האם יש סיכוי שהכמות תספיק לשניהם אחרי הוספת מוצקים?

fanta123

New member
האם יש סיכוי שהכמות תספיק לשניהם אחרי הוספת מוצקים?

אני עדיין נילחמת עם הנקות/שאיבות.
די מתחילה להתייאש

אתמול עשיתי יומיים הנקה של אחד מהתינוקות (עד עכשיו שאבתי) . בבוקר היה בסדר, אבל מ 15:00 עד הלילה כל הזמן ישב על הציצי. לא יודעת האם ינק או רצה להרדם ככה. אבל היה די ער כל הזמן!@! הקושי זה עם השני. אתמול הייתה לי עזרה, בדרך כלל אין.
בערב כבר הוספתי לו תמל והלך לישון רק אז.
את השני האכלתי בתמל כל היום.

לפי השאיבות יד לי חלב לאחד (כל פעם 70-90, חוץ מבערב, שאז פחות)
האם כשאתחיל להוסיף מוצקים הכמות תספיק לשניהם?
מתי זה?

ועוד שאלה. הם כל הזמן גדלים. עכשיט 5 רילט כל אחד. אם אני שואבת, איך אדע להתאים את הכמויות לגדילה שלהם?
תודה!

הנקה ואספקת חלב

כרגע עדיין מוקדם למוצקים. הם עדיין קטנים.
מגיל חצי שנה בד"כ ותלוי במוכנות של התינוקות אפשר להתחיל לתת טעימות. ולהתקדם עם זה בהדרגה. אם הם מתלהבים מזה ונהנים מזה, אפשר להתקדם.
כשמתחילים מוצקים ומגיעים לארוחה שלמה, אז לפעמים הארוחה מורידה צורך בהנקה אך לא תמיד. עדיין עד גיל שנה מירב התזונה של התינוקות זה חלב אם / תמל (אם לא יונקים).

יופי שעשית יומיים של הנקה, ככל שתעשי יותר ויותר ימים כאלה ותשלבי עם שאיבה אחרי ההנקות, אני מאמינה שתתגבר לך האספקה.
בהנקה אנחנו לא מסתכלים על כמויות. החלב משתנה לפי הצרכים של התינוקות, שומני יותר, שומני פחות ומספק את כל אבות המזון.
עניין של הגברת כמויות תופס בעיקר כשאוכלים תמל בלבד.

מה היית רוצה שיהיה?
היית רוצה לשאוב להם ולשלב תמל ?
או היית רוצה להניק ולשלב חלב שאוב?
כרגע - אחרי כל הנסיונות. מה היית רוצה שיהיה.
הלחימה שלך ראויה להערצה. עדיין מוקדם להתייאש, יש לך את חצי מהאספקה לפחות, לפי מה שנשמע לי מרחוק.

פני אליי במסר פרטי, אתן לך שם של מישהי (מדריכת הנקה) מהאזור שלך.

fanta123

New member
מה אידיאלי? או לפי המצב?

בגלל שאין מספיק חלב לשניהם, אין אפשרות להניק את שניהם. וגם בתנוחת הנקה של שניהם יחד יש לי כאבים, כי לא ניתפסים טוב.
לא הייתי רוצה רק לשאוב, זה מעצבן ומתיש.
גם להניק זה קשה, הבעיה היא עם הילד השני שבוכה ואין איך להרגיע כי הראשון על הציצי.
ושאלה גם איך לעשות זאת - יום אחד - תינוק אחד, יום שני תינוק שני? ואם צריכה שלהם שונה?

לא הצלחתי לשאוב אחרי הנקות, כי כבר היה קרוב מאוד להנקה הבאה ואז לא היה לו מה לינוק... אז לא שאבתי.
מצד אחר מפחיד אותי שלא יונקים טוב ואז יעלם לי החלב לגמרי שוב...
בקיצור, אני לא יודעת איך לעשות את זה.
בינתיים שוב שואבת יומיים ואז אנסה יום או יומיים להניק את השני בלבד.

עוד אפשרות להניק בבוקר ולשאוב בערב, כי ממש אין מספיק חלב בערב והוא היה כל הצהריים וערב על הציצי!!!
בקיצור, בינתיים אני עדיין מנסה ככה או ככה או ככה ולא מצאתי משהו שממש עובד.

להניק או לשאוב?

אין מצב אידאלי. זה תלוי בך.
יש כמה כיוונים שאת צריכה להתמקד בהם:
1. הגברת האספקה, כלומר ככל שתשאבי או תניקי יותר וככל שתורידי מינונים של תמ"ל, כך הגוף שלך יבין שהתינוקות דורשים יותר.
כי אם את נותנת תוספת תמל אחרי הנקה, הגוף לא יודע שיש דרישה לעוד.
2. תיקון ההצמדות שלהם לשד על ידי עזרה של מדריכה / יועצת (בקשי שתחזור אלייך מי שכבר היתה, למשל)
ולוודא שהם נצמדים ובולעים חלב, שהם מקבלים חלב כשהם יונקים.
3. להניק ולעכוב אחרי יציאות, ועליה במשקל, זאת הדרך לדעת שהם מקבלים מספיק.
4. אם נותנים בקבוק, לתת אותו בצורה "תומכת הנקה", האכלה איטית, וזרימה איטית.

fanta123

New member
ניסיתי להניק אתמול והיום אחד מהם

הבעיה שבשעות שיש זרימה איטית של חלב, הוא לא מןכן לינוק, מתעצבן ונרגע רק אחרי תוספת תמל.
בשאיבה יוצא מאוד לאט ( במשך כשעה!) 90 מל
אחד מהם לא מוכן לינוק במצב כזה
בעיה נוספת שאחרי שהיה לי גודש - יש לי הרגשה שכמעט נעלם לי חלב!!! מה עושים?
תודה על בעזרה

זרם החלב ועוד...

הי
- מה שהיה לך לדעתי זאת סתימה (לפי מה שתיארת), האם הקפדת להמשיך ולשאוב? חשוב מאוד גם כשיש גוש קשה, ונתקע חלב, להוציא את החלב הזה וכך לאותת לגוף להמשיך לייצר.
-לגבי זרימה - זה מאוד טבעי שתינוקות שמתרגלים יותר מדי לבקבוקים יתרגזו על הזרימה האיטית יחסית של השד לעומת הבקבוק.
מה שאת נותנת לו מחלב אם זה טוב, אולי את יכולה לתת לו קודם בקבוק שיהיה שבע יחסית ורגוע, ורק אחכ לשים אותו על השד כשהוא מרוצה יחסית ולא ייאבד סבלנות כ"כ מהר.

- שאיבות של שעה זה המון, מציעה לך להגביר תדירות השאיבות אך לשאוב שאיבות קצרות יותר של 7-1- דק דו צדדי, אם ממשיך לצאת חלב, ברגע שמפסיק הזרם, להפסיק שאיבה.

למעלה