האם יש מחלקת איכות סביבה בת״א חוץ מפניה ל 106?

R 1 3

Well-known member
המפגע שלצידי (מתקן ביוב) שייך למי אביבים ואחרי ויכוחים איתם
לא נותר למי לפנות.. ניסיתי אפילו אגודת אדם טבע ודין
אך הם כנראה מושבתים בגלל הסגר.

GoldenEyes

Well-known member
המפגע שלצידי (מתקן ביוב) שייך למי אביבים ואחרי ויכוחים איתם
לא נותר למי לפנות.. ניסיתי אפילו אגודת אדם טבע ודין
אך הם כנראה מושבתים בגלל הסגר.
תל אביב זה לא טבע , ובהחלט שאין שם דין.
תתקשר ל 106 תרשום שם הפקיד שקיבל את פנייתך וכן מספר פניה
כנ"ל לגבי מי אביבים.
אחרי זה יהיה לך תאריכי ושעות פניות ושמות נציגים תוכל לעשות עלייהום.

R 1 3

Well-known member
תל אביב זה לא טבע , ובהחלט שאין שם דין.
תתקשר ל 106 תרשום שם הפקיד שקיבל את פנייתך וכן מספר פניה
כנ"ל לגבי מי אביבים.
אחרי זה יהיה לך תאריכי ושעות פניות ושמות נציגים תוכל לעשות עלייהום.
בינתיים מצאתי דוקא אוזן קשבת במשרד לאיכות הסביבה
מחוז ת״א - מקווה שהטיפול לא בסגנון גילה גמליאל :cool:
אופס רק התבדחתי היא עוד עלולה לגלוש כאן..

R 1 3

Well-known member
ובכן לעדכן והפעם בלי כפפות.
לכל מי שחושב להצביע חולדאי ממליץ לקרוא את הפרשיה המקוממת
בלב צפון ת״א תחנת שאיבת ביוב אזורית - באחריות מי אביבים
עבדה 17 שנים האחרונות עם מערכת סינון פחם מושתקת וארובה מעל גגות הבתים
לפני כמה חודשים החליטו לערוך עלינו נסוי של הזרמת אויר מיונן לבור הביוב שגרם לרעש מחריד.
מתכתבים עם העיריה ומספרים לתושב שהחליפו מערכת סינון ריחות ל״יוניזטור מתקדם״
בפועל הם מזרימים נכון להיום משך שבועות אויר צח מארובה לתוך בריכת ביוב - היוניזטור מחובר פסיבית באחד הפתחים.
פולט את אדי הביוב סמוך לחצרות הבתים אחרי נטרול מפוקפק.
נציג התאגיד לתחום אחד ליעד קרוואני שנתפס משקר לא פעם מתכחש לכך במכתב רשמי למוקד ראש העירייה / חולדאי
איך ניתן לסמוך על חולדאי המחזיק מערך רמאים ממולח כזה בתאגיד מי אביבים?
לא עזרו פניות אפילו למחלקת הונאה במשטרה בסלמה למבקר המדינה עד עו״ד פרטי
ובכן רון חולדאי הסיפור הזה יכה בך לאורך הבחירות - מתחייב כאן לפניך ולפני התאגיד המושחת.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
רק תזכיר לי היכן מתגוררות מרבית החולדות...

R 1 3

Well-known member
מרתיח ברמות. ישבתי בחדר 2 מטר מחלון סגור והרגשתי מין לחץ באוזניים בול ב 7 וחצי
שהמפוח מתחיל לעבוד. נניח היה אילוץ סביר, אבל מדובר בשרלטנות נטו שמתבצעת באופן רשלני
תוך התכחשות והונאת התושבים - לך תדע איזה תדר נמוך זה ובאיזה עוצמות אם בכלל מדי הרעש
מכוילים למפגע כזה. בחלון פתוח יש פעימות כמו מקומקום רותח אמנם לא חזקות אבל מורגשות
כאן בשקט של 22db לכן זה מוגדר מפגע רעש בחוק -כל מה שמעלה את המפלס ב 5db .
יש כבר עו״ד ומכתב למחלקה המשפטית שלהם.
גם מבקר המדינה שלח להם מכתב - אבל חולדאי עדיין לא נתפס אז אולי יבוא כאן למלכודת..

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני ממש לא מבין בתחום, אבל אני גם לא מבין, איך זה, שעד שעה 7:30, אין צורך בהפעלת המפוח, ודווקא בשעה 7:30 בדיוק נחוצה הפעלתו? האם הגזים יודעים, שעד שעה X עליהם להתנהג יפה, ולאחר מכן נדרש ריסון כדי להעמידם במקומם?
ובכלל, אם זה המצב, האם גורם כלשהו לא חייב לקחת את החוק לידיים ולהכריז על האזור כאזור מסוכן למגורים? הרי איך שלא תהפוך את זה, אתם חשופים לדבר מה רע בכל זמן נתון: רעש, זיהום אוויר ואולי גם סיכון, כי גזים בריכוז מסוים עלולים להתפוצץ?
נראה לי, שנדושה כאן התערבות של גורמים מוסמכים, ולא רק עו"ד ומכתבים.
סביר להניח, שאם חולדאי ייווכח שקודם כל, לא מרפים, ושנית, מיידעים אותו בכך, שהאחריות לנזק המתהווה (או המיידי) תיפול עליו, הוא ייאלץ לפעול אחרת.

R 1 3

Well-known member
אני ממש לא מבין בתחום, אבל אני גם לא מבין, איך זה, שעד שעה 7:30, אין צורך בהפעלת המפוח, ודווקא בשעה 7:30 בדיוק נחוצה הפעלתו? האם הגזים יודעים, שעד שעה X עליהם להתנהג יפה, ולאחר מכן נדרש ריסון כדי להעמידם במקומם?
ובכלל, אם זה המצב, האם גורם כלשהו לא חייב לקחת את החוק לידיים ולהכריז על האזור כאזור מסוכן למגורים? הרי איך שלא תהפוך את זה, אתם חשופים לדבר מה רע בכל זמן נתון: רעש, זיהום אוויר ואולי גם סיכון, כי גזים בריכוז מסוים עלולים להתפוצץ?
נראה לי, שנדושה כאן התערבות של גורמים מוסמכים, ולא רק עו"ד ומכתבים.
סביר להניח, שאם חולדאי ייווכח שקודם כל, לא מרפים, ושנית, מיידעים אותו בכך, שהאחריות לנזק המתהווה (או המיידי) תיפול עליו, הוא ייאלץ לפעול אחרת.
כמוני כמוך בדקתי ברשת ומדובר בשיטה המקובלת באגני חימצון ! שמזרימים אוויר שמחמצן את הביוב ואח״כ נותנים
למרחפים שנוצרו להתאייד - זו ההשתקה בלילה. הם ניצלו את הקטע שכך בלילה לא יעברו על התקנות כביכול
כי שעות לילה הן בין 22-07 ועוד ניסו לשאול אותי אם יש שעות אחרות שהייתי מעדיף.. מה הקטע בכלל להתמקח ?
אך כאן מדובר בבור שכל שעה בערך ממילא מרוקן ונשאב - לכן זה מופרך ומקומם. 70 שנה משנות ה50 קיים הבור הנ״ל
ומעולם לא חשבו להזרים לתוכו אויר - עד שיצא שרון קרן המנכ״ל וקיבל כנראה הוראה מגבוה מבניין שהוגבה בסמוך
ולא מוכן לארובה שתפלוט מול הפנטהאוז שלו אפילו אין ריח ולא היו תלונות - אז הוא נחוש להזרים פנימה ולמרר לפריירים
בקומות קרקע את החיים. תכלס הם מסריחים יותר מהביוב.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
נו באמת... אגני חימצון אינם ממוקמים בשטחי מגורים, וכשאתה עובר לצידם בכביש, אתה מריח אותם היטב...
בכל מקרה, גם אם אתה שואב את נוזלי הבור אחת לשעה (בערך), זה לא אומר שאתה גם מתפטר מהגזים שנמצאים מעל מי השפכים, ואותם יש לחמצן ו/או לפנות בדרך אחרת.
והייתי אומר את ה"איפכא מסתברא" לטענות הרשות...
בעבר הייתה ארובה והדיירים חיו איתה בשלום.
כעת יש פגיעה בדיירי הקומות הנמוכות וזהו עוול.
שירימו ארובה גבוהה מעל גובה המבנה שהוגבה, כי כך היה וכך צריך גם שיהיה. זה שבאו (אולי) דיירים חדשים? הם יכלו לדעת שזה מה שיש בשכנותם, וכך זה פעל בעבר, כך שאין לבוא בטענות לעובדה שכך זה יפעל גם בעתיד.
זה ממש מזכיר לי קטע שהתרחש באזור מגוריי.
בסמוך לטבעון נבנה יישוב חדש "רמת טבעון". זו למעשה הרחבה של טבעון והם "נהנים" מאותה רשות.
אמה מה? חלק מהחצרות שם גובלות בחצרות של יישוב ערבי שהיה שם מימים ימימה.
חלק מהערבים שם מגדלים מספר פרות, כבשים, עזים או עופות.
באו הדירים החדשים בטענות על הריחות והרעש.
למה מה? הם לא ראו מי השכנים שם כשהם התחילו להתעניין ברכישה?
ומה? האם השכנים שינו את אורחות חייהם? גם זה לא.
אז על מה היה לדיירים החדשים להלין? על זה שפרות מפליצות בין היתר?

R 1 3

Well-known member
בדיעבד הסיפור אף יותר הזוי ומופרך.. בין 84-95 היתה ארובה מוסתרת שהצמידו לביתינו.
המצב היה טוב ככ שלא היינו מודעים לכך שיש לידנו משאבת ביוב. כולל דייר שגר בקומת
הגג עו״ד מנוסה בחוזי דירות. עד שנודע לו דרכי בדיעבד ואז נזעם והוריד אותה בעצמו - או אז העיריה
לא ראתה לנכון להקים את אותה ארובה על גג המבנה משקולים אסתטיים וגררה אותנו לנסיונות
של מערכות סינון שונות עם ובלי מפוח. 7 שנים ! עד 2003 בערך שאז הוקמה סוף סוף הארובה.
למעשה מערכת הסינון היתה מיותרת כל השנים לראיה היום בלילה כשהארובה פולטת פסיבית אין ריח כלל
היו 2 מקרים שהמפוח לא פעל יומיים מתקלה וגם אז לא חשתי בשום ריח בכל סביבת המתקן.
דוקא פעולת המפוח שמזרימה אויר פנימה משחררת ריח - אבל זה בטל בשישים לעומת מפגע הרעש..
לגבי חיפה והקריות - קרה לי שעברתי בכביש והסריח שם בטרוף באזור המפרץ - לא פלא שהתחלואה שם בשחקים.
גם ברחוב שלנו היו מקרים לא מעטים של מחלות ממאירות אבל קשה לעשות מזה סטטיסטיקה.

למעלה