האם יש כלים לטיפול עצמי במקרה שלי?

מצב
הנושא נעול.

שלום שלום...
יש לי משקעים, דכאונות וכעסים מהעבר המשפחתי שלי... אינטריגות שליליות, יחס רע שקיבלתי, פגיעה בביטחון העצמי שלי.
כעת אני מקים משפחה, משפחתי עדיין בקשר סביר (סוג של "מחוסר ברירה"), אני מעוניין להגיע לפגישות משפחתיות שאני רגוע, חיובי, חם, לשכוח מהעבר, ליצור מציאות חדשה, להיות נקי מול המשפחה שאני מקים, ולהחזיר לעצמי ביטחון עצמי לא רק במשפחה אלא בעבודה וכל ההשלכות שהיו בעבר....
איך עושים את הצעד? מנתחים את העבר אבל משאירים אותו מאחורה? מקווה שכאן המקום להתייעץ

טיפול CBT עצמי

שלום שלום...
יש לי משקעים, דכאונות וכעסים מהעבר המשפחתי שלי... אינטריגות שליליות, יחס רע שקיבלתי, פגיעה בביטחון העצמי שלי.
כעת אני מקים משפחה, משפחתי עדיין בקשר סביר (סוג של "מחוסר ברירה"), אני מעוניין להגיע לפגישות משפחתיות שאני רגוע, חיובי, חם, לשכוח מהעבר, ליצור מציאות חדשה, להיות נקי מול המשפחה שאני מקים, ולהחזיר לעצמי ביטחון עצמי לא רק במשפחה אלא בעבודה וכל ההשלכות שהיו בעבר....
איך עושים את הצעד? מנתחים את העבר אבל משאירים אותו מאחורה? מקווה שכאן המקום להתייעץ
טיפול CBT עצמי
תודה על פנייתך לפורום
מטבע הדברים, פורום זה לא חלופה לטיפול נפשי.
קיימת בהחלט אפשרות של טיפול CBT כטיפול עצמי, הדרך לנסות לעשות זאת זה באמצעות ספרים או אתרי אינטרנט מקצועיים לטיפול עצמי או עם תמיכה מקצועית מועטה. אתרים אלו הן לרוב באנגלית. דוגמא מצויינת היא אתר אוסטראלי מקצועי מאד

בין הספרים המומלצים לניסיון של טיפול עצמי נמצא הספר "בוחרים להרגיש טוב" של דיייד בורנס. יש ספרות רבה של עזרה עצמית שתוכל למצוא בחנויות ספרים.

בהצלחה

מצב
הנושא נעול.
למעלה