האם בעתיד (הרחוק?) אוכל להחליף ספק סיבים בין שלושת הקיימים כיום (להבנתי)?

מכיוון שבזק מתחילה לחבר היום ואני מבין שיש את סלקום/אנלימטד וגם את פרטנר, האם אוכל מתישהו להחליף ביניהן?
ראוי לציין שאני לא מחובר כלל לסיבים כרגע (אין כאן) אבל מסקרן אותי העתיד הרחוק, נניח בעוד 10 שנים.
אולי אז גם סלקום וגם פרטנר וגם בזק, יגיעו לאזור מגוריי עם תשתית הסיבים שלהן.
אם אז ארצה להחליף ביניהן, האם אצטרך התקנה פיזית ממש לכל אחת מהשלוש (כלומר שלושה שקעים שונים של שלוש החברות השונות), או שמספיק שכל אחת מהשלוש תגענה פיזית (עם הסיבים) למקום ממנו יוצא אלי הסיב בפועל ומתחבר לבית שלי ואז בלחיצת כפתור אוכל לעבור מתשתית אחת לאחרת?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
מכיוון שבזק מתחילה לחבר היום ואני מבין שיש את סלקום/אנלימטד וגם את פרטנר, האם אוכל מתישהו להחליף ביניהן?
ראוי לציין שאני לא מחובר כלל לסיבים כרגע (אין כאן) אבל מסקרן אותי העתיד הרחוק, נניח בעוד 10 שנים.
אולי אז גם סלקום וגם פרטנר וגם בזק, יגיעו לאזור מגוריי עם תשתית הסיבים שלהן.
אם אז ארצה להחליף ביניהן, האם אצטרך התקנה פיזית ממש לכל אחת מהשלוש (כלומר שלושה שקעים שונים של שלוש החברות השונות), או שמספיק שכל אחת מהשלוש תגענה פיזית (עם הסיבים) למקום ממנו יוצא אלי הסיב בפועל ומתחבר לבית שלי ואז בלחיצת כפתור אוכל לעבור מתשתית אחת לאחרת?
יש אופציות

1 תשתית שלך שאתה עשית. תוכל להתחבר לכל מי שיתן שירות באיזור מבנה שלך.
2 תשתית של בזק שיש לה עלות, לכן היא שלך ולחבר עליה חברה אחרת אם יש היא פועלת באיזורך.
3 תשתית של חברה אחרת שכרגע ניתנת חינם, כמובן משאירים תשתית ואתה יכול לעבור לחברה אחרת שוב בתנאי שהיא פועלת באיזורך.
4 נדמה לי מבנים חדשים כבר הקבלן יעשה תשתית סיבים וכו'. בניה פרטית כבר אפשר לתכנן בית חכם שלם..כולל סיבים.

יוצא שאתה על תשתית אחת..ולא מספר קופסאות וכדומה. אלא אם כן תרצה להתחבר במקביל לשתי חברות

אצלי למשל שתי חברות נכנסו, אנלימטייד ובזק (שתיהן פרסו תשתית בבניינים במקביל), אולי אתחבר למי שתהיה קודם, אולי קודם לאנלימיטד. אם טוב שם נשאר, אם לא אזי הרווחתי תשתית חינם שבזק גובה עליה..במבצע זמני 450 ש"ח לדירה או 900 ש"ח לבית קרקע...אחרי המבצע יהיה כפל מחיר. השאלה הפתוחה אם החברות האחרות יגבו דמי התקנה..או שלא ויהיה לחץ על בזק להקטין או לבטל דמי התקנה. או שהחברות מלבד בזק יוסיפו סעיף שאם מתנתקים לפני X זמן משלמים תשתית ( כדי למנוע שיתחברו אליהן לחודש ויעברו נניח לבזק לחסוך את העלות של בזק )..הכל פתוח בנתיים.

נערך לאחרונה ב:

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
יש אופציות

1 תשתית שלך שאתה עשית. תוכל להתחבר לכל מי שיתן שירות באיזור מבנה שלך.
2 תשתית של בזק שיש לה עלות, לכן היא שלך ולחבר עליה חברה אחרת אם יש היא פועלת באיזורך.
3 תשתית של חברה אחרת שכרגע ניתנת חינם, כמובן משאירים תשתית ואתה יכול לעבור לחברה אחרת שוב בתנאי שהיא פועלת באיזורך.
4 נדמה לי מבנים חדשים כבר הקבלן יעשה תשתית סיבים וכו'. בניה פרטית כבר אפשר לתכנן בית חכם שלם..כולל סיבים.

יוצא שאתה על תשתית אחת..ולא מספר קופסאות וכדומה. אלא אם כן תרצה להתחבר במקביל לשתי חברות

אצלי למשל שתי חברות נכנסו, אנלימטייד ובזק (שתיהן פרסו תשתית בבניינים במקביל), אולי אתחבר למי שתהיה קודם, אולי קודם לאנלימיטד. אם טוב שם נשאר, אם לא אזי הרווחתי תשתית חינם שבזק גובה עליה..במבצע זמני 450 ש"ח לדירה או 900 ש"ח לבית קרקע...אחרי המבצע יהיה כפל מחיר. השאלה הפתוחה אם החברות האחרות יגבו דמי התקנה..או שלא ויהיה לחץ על בזק להקטין או לבטל דמי התקנה. או שהחברות מלבד בזק יוסיפו סעיף שאם מתנתקים לפני X זמן משלמים תשתית ( כדי למנוע שיתחברו אליהן לחודש ויעברו נניח לבזק לחסוך את העלות של בזק )..הכל פתוח בנתיים.
בעיניין עלות התשתית אולי הטעו אותי...כלומר אם התחברתי לאנלימיטייד למשל..התנתקתי מהם זה אומר שיש לי סיב עד לבית וקופסא בבית של סיבים. עתה אומרים לי שבזק כנראה גם יגבו כסף על החיבור לקופסא שלהם, או יעשו חיבור חדש בעלות מליאה...האמת שלפי זה אין ממש תשובה חד משמעית כפי שאמרו לי בתחילה..כי טענו שיש כאמור אפשרות להתחבר לחברה עם התקנה חינם ואז להתנתק ממנה לעבור לבזק..ולא לשלם לבזק.

GoldenEyes

Well-known member
בעיניין עלות התשתית אולי הטעו אותי...כלומר אם התחברתי לאנלימיטייד למשל..התנתקתי מהם זה אומר שיש לי סיב עד לבית וקופסא בבית של סיבים. עתה אומרים לי שבזק כנראה גם יגבו כסף על החיבור לקופסא שלהם, או יעשו חיבור חדש בעלות מליאה...האמת שלפי זה אין ממש תשובה חד משמעית כפי שאמרו לי בתחילה..כי טענו שיש כאמור אפשרות להתחבר לחברה עם התקנה חינם ואז להתנתק ממנה לעבור לבזק..ולא לשלם לבזק.
בזק תגבה כספים איפה שהיא רק יכולה
זה שיש לך כבלים \ תשתית לא מעניין אותה.

היה לי קו של בזק בבית , עם שקעים והכל
בזמנו העברתי את הקו להוט
רציתי לחזור לבזק , דרשו "התקנה" , כאילו ? מה בדיוק מתקינים ? מחברים איזה חוט במרכזיה ? על זה התקנה ?
אז אמרתי להם תודה ולא להתראות

rafid1

Active member
מנהל
אם הקבלן יבנה את התשתית תקנית, כמו שצריך, כולן יגיעו לאותו ארון תקשורת ומשם זה עניין של שינוי גישור/כבל אליך לדירה, בהנחה שהכבילה אל הדירה היא על נחושת... אם הקו האופטי מגיע לנתב - גם יש מצב.

נערך לאחרונה ב:

blzvi

Active member
אם הקבלן יבנה את התשתית תקנית, כמו שצריך, כולן יגיעו לאותו ארון תקשורת ומשם זה עניין של שינוי גישור/כבל אליך לדירה, בהנחה שהכבילה אל הדירה היא על נחושת... אם הקו האופטי מגיע לנתב - גם יש מצב.
אין מצב שבסיבים אופטיים הכבילה תעבור לקווי נחושת.
סיב האופטי חייב להגיע לנתב.
משרד התקשורת כבר קבע בתקנות שכל חברה שתפרוס כבילה בבית חייבת לשתף לפחות עוד חברה אחת.
אין מצב שלבית יגיעו יותר משתי ספקיות,הפריסה האנכית והאופקית תהיה יחידה לכל דירה בבית המשותף

blzvi

Active member
אם מדובר בבית משותף
הראשון שמבצע פריסה ,יש לו עדיפות.
החברות לא יפרסו כבלים בבתים שיש בהם כבר פריסה של חברה אחרת.
בזק מחוייבת לשוק הסטונאי מבחינת התשתית

rafid1

Active member
מנהל
אז שכשאצלנו אני רואה כבלים של הוט, יס, אנלימיטד/סלקום , בזק ( וגם פרטנר מתקשרים) - זו טעות אופטית?...
תקן הבניה החדש מחייב כעת הכנת מיקום בארונות התקשורת בחדר המדרגות בבנין ל4 ספקיות.

blzvi

Active member
לא כלכלי לחברה לפרוס כאשר קיימת כבר פריסה אחת
לא משנה מה התקנות

cheif

Member
מנהל
למרות כל הנאמר לעיל, אצלי בבניין יש כבר שתי תשתיות. סלקום פרסה תשתית סיבים לפני כ-9 חודשים והבוקר בזק פרסה בו את הסיב שלה. זה אמנם בניין עם הרבה דיירים ולכם יש כאן יותר "בשר" אבל הטענה שבכל בניין תהיה תשתית אחת לא מחזיק מים, לפחות לא אצלי.

HelpSupport

Active member
בבניין שלי רק 10 דיירים.

בזק פרסו סיב לבנין כבר לפני מספר שנים, אבל רק לאחרונה הוכנס לקופסת מיתוג.
פרטנר פרסו סיב לבנין, אבל ללא קופסת מיתוג. הסיב הכחול בתמונה.
סלקום פרסו סיב לבנין וחיברו אותו לקופסת מיתוג - רק דייר אחד מחובר (לא אני).

קבצים מצורפים

• 20210321_143412.jpg
    20210321_143412.jpg
    1.1 MB · צפיות: 6
למעלה