האם יש פתרון לזה..?

crema10

New member
האם יש פתרון לזה..?

אני בחורה משעממת שלא יודעת איך לייעץ ומה לייעץ לאנשים, כלומר לא יודעת להיות אוזן קשבת. מרוכזת בעצמי מודה אך בלי קשר קשה לי
אני לא יודעת איך לתקשר עם הזולת. לא יודעת על איזה נושאים לדבר , איך לפתח שיחה.
דוגמא לכך יש לי חברה מזה קצת פחות מ4 שנים..מההתחלה נוצר ביננו חיבור.
היא חברה היחידה שהייתה לי כל חיי חברה קרובה.
היום היא מכירה אותי כמו כף ידה ולא לטובה.
היחסים ביננו התדרדרו עד כדי ככה שהתרחקנו.
הריחוק מתבטא בכך שהיא לא תשתף אותי בצרות שלה, כי היא יודעת שחוץ מלהגיד "אוי מסכנה , חבל " על אוטומט ואז לדבר על הצרות שלי לא יועיל לה בכלום.
לדעתי זה כן חשוב שתשתף אותי, גם אם אני רק מקשיבה. כי אז אני מרגישה שהיא בוטחת בי ושאני מספיק חשובה לה כדי לשפוך מה שמפריע לה בלי קשר לזה שיצא לה מזה משהו או לא , סתם כי אנחנו חברות.
הריחוק מתבטא למשל שאם אני משתפת אותה בבאסה שלי על נושא מסויים , היא כבר לא מה שהייתה איתי לאורך השנים מכילה ברמה הכי עמוקה שלי שהיא חכמה ויודעת לתת עצה טובה.
בדרך כלל היא כן מיייעצת אבל בקטנה ולא פעם אני מקבלת תשובות
כמו "לא יודעת, תעשי מה שנראה לך.."
אם היא חושבת עליי ככה אז לא פלא שלא הולך לי עם בנים כמו למשל עם בחור מעבודה שאני רוצה ושלל אותי כי אני ביישנית ושקטה שלא יודעת לדבר , שקטה מדי ולא פגש מישהי כמוני בחיים.
אמר איפה יש דבר כזה בני זוג נפגשים ולא מדברים.
שהלך לו הגרון והראש על מה לדבר.

הייתי רוצה מאוד להיות אשת דיחה , קלילה עם פחות מחשבות שליליות, שעודעת איך להתרכז גם באחרים מכל הלב ולא מתוך אינטרס. ואני מודה שאני כזאתי
למשל אני לא מניחה לחברה שלי בגלל שיש לי אינטרס לשפוך לה
הכל אחרת ממזמן הייתי מתרחקת ממנה לגמרי , לפי דבריה.
הקשר ביננו דעך ונשאר רק פירורים.

הייתי רוצה ללכצת לאיזה קורס או משהו ולא יודעת לאיפשה שאוכל להיות עם קסם אישי, קלילה יותר, תקשורתית וכייפית . לדעת על מה לדבר איך ליצור חיבור עם אנשים.
אבל לא יודעת לאן לפנות
אני מקובעת
רוצה שינוי אבל מפחדת מכישלון.
האם יש איזה מקום בארץ שאוכל תוך זמן קשר להיות אשת שיחה מעניינת, שהסביבה תרגיש בשינוי שלי מהר לטובה , ולי זה יתן כח עוד להשתפר עוד ועוד.
אני רוצה להתחיל טיפול התנהגותי קוגנטיבי אבל לא יודעצ אם זה יעזור לשפר את הביטחון

למעלה