה:
האם אכילת יתר מתגברת כשאנחנו לבד, או דווקא בחברה?

האם החברה, כשכולם אוכלים יחד, ויש מגוון מנות, ואווירה נעימה - מעודדת אותנו לאכול יותר ממה היינו אוכלים לבד (טועמים ממנות נוספות, ממשיכים לאכול גם כששבענו כי אחרים עוד אוכלים, "מנשנשים" עוד קצת כדי להאריך את משך הזמן...)
או שאולי כשאנחנו לבד - אין מי שיכול להגיד משהו על הכמות, על סוג האוכל. אולי זה מאפשר לאכול אכילת יתר?

אצלי לא שמתי לב להבדל. אולי רק כשהחברה היא אנשים שאני יודעת בוודאות שמעבירים עלי ביקורת (AKA ההורים שלי). בכל מצב אחר - זה רק תלוי מצב רוח.

מה אצלכם?

שרון, שלום לך, אני פעם ראשונה פה

אני מבינה שאת חדשה פה גם, לפחות כמנהלת.
אני מתכוונת לנסות להיעזר בפורום (ואולי גם לעזור?.. לפעמים נדמה לי שזה מאוד דומה) כדי לרדת במשקל.
לא בדיאטה!!!!
לא דיאטות!!!!
גמרתי עם זה לכל חיי.
עוד אכתוב יותר בהמשך אני מניחה, ובשלב הראשון אנסה החל מעכשיו לא לאכול יותר עד השינה.
תודה, וארצה לנסות להמשיך לכתוב כאן, לאט לאט

אלך עכשיו

לקחת כדורים עם כוס או שתיים מים
ואעשה לי שוקו מפנק עם חלב סויה לסגירת היום
ואנסה ללכת לישון מוקדם, בין השאר כי כאשר אני לא עייפה אני לא מרגישה מורעבת:)
לילה טוב

ובא לי גם בננה

אז מםפרגנת לעצמי בכיף ובשמחה ולהינות מהטעם

ואם מאוד ארצה עוד משהו, אז אוכל לאכול תפוח עץ, ולחתוך לי אותו לפלחים כמו שאני אוהבת

לילה טוב

ברוכה הבאה. מבחינתי: דיאטה=תזונה

ברוכה הבאה לפורום.
אכן, אני חדשה בתור מנהלת. הייתי פה בתור גולשת בקיץ, ואז הייתה דעיכה קלה...

ולגבי דיאטה - אצלנו בבית יש 3 דיאטות במקביל:
הבן הגדול - "דיאטת השמנה" (הילד בן 11, שוקל קצת פחות מ-25 קילו. מצד שני - נולד "מתחת לאחוזונים" ותמיד היה רזונצ'יק).
הבעל - "דיאטת הרזייה"

וכל השאר - דיאטה מאוזנת.
אבל הכל ביחד מנסה להתכנס לתפריט אחד. מסודר. מאורגן. שכולל 3 ארוחות, ועוד ארוחות ביניים. ולפחות ארוחה אחת בכל יום - ארוחה משפחתית .

האם זה עובד?
לא.
כי קשה לנו, בסדר יום של כולם, להתכנס לתפריט מסודר ומאוזן.
אני ובעלי יודעים, שלא צריך "לעשות דיאטה" . מדיאטות של הרזייה אנחנו תמיד חוזרים בסוף למשקל גבוה. אנחנו צריכים לסדר את ההרגלים שלנו. והחשוב מכל - את הרגלי האכילה שלנו אנחנו מלמדים את הילדים.
אני לא רוצה שלילדים שלי יהיו את הרגלי האכילה שלי!!!
לכן אני מנסה לארגן את התפריט המשפחתי.
האם זו דיאטה? יתכן.

מקווה שהבננה הייתה טעימה

יום נעים
שרון

הי שרון

תודה על ההתייחסות.
אני מצידי לא רוצה אפילו לעשות שוב שימוש במילה האיומה הזאת שהטילה עלי טרור כמעט כל חיי. וזה הרבה שנים.
הבננה הייתה טעימה, וגם השוקו.
ברגע הראשון כשרציתי אותלה הלקיתי את עצמי כאוטומט,
ואז נזכרתי שבדיוק ההיפך.
אצלי תחושת איסור והלקאה עצמית מביאים לבולמוסים.
אז פירגנתי לי מכל הלב ויכולתי להסתפק בזה.
תודה וערב נעים

צודקת. זו מילה מאוסה

אצלנו בבית המילה הזו לא עולה (רק בהקשר של סבתא - שתמיד בדיאטה)
המילה שלנו זה "תפריט".
אנחנו בונים תפריט שבועי, על פיו בונים רשימת קניות (שתי מטרות ברשימה אחת: גם מתכננים מראש ולא נסחפים בקניות = חסכון כלכלי, וגם הילדות, שבכיתה א, מתרגלות כתיבה = שיעורי בית
), ומנסים לעקוב אחרי התפריט.

לא תמיד הולך. אתמול נתקענו בסופר (מי המטורף שהולך לקניות ביום רביעי אחר הצהריים עם שלושה ילדים??? רגע! אני עשיתי את זה
). אז סיימנו את הקניות בפיצרייה עם שני מגשי פיצה (אחד לילדים, ואחד לאמא שלהם).
האם המצפון מציק לי? לא!!! כי זו ארוחת ערב. אפילו די מאוזנת (פחממה, ירק, חלבונים). הבעיה שכול המשפחה יודעת לעצור אחרי שניי משולשים, ואני אחרי 6. אבל עובדים על זה.

שמחה שפירגנת לעצמך. לפעמים הפרגון הקטן עוזר למנוע דברים גדולים יותר ומזיקים יותר.

טוב שאת לא יורדת על עצמך:)

וכן, אני מסכימה לגבי הפירגון לעצמי

אני רוצה היום להשתדל להיות בקשב לעצמי
לא למנוע מעצמי
לא להיכנס לתחושת קיפוח
רק להזכיר לעצמי שכדאי, אם אני יכולה, להשתדל טיפה, ואולי עוד טיפה, לאכול פחות דברים משמינים ושמנים, כי כדאי שארד במשקל
וגם להזכיר לעצמי שאתמול אכלתי יחסית ממש בסדר והיום אני מרגישה יותר טוב פיזית
וגם להזכיר לעצמי שאם יהיה מתח ולחץ בעבודה - לא הכול תלוי בי, ואל הכול בגללי, ושאני עושה את העבודה שלי אחלה ולפחות משתדלת כמיטב יכולתי, ומי שזה לא מספק אותו, אני יכולה לשמוע אותו, אבל כל מה שאני יכולה לעשות זה באמת כמידת יכולתי הטובה ביותר, ולהשתדל לזכור ולהיות עם אנושיות ורכות ואולי גם חמלה כלפ]י אנשים , ובטח כלפי עצמי, לזכור שכולנו בני תמותה. ועם זאץ, לא לתת לאף אחד לטפס לי על הראש
כל זה יעזור לי מאוד לא להתנפ על הכיבוד

הרבה תודה
יומטוב

למעלה