האם חברה יכולה לשלוח עובד לחל"ת , למרות התנגדות העובד ,? שיעדיף פיטורין על חל"ת?

• פותח הנושא גדי בנימין
  • פורסם בתאריך
ג

גדי בנימין

Guest
אני עובד מחודש ינואר 2020 בחברת קייטרינג.

בשל וירוס הקורונה , הצטמצמו מאוד כמות הסועדים בחדר אוכל. (מעל 40%) .

וגם יש צמצום בסוג המאכלים.

כך שהחברה מפסידה כסף על החדר אוכל הזה.

ויש חשש בקרב העובדים שהחברה תצמצם את מצבת כוח האדם בחדר אוכל. ותעדיף לשלוח לחל"ת את העובדים.

אני מעדיף לעבוד. ולא להיות בחל"ת.

אולם אם אצטרך לבחור בחל"ת או פיטורין, אעדיף פיטורין , בשל כך שאוכל להעביר את הפוליסת פנסיה לרשותי. (לא לפדות אלא להעביר).

ואז אוכל לחפש עבודה חדשה.

שאלות

1. האם גם להוצאה לחל"ת החברה מחוייבת בשימוע.? מי מחליט על החל"ת? האם מנהל אתר יש לו סמכות כזו?

2. האם לעובד יש אפשרות להתנגד לחל"ת, ולבקש שיפטרו אותו?

תודה

GoldenEyes

Well-known member
אני עובד מחודש ינואר 2020 בחברת קייטרינג.

בשל וירוס הקורונה , הצטמצמו מאוד כמות הסועדים בחדר אוכל. (מעל 40%) .

וגם יש צמצום בסוג המאכלים.

כך שהחברה מפסידה כסף על החדר אוכל הזה.

ויש חשש בקרב העובדים שהחברה תצמצם את מצבת כוח האדם בחדר אוכל. ותעדיף לשלוח לחל"ת את העובדים.

אני מעדיף לעבוד. ולא להיות בחל"ת.

אולם אם אצטרך לבחור בחל"ת או פיטורין, אעדיף פיטורין , בשל כך שאוכל להעביר את הפוליסת פנסיה לרשותי. (לא לפדות אלא להעביר).

ואז אוכל לחפש עבודה חדשה.

שאלות

1. האם גם להוצאה לחל"ת החברה מחוייבת בשימוע.? מי מחליט על החל"ת? האם מנהל אתר יש לו סמכות כזו?

2. האם לעובד יש אפשרות להתנגד לחל"ת, ולבקש שיפטרו אותו?

תודה
לשאלתך הראשונה - אין חובת שימוע אבל יש צורך בהודעה מראש
לשאלתך השניה - אתה יכול להתנגד לחל"ת , ולהודיע כי אתה מתפטר בדין מפוטר.

ג

גדי בנימין

Guest
לשאלתך הראשונה - אין חובת שימוע אבל יש צורך בהודעה מראש
לשאלתך השניה - אתה יכול להתנגד לחל"ת , ולהודיע כי אתה מתפטר בדין מפוטר.
תודה.

מה הסיבה שבהעדפה לפיטורין על חל"ת יהיה זה בדין מפוטר שזכאי לקבל את הפיצויים.?

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
1. הגורם שמחליט על החל"ת - המעסיק וכל גורם מטעמו. שום דין אינו קובע מי בדיוק הפונקציה אצל המעסיק שמוסמכת להחליט בנושא, אבל בפועל יכול שיהיה כל נציג מוסמך מטעם המעסיק, גם מנהל שאינו בכיר.
בשל חדשנות הארוע, אין פסיקה הקובעת חובת שימוע, אולם מומלץ ממעסיק לעשות שימוע למען הזהירות.
2. לא תוכל להתנגד להחלטה על החל"ת, אבל תוכל להעדיף פיטורייך במקום.

ג

גדי בנימין

Guest
1. הגורם שמחליט על החל"ת - המעסיק וכל גורם מטעמו. שום דין אינו קובע מי בדיוק הפונקציה אצל המעסיק שמוסמכת להחליט בנושא, אבל בפועל יכול שיהיה כל נציג מוסמך מטעם המעסיק, גם מנהל שאינו בכיר.
בשל חדשנות הארוע, אין פסיקה הקובעת חובת שימוע, אולם מומלץ ממעסיק לעשות שימוע למען הזהירות.
2. לא תוכל להתנגד להחלטה על החל"ת, אבל תוכל להעדיף פיטורייך במקום.
תודה

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
כן. ככל שברצונך לשמור על אי-פגיעה בהפרשות הפנסיוניות, אכן שיקלי להעביר את החלק שלך בפיצויים.
היות שלא יתקבל חלק המעסיק - פני לסוכן הביטוח בהודעה מתאימה על מנת שזכויותייך לא יפגעו.

למעלה