האם אתם נוהגים לבקש סליחה?

black ross

New member
תרשי לי לחלוק עלייך ....

יקירה בתור מישהי שהילדות שלה לא הייתה מי יודע מה (בלשון המועטה ) תרשי לי לתת לך טיפ קטן בעיניי הסליחה היא השחרור האולטימטיבי אם הייתי נושאת עדיין את כל העוולות שאי פעם עשו לי קרוב לוודאי שהייתי נקברת תחתם לכן .... למדי לסלוח ויתרה מזו לשכוח שהדברים שנעשו לך בילדותך לא יצליחו לגבות ממך את מחירם עד יום מותך .... גמר חתימה טובה ואני מקווה שהשנה הקב"ה יעשה עימך צדק ואלו שפגעו בך ישלמו את המחיר (בכל מקרה הם ישלמו השאלה מתי ? ) בהמון אהבה

שאלה טובה

לרוב אם אני מודעת שטעיתי אני אבקש סליחה בלי קשר ליום כיפור לפעמיים קשה לי לבקש סליחה

אני בד"כ

מתנצלת.. אפילו מהר מאוד.. אני לא נותנת לעצמי להרגיש צודקת יותר מדיי זמן, אני חושבת שזה גם חלק מהבגרות שלי עם עצמי להתנצל, אפילו אם פגעו בי. לסלוח.. אני גם סלחנית מאוד.. אבל בתוך תוכי אני אוגרת כעסים ודברים שקשה לי מאוד לסלוח עליהם.. אני פשוט מניחה שאני לא סולחת על לאנשים שלא באו וביקשו סליחה גם, שלא הבינו מה עשו, שלא הרגישו שום חרטה, בכוונה.. על זה קשה לסלוח.

black ross

New member
ועוד איך שיש !!!

קודם כל לא הייתי סולחת אלא אם כן ביקשו ממני סליחה לפני ....
ויתרה מזו מכירים את המושג " אחטא ואשוב" ? בגדול החוק הדתי הזה אומר שאין כל טעם בלבקש סליחה ומחילה ואז לחזור על אותו הדבר שוב ... ככה שאם אאלץ לסלוח למישהו בשנית על אותו הדבר בדיוק ספק אם נשאר חברים אחרי זה
בעיקרון אם תשאלו אותי ... אני פועלת לפי כלל אחד המחילה שלי נתונה מראש כי קטונתי מלהיות דיין האמת אין לי כוח לשחק את אלוהים בקיצור ולעניין ואני משאירה לו את עינייני הזוטות הללו ואילו אני נזהרת עם אלו שחטאו לי .... בואנה אורלי קלטי את דברי יום הדין שמתפרצים ממני
בכל אופן תחת השפעה זו גמר חתימה טובה לכל בני ישראל צום מכפר ומי ייתן וכל משאלות ליבכם יתגשמו לטובה

the lovely lady

New member
אני סלחנית

ואני נוטה לבקש סליחה מהלב לאנשים שנפגעו ממני, גם אם אני מרגישה שהמקרה היה מוצדק או משהו כזה. אבל יש כאלה שאני לא מסוגלת לסלוח להם, גם לי יש את הגבולות שלי. אני אף פעם לא שוכחת, הכל נשאר בלב. אבל אם יבקשו ממני סליחה כנה אני אחשוב על זה. קיצר, אני די סלחנית.

למעלה