האם יש טיפול בדיכאון שהוא לא תרופתי?

שלום שמי אפרת ואני מחפשת טיפול דיכאון שהוא לא עם תרופות.
יש לי ניסיון עבר לא מוצלח עם כדורים ואני סובלת לצערי שוב מדיכאון.
תודה מראש,
אפרת

טיפול לא תרופתי בדיכאון

שלום שמי אפרת ואני מחפשת טיפול דיכאון שהוא לא עם תרופות.
יש לי ניסיון עבר לא מוצלח עם כדורים ואני סובלת לצערי שוב מדיכאון.
תודה מראש,
אפרת
טיפול לא תרופתי בדיכאון
לאפרת שלום ותודה על שאלתך החשובה שבודאי תעניין את חברי הפורום
ובכן התשובה היא כן. יש אפשרויות טיפול לא תרופתיות בדיכאון. בעצם הטיפול התרופתי בדיכאון הוא אחת האפשרויות ולא תמיד היעילה ביותר, בודאי שלא לטווח ארוך.
החלופות לטיפול תרופתי או כתוספת לטיפול תרופתי הן
בראש הרשימה CBT , על כך הפורום הזה מודגש- ה- CBT עוזר בעיקר לטווח ארוך ויכול להפחית את שכיחות דיכאון חוזר, בעיקר עם משולב עם מיינדפולנס
ברמה הביולוגית יש כמה טיפולים שיכולים לעזור לטווח קצר לעזור לאדם לצאת מהמצב הדיכאוני החריף. האפשרויות הן
טיפול ECT (שוק חשמלי) עושים בבתי חולים בהרדמה כללית 10 עד 20 טיפולים. טיפול הכי יעיל, אך עם תופעות לוואי בעיקר באובדן זיכרון וסיבוכים אפשריים של ההרדמה או של חוסר הרדמה.
טיפול TMS טיפול במגנטים שיעילותו גם הוכחה. הטיפול נעשה חמש פעמים בשבוע במכונים שמחזיקים את הציוד הנדרש והמומחיות בטיפול. בישראל נהוג להשתמש בשיטת ה- Deep TMS שבמחקרים מבוקרים נמצאה כיעילה פחות משיטות אחרות של TMS. הטיפול נעשה באופן פרטי והוא לא זול.
אפשרות נוספת הוא טיפול בקטאמין שלאחרונה נכנס לשימוש, זה עוזר לטווח קצר, יש מעט מאד מידע לטווח ארוך, טיפול נעשה פעמים בשבוע בהשחגה של כמה שעות. בשלב זה ידוע לי על כך שעושים אותו בבאר יעקב, אך כעת נכנס לסל ויתכן שיהיה יותר נפוץ בחודשים הקרובים.
האפשרות הנוספת והחשובה שכדאי לשקול הוא טיפול חשמלי בעוצמה נמוכה ששמו tDCS הוא טיפול חלש יותר יחסי, אך מאידך נטול תופעות לוואי . טיפול זה יכול בהחלט לעזור. אני קושר את הטקסט לסרטונים בנושא שפרסמנו בערוץ הסרטונים של מרפאת היבטים. גם טיפול זה עושים 5 פעמים בשבוע 20 טיפולים ויכול בהחלט לעזור ללא תופעות לוואי, או תופעות מזעריות. גם טיפול זה ניתן באופן פרטי בכמה מכונים במרכז הארץ.
אם יש שאלות נוספות אשמח לעזור ומעל הכל בריאות שלמה!!

למעלה