האם הבלוגים גוססים?

פגעסוס

Well-known member
האם הבלוגים גוססים?

גל מור כותב בבלוג שלו: בחזרה לבלוגים. אלה לא ימותו אך סביר שישתנו מהותית בשנים הקרובות. כבר היום הבלוג אינו עונה על צרכים של משתמשים מתקדמים. הוא מספק פלטפורמה אחת, בעיקר לכתיבה, בשעה שפעילויות רבות שלנו מתבצעות בשירותים אחרים - בפייסבוק, פליקר, יוטיוב, טוויטר, Last.FM, StumbleUpon ועוד. הבלוג או האתר האישי יצטרך להפוך להיות בסיס ל-Social Me, פיד אישי המרכז את כל הפעילויות שלנו ברשת, כפי שפייסבוק וטוויטר מנסים להיות. עוד חסרון של הבלוגים הוא העדר הקשר המובנה עם הקהל - בבלוג רוב הקוראים הם אנונימיים ובוודאי שלא מתקיים הקשר הוויראלי כותבים-עוקבים המובנה בארכיטקטורה של טוויטר. http://www.holesinthenet.co.il/?p=737 מה נראה לכם? יש סיכוי שאפליקציות כמו סנוז או טוויטר יספקו את הרצון שלנו להתבטא? האם הבלוגים גוססים או שזה עוד שלב בדרך להתמסדות שלהם? השלב שאחרי ה"הייפ" הראשוני...

דנטל

New member
חושבת שגם האחרים ימותו בקרוב

רוב הפלטפורמות האינטרנטיות דינן למות די מהר (יוצאות מהכלל, בעיני, הן פלטפורמות המספקות תכנים שהם מידע כמו גוגל, ויקי ויוטיוב שאולי לא נוצר לשם מידע, אך רוב החיפושים שלנו אחר סרטונים מקורם ברצון לדעת משהו שקשור בהם). אנחנו בעולם תזזיתי, הסבלנות שלנו קצרה, אנחנו משתעממים מהר ומואסים מהר. זה לא שמדובר במוות טוטאלי, אבל כן מדובר במותו של ה"הייפ", כל פעם סביב פלטפורמה אחרת.

פגעסוס

Well-known member
כלומר כל נושא של

הזנת תוכן ע"י הגולשים דינו להסתיים? הפורומים? הבלוגים? אני לא מצליח לראות עולם שבו הפורומים של תפוז, למשל, מאבדיםפ פעילות ברמה שניתן יהיה להכריז עליהם כמתים. אם לומר את האמת קשה לי גם לדמיין מצב שבו הבלוגים מתים ושהRSS שלי נשאר מיותם...

דנטל

New member
כאמור, ההייפ הוא זה שימות, לדעתי

עדיין יהיו בלוגים, עדיין יהיה לך מה לקרוא, זה פשוט לא יהיה איזה שוס גדול וכבר היום זה לא.

יש טרנדים ויש תהליכים

חלק מהדברים הם טרנדיים ודינם להיעלם חלק מהדברים הם חלק מתהליך ודינם להשתנות, לפעמים להשתנות בצורה דרסטית בסופו של דבר לדעתי הכל יחובר הפורומים, הבלוגים, אתרי ההיכרויות, פייסבוק, אייסיקיו הכל יהיה רשת אחת ענקית של כל האנשים בעולם, שכל המידע עליהם והתוכן שלהם מתועד ונגיש אמר יפני חכם אחד: אם אתה לא רואה את מה שאתה עושה כחלק מתהליך, אז אתה לא יודע מה אתה עושה.

פגעסוס

Well-known member
אפשר לומר שכבר עכשיו הכל מחובר

ברמה זו או אחרת. בכל רשת חברתית שמכבדת את עצמה יש גם אזור לכתיבה (בלוגים), אזור לתגובות ודיון (מעין פורומים), חברויות (הכרויות), מסרים (מסרים מידיים בפייסבוק). הבעיה היא שאנשים שונים נמצאיםך ברשתות שונות שמציעות דברים דומים, אבל שונים מספיק בשביל שיהיה קשה לחבר ביניהן.

לא מחובר בכלל

נכון שיש ניצנים של התחברות, רמזים לכך שהדברים יילכו לכיוון הזה אבל אי אפשר להגיד שהכל מחובר עכשיו בטח לא לעומת מה שיכול וצריך להיות זה לא רק העניין של רשתות שונות זה העניין שבכל רשת חברתית יש דגש על דבר אחר וחוץ מזה, הבעיה הכי גדולה היא שעדיין רוב הגולשים לא לוקחים חלק פעיל בשום רשת חברתית

פגעסוס

Well-known member
רוב הגולשים הם פסיביים

מחפשים מידע ותו לא. רשתות חברתיות, בלוגים וכל השאר מתאימים לגולשים אקטיביים שמוסיפים תוכן לרשת או לחילופין משתמשים בה למטרות נוספות מלבד איתור מידע. אני בספק רב שבעתיד כולם יהיו ברשת בצורה אקטיבית שכזאת, ואם לומר את האמת, אני לא כל כך רואה בזה בעיה...

גם הקול של הרוב הדומם צריך להישמע

זה בסדר, שיהיו פאסיביים, אבל לא בצורה שהמציאות לא לוקחת אותם בחשבון

למעלה