האם יחסי אם-בת לא טובים עוברים בירושה?

I am pregnant

New member
האם יחסי אם-בת לא טובים עוברים בירושה?

שלום לכל האמהות והבנות, אני קוראת סמויה בפורום כבר כמה שנים, והיום החלטתי לשתף בפעם הראשונה. במשך כל חיי היו לי יחסים סבוכים מאוד עם אמי, ריבים, ברוגזים, ניתוקים, תקופות של ירח דבש, חברות וחוזר חלילה. אמי היא אישה מאוד קשה וביקורתית, תמיד נותנת את ההרגשה שדבר לא מספיק טוב בשבילה... במשך השנים ניסינו לדבר, ללכת לטיפול, בני משפחה ניסו לגשר בינינו, דבר לא עזר. אני מרגישה שהדבר היחיד שיוכל להועיל לי זה לקבל אותה כמו שהיא. היחסים בינינו גורמים לי לא פעם להמון צער, כאב, סבל ועצבים שמשפיעים גם על יחסיי עם בן זוגי. לאמי היו יחסים קשים מאוד עם אמה, וכך גם לסבתי עם אמה וכן הלאה. אבל לזכותה של אמי אני חייבת לציין שהיא יצרה איתי יחסים הרבה יותר טובים מאשר היו לה עם אמה - אך, עדיין, כנראה שזה לא מספיק... עכשיו אני בהריון ראשון, כל כך קיוויתי וציפיתי שיהיה לי בן, בבדיקות הראשונות אכן אמרו שזה כנראה בן והייתי מאושרת. אך היום, בבדיקה הקובעת הכריז הרופא שיש לי בת. אני מאוכזבת ולא יודעת איך להתמודד. אני פוחדת פחד מוות שאשחזר את היחסים שיש לי עם אמי, שלא אצליח לאהוב אותה והיא לא תאהב אותי אלא רק את אביה וכן הלאה. אני פשוט לא יודעת איך לצאת מזה. לא מליחה לחשוב מחשבות חיוביות ומרגישה שאני הורסת את היחסים עוד לפני שהיא נולדה!! אשמח לשמוע אם מישהי כאן עברה סיפור דומה עם סוף טוב, ואם תוכלו לייעץ לי כיצד להתמודד ולהבין שאולי בעצם מחכה לי כאן תיקון שיוכל להיות מוצלח...

יקרה../images/Emo23.gif

ראשית שיהיה בשעה טובה. תהני מכל שניה בהיריון שלך תאהבי את המצב. תאהבי את העובר תאהבי את עצמך. מאוכזבת? שלא תחשבי על זה אפילו..........
בת ראשנה זו מתנה משמים ! (יש לי כבר 25.5 שנים מתנה הזו........ ובאשר לשאלתך. הכל תלוי בכן ובראשית הדרך תלוי רק בך האופי הוא שמכתיב את ההתנהלות ככל שתתנהלי באהבה ובכבוד אל בתך כך היא תלמד לנהוג כלפייך
את מודעת וחוששת ולכן את אמורה "לשגות" פחות.
אם תמונת אמא תעלה לך בכל רגע היא יכולה להגן עליך מ"טעויות" מחד ולדחוק אותך לטעות מאידך.
כי אם תשארי בפרדיגמה ש"אם ובת זה חתול ועכבר" - זה יתקיים.....
"נקי את עצמך" תתחילי לאהוב את העובר שלך תתרגשי לקראתה דברי אליה אמרי לה שאת מחכה לה שאת תוכחי שאפשר גם אחרת בין אם לבת
חשבי חיובי קבלת מתנה!
מחבקת ריקי

../images/Emo24.gifתפופוזה,כתבת לה תשובה כל כך יפה

אל תכניסי את עצמך למחשבות שליליות. תנסי לשבור את השרשרת,היא ממש לא חייבת להמשיך. תתחילי דף חדש ביחסים עם בתך שתצא לעולם. אם קשה לך להתמודד לבד,קבלי עזרה. אל תתני ליחסים של בני משפחתך להשפיע עליך בגידול בתך. שיהיה לך במזל טוב והצלחה

orelie

New member
אין שום קשר

קודם כל בדורות הקודמים - הגישה של הקשר המשפחתי היה מאוד שונה והרבה אימהות חוות רגעים לא קלים עם האימהות של עצמן בכל אופן... הקשר עם הבת שלי בת ה-4.5 כל כך טוב שאחחנו כל היום מתחבות מתנשקות ומתלחששות הכל תלוי במסר שתתני לה מהרגע שיניחו לך אותה על החזה תואהבי אותה ותגידי לה בלי סוף בהצלחה ובשעה טובה יעל

Gracei Kelly

New member
ממש לא!!

בידייך להחליט שלא. את עומדת לחוות רגעים וימים מאושרים ויחד עם זאת קשיים שהם חלק בלתי נפרד מההכרות עם ילדתך. תני לעצמך הזדמנות לשנות וזה רק בגלל שאת מודעת למה היה בהתנהלות המשפחתית-סבתא-אמא-נכדה. אין כאן אלמנט של חיקוי. יש כאן אלמנט של בחירה שלך. את יכולה לבחור
המשך הריון קל ונפלא

mykal

New member
ענו לך נכון, זו אינה גזרת גורל.

אבל הפחדים שלך נובעים מהדגמי התנהלות של חייך, ואכן אין לך דוגמא ראויה. לכן מציעה לך בחום שני דברים: 1)הרעיפי אהבה זה תמיד טוב. 2)לכי לסדנאות להדרכה הורית. זה מועיל מאוד. מאחלת לך הריון קל וכייפי, עם הרבה פינוק. וחיים נעימים עם בת בכורה שאין כייף גדול מזה.

I am pregnant

New member
תודה לכולן על התגובות החמות והמעודדות.

אני יודעת שעוד דרך ארוכה לפניי ויש לי הרבה עבודה לעשות עם עצמי. התגובות שלכן הן בדיוק מה שהייתי צריכה על מנת להראות לי שעם הרבה רצון זה קשה, אך אפשרי.

קבלת תשובות מצויינות

ואני שמחה שאת מרוצה מהן ומאמצת אותן. חזרתי מחופשה וקראתי את כל השרשור. אני שמחה שאין לי מה להוסיף, כי יש בפורום שלנו הרבה חברות עם יכולת ורצון לעזור ולתרום. כמו שנאמר לך - זו בחירה שלך. הרבה דברים (מלבד מה שעובר גנטית) הם החלטה מודעת או לא מודעת שלנו - לקחת או לא לקחת מההורים. את כל כך מודעת למה שאת לא רוצה לקחת, כך שאין ספרק שתצליחי להשמר מפני דברים אלו. תכיני לך רשימה של כל מה שאת לא רוצה לקחת מהתנהגות הנשים הקודמות לך במשפחה. לאחר שהכנת את הרשימה - תשרפי אותה. זוהי פעולה סמלית חשובה. לאחר מכן תכיני רשימה של מה שאת כן רוצה לקחת, דברים שאת רוצה להתנהג עם בתך. שימי לך את הרשימה במקום שתוכלי לשוב ולהביט בה, לשוב ולהוסיף לה דברים חיוביים. דברים שתלמדי, דברים שתראי אצל אמהות אחרות. שיהיה לך הריון קל ונעים, לידה קלה והמון המון הנאה עם בתך וכמבון גם עם בן זוגך. את, כמובן, מוזמנת להשאר איתנו ולראות בנו קבוצת תמיכה שתלווה אותך בהריון ולאחר מכן.

שיבא2

New member
היי

כדאי לך לחפש את ההודעה שלי - לפני כמה ימים, וכל השירשור, כי יש לנו בעיה דומה. גם היחסים שלי עם אימי צורמים, וביתי הבכורה- היא בת. אבל אני ילדה שנייה לאמא שלי, לא הבכורה. בכל אופן מעולם לא חשבתי שאצור יחסים כל כך רעועים עם הבת שלי, כמו היחסים שיש לי עם אמא שלי. האופי שלי שונה משל אמא שלי בתכלית. ניתקתי קשר עם אמא שלי ומשפחתי, והיה לי חשש שזה יצוץ עם הבת שלי, שאולי תרצה להתנתק ממני. אבל א. יש אינספור השפעות , לא רק זו ב. אני משקיעה וחושבת להמשיך להשקיע בקשר עם הבת, מה שלא נעשה בקשר עם אימי. מאחלת לך בהצלחה, ועבודה עצמית בקשר שלך עם ביתך בעתיד, ואפילו עוד כשהיא בבטן. בקשר לסוגיות שאת מציינת- על העברה בינדורית וכו' יש תיאורטיקן בשם בואן. (מארי בואן) (BOWEN) שדיבר בפרוטרוט על הנושאים האלה. חפשי בגוגל, אם יש לך כוח. הריון מוצלח, בריאות ומחשבות חיוביות!!!!!!!!!!!!!!!!!

עיילה2

New member
מצטרפת לבנות

מצטרפות למה שכבר נאמר... גם אותי זה הטריד ..דווקא משום שאת מודעת לכך את לא תתני לזה לקרות.. דבר נוסף.. תביני שלהיות אמא זה להיות אנושית.. ואם יש לך רגע של מצב רוח רע וצעקת על בתך ,זה לא אומר שזהו הפכת לאמא שלך..זה אומר שהיה לך רגע רע ותלמדי לשלוט בכך ולא להוציא על בתך.. השבוע היה לי מקרה שמאוד שמחתי..בתי בת 4.5 ..לא נרדמה ,,שאלתי אותה אם משהו הטריד אותה..והיא אמרה לי אני לא מסוגלת לספר לך...אמרתי לה, את יכולה לספר לי ה-כ-ל..גם אם את חושבת שאכעס.. אני תמיד אהיה בשבילך ,גם כשאני כועסת-אני אוהבת אותך.. ואחרי כמה דקות היא באה לחדר שלי וסיפרה לי שהיא וחברה הפריעו לגננת.. ככ שמחתי שהיא הרגישה טוב לבוא לספר לי למרות שהיא פחדה שאכעס או אתאכזב...(כמובן שזה קרוב בעבודה ומודעות).. אני בטוחה שתהיי אמא נהדרת

למעלה